Японія виділить Україні 37 мільйонів доларів на закупівлі систем захисту від атаки ворожих безпілотників
Японія виділить Україні 37 млн доларів, які скерують на закупівлю систем для виявлення ворожих дронів. Крім того, ця країна допоможе у галузі енергетики, освіти, охорони здоров'я та будівництва. Міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава, яка перебуває з робочим візитом у Києві, повідомила, що її країна буде підтримувати Україну у війні та рішуче засудила агресорку росію, яка не припиняє обстрілів навіть у святкові дні.
Про це Йоко Камікава сказала у неділю, 7 січня, під час спільного брифінгу з главою МЗС України Дмитром Кулебою. Через повітряну тривогу брифінг відбувся в укритті.
"Японія активно просуває підтримку України, в рамках нашої підтримки Японія нещодавно вирішила внести 37 млн доларів до трастового фонду НАТО, щоб забезпечити систему виявлення безпілотних літальних апаратів", - заявила Камікава.
Вона сказала, що рішуче засуджує постійні ракетні та безпілотні атаки росії на Україні. ЇЇ вразило те, що держава-сусід тероризувала Україну навіть у Новорічну ніч та на Різдво. Також міністерка розповіла, що вже відвідала Бучу й перебуває під гірким враженням від тих наслідків війни, які побачила у місті..
"Висловлюю свої щирі співвідчуття жертвам цих атак, я ще раз хотіла висловити свою повагу мужності українського народу, який так довго обороняється проти російської агресії. Японія сповнена рішучості підтримувати Україну, щоб в Україні знову запанував мир", - сказала міністерка.
Камікава наголосила, що її візит до Києва свідчить про підтримку України з боку Японії. ЇЇ країна вважає захист неба найголовнішою проблемою, яке зараз має Україна. А тому допоможе закупити системи для виявлення безпілотників, щоб цивільні були хоча б більш-менш безпечних умовах.
"Японія активно просуває підтримку України, в рамках нашої підтримки Японія нещодавно вирішила внести 37 млн доларів до трастового фонду НАТО, щоб забезпечити систему виявлення безпілотних літальних апаратів", - заявила вона.
Очільниця японського МЗС висловила сподівання, що п'ять потужних мобільних газотурбінних генераторів та 7 трансформаторів, які вона привезла з Японії, допоможуть українцям пережити цю зиму й не замерзнути, якщо ворог атакуватиме енергетичну систему.
Також Йоко Камікава повідомила, що її держава має намір допомогти жінкам, дітям і слабозахищеним верствам громадян загалом. Японія допоможе будувати прихистки для людей, які втратили житло. Крім того, буде відчутна допомога в галузі освіти та охорони здоровʼя.
Захист українського неба від дронів-камікадзе є вкрай актуальним, адже стало відомо, що росіяни вже тестують на полі бою модифіковані FVP-дронів з особливою системою "машинних очей", від яких не захищає захисний РЕБ-купол. Військпром росії почав серійне виробництво цих безпілотників.
Нагадаємо, 7 січня, до Києва з робочим візитом прибула Йоко Камікава, глава Міністерства закордонних справ Японії. Вона передала Україні великогабаритне енергетичне обладнання, яке допоможе пережити зиму під ворожими атаками, якщо постраждає інфраструктура. ЇЇ візит відбувається напередодні конференції, яку країни проведуть у Токіо 19 лютого. Тут обговорять відбудову інфраструктури, яку зруйнували росіяни і яка потребує відновлення насамперед. Японський досвід у цьому питанні є дуже важливим для України.
Наприкінці 2023 року Україна отримала від Японії майже мільярд доларів у рамках проєктів Світового банку. Ці кошти витратять на відновлення житла українців, яке зруйнувала війна, та соціальний захист. Фінансування складається з гранту Японії на суму 52,4 млн доларів та позики від уряду Японії на 900 мільйонів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.