Модифіковані ворожі дрони мають нову систему самозахоплення цілі з машинним зором та б'ють влучно, навіть втративши картинку із землі, ворог вже тестує їх на фронті
Росіяни вже використовують свої модифіковані FPV-дрони проти українців, тестуючи їх на фронті. Їх удосконалили машинним зором, яку обладнали навіть тепловізором. Перевага таких дронів у тому, що не збиваються з курсу, навіть втративши картинку із землі. А для керування не потрібен кваліфікований диспетчер. Найгірше, що захисна купольна РЕБ система не працює проти таких безпілотників.
Про це повідомив у Telegram Сергій Бескрестнов, військовий експерт у галузі зв’язку, більше відомий як Сергій Флеш. Він закликав українську владу рухатися швидше, щоб забезпечити наших захисників рівноцінною технікою.
"Перший раз своїми очима побачив перехоплене відео з російського FPV з машинним зором і автозахопленням цілі. Ба більше, в режимі тепловізора. Технологія поки що хоч і "сира", але окупанти вже тестують її на фронті", - написав він.
Флеш пояснив, що оператору FPV з такими оновленнями достатньо лише долетіти до цілі на відносно великій висоті та позначити її. Далі дрон все зробить сам - він може атакувати ціль самостійно.
Оскільки FPV йде на ціль автономно, купольна система РЕБ не може від нього захистити. Дрони з машинним зором і автозахопленням цілі мають набагато кращу ефективність ураження рухомих цілей та більшу дальність використання цього озброєння.
Влада каже, що так. Улітку минулого року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив про початок 2-го етапу реалізації проекту "Армія дронів", у рамках якого планується підготувати 10 тисяч операторів БПЛА для потреб Сил оборони.
У 2023-му уряд виділив на Армію дронів 40 млрд грн, у наступному році на дрони закладено 48 млрд грн. Українські оборонні стартапи за майже два роки великої війни більш-менш впевнено стоять на ногах.
До 2022-го в Україні було близько 20 компаній, станом на грудень – понад 200, повідомляє пресслужба Мінстратегпрому. До використання в ЗСУ були допущені сім зразків дронів, станом на листопад – 62. Однак проблеми: для подальшого розвитку бракує довгострокових державних контрактів, інвестицій та спрощених процедур для всієї індустрії. Зараз усе здебільшого тримається на інвесторах та ентузіазмі, а державні бюрократичні процедури гальмують процес виробництва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.