Яку репутацію має Україна у Словаччині завдяки втікачу Олійнику

Читать на русском

При кожному "шухері" в Україні Олійник ховався у Словаччині, там про нього писали як про можливого учасника ОПГ та корупційних скандалів

Читать на русском
Олійник
Словацькі ЗМІ писали про втікача Олійника як про учасника корупційних скандалів

При кожному "шухері" в Україні Олійник ховався у Словаччині, там про нього писали як про можливого учасника ОПГ та корупційних скандалів

Колишній голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник втік з України до Словаччини й там нібито будує собі новий дім. Це відбувається у той час, коли росія щодня атакує Дніпропетровщину. Завдяки Олійнику про українців, які втекли від війни за кордон, у Словаччині можуть судити негативно. Виявилося, що словацькі медіа писали про Святослава Олійника як про учасника корупційних скандалів.

Що писали словацькі ЗМІ

У березні 2016 року сайт TREND написав, що «Словаччина стає країною з хорошими умовами ведення бізнесу для українців, замішаних у корупційних скандалах вдома». 

Олійник мав відношення до дорожньої компанії, яка отримала багато підрядів від держави

Олійник мав відношення до дорожньої компанії, яка отримала багато підрядів від держави

Словацькі журналісти звернули увагу на розслідування українських колег "Приватна" конвертація боргів Дніпропетровська". В ньому йдеться про те, як у 2015 році вже власник дорожньої фірми "УПС"  поступився половиною своєї частки словацькій фірмі "Арограф". А її власниця Ірина Гуназа виявилася…контактною особою міського осередку партії Святослава Олійника "Україна майбутнього".

Яку репутацію має Україна у Словаччині завдяки втікачу Олійнику 2

"Arograf, що базується в Блатниці, нібито отримує прибуток від сумнівного бізнесу", - писав сайт TREND.

Саме у словацькому курортному містечку Блатниця Святослав Олійник нібито будує собі хатинку, поки в Україні триває війна.

Яку репутацію має Україна у Словаччині завдяки втікачу Олійнику 3

"Згідно з комерційним реєстром, Ірина Гуназа, яка значиться в "Арографі", також є власником компанії Proxima з Мартіна. Компанія "ДоЛіна" розташована в місті Мартин, де була партнеркою дружина Олійника Варвара", - йдеться у матеріалі словацького сайту.

Олійник давно пригледів собі бізнес у Словаччині

Замість того, щоб як політик показати приклад та розвивати бізнес у рідній державі та сплачувати в ній податки, Олійник вирішив знайти собі іншу "тиху гавань". Про це також йдеться у матеріалі словацьких журналістів.  

"Більшість української торгівлі йде до Братислави та її околиць, а ці підприємці з Дніпра (колишнього Дніпропетровська, – прим. ред.) обрали Жилінський край. Жиліна та Дніпро є містами-партнерами", - наголошують у статті.

Мешканці Словаччини дізналися, що в Олійника в Україні були труднощі з правоохоронними органами. Колишнього голову Дніпропетровської обласної ради та екснардепа підозрювали в "підтримці ОПГ. Його члени нібито були причетні до викрадень людей, контрабанди, а також згадувалися у зв'язку з вбивством співробітника СБУ".

"Тоді Святослав Олійник втік з України до Словаччини, - написано у статті. Словаччиною Святослав Олійник цікавиться вже давно. Ще коли він був депутатом Верховної ради у 2008 році, він купив будинок поблизу курортного міста Турчянські Теплиці. Каже, на той час це було дешевше, ніж купити подібний будинок в Україні в Карпатах".  

Якщо в Україні політик "заробляв", то у Словаччині він інвестував.

"Що стосується інвестиційної привабливості, я вважаю, що Словаччина є дуже перспективною країною для інвестицій. На відміну від сучасної України, Словаччина має стабільну економіку, правову та податкову систему", – сказав у коментарі сайту TREND Святослав Олійник.

Це було дуже зручно: вести бізнес в іншій державі, проте залишатися політиком вдома. Інформатор писав, що коли Коломойський пішов з посади губернатора, почався великий шухер. Сам Олійник за судом над одним зі своїх колишніх соратників стежив зі Словаччини. Українці дізналися про те, де він перебуває випадково. На той час про це розповів нардеп Сергій Лещенко, а Олійник пригрозив народному обранцю судом.

"Моє місцезнаходження є особистою конфіденційною інформацією та за її розголошення передбачено кримінальну відповідальність. Я вважаю, що пан Лещенко має бути притягнутий до кримінальної відповідальності", — сказав Олійник у листопаді 2015 року у програмі "Право на владу" телеканалу 1+1.

Проросійські заяви Олійника

У Словаччині 30 вересня 2023 року відбудуться вибори до парламенту. Колишній премʼєр-міністр Роберт Фіцо, який планує знов зайняти пост очільника уряду, виступив проти військової допомоги Україні. 

Роберт Фіцо проти військової допомоги Україні
Роберт Фіцо проти військової допомоги Україні

Він заявив, що припинить постачання зброї в Україну, гальмуватиме санкції проти росії та ветуватиме вступ України до НАТО. За результатами опитувань, його партія Smer поки перша в рейтингу. 

"Я не хочу постачати смертоносну зброю в Україну лише заради гарного іміджу серед західних країн. Ми маємо право на власну думку", – сказав Фіцо, який заявив, що виступає "не за путіна, а за мир". 

У 2016 році Олійник високо оцінив роботу Фіцо.

"Загалом я оцінюю його політику як дуже позитивну для Словаччини, яка останніми роками демонструє стабільне зростання", - процитували дніпровського політика словацькі журналісти

На цьому фоні вже по-іншому виглядають нібито заяви Олійника про можливий мир із росією.

"Колишній голова Дніпропетровської облради близький до Коломойського Святослав Олійник пише, що потрібно скоріше йти на компроміс з Росією з урахуванням її інтересів і розміщує у пості прапор держави, яка лише у його рідному місті за один раз вбила 40 людей ракетним ударом по багатоповерхівці", - написав у соцмережі блогер Денис Казанський. 

У відповідь на це Олійник заперечив будь-яку причетність до суперечливого допису та заявив, що допомагає Україні як може. Що це за допомога ми можемо дізнатися на майбутніх виборах, які оголосять після закінчення війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.