Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
В умовах воєнного стану препарати імуносупресії видаються пацієнтам на шість місяців
Не зважаючи на війну українців після трансплантації забезпечують препаратами імуносупресивної дії безкоштовно. Після пересадки органів – на час перебування у стаціонарі – імуносупресантами пацієнта забезпечує лікарня. Перед випискою зі стаціонару медики складають йому консультативний висновок зі схемою лікування, у якій вказані препарати і рекомендована доза.
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України, імуносупресанти – препарати, які пригнічують імунологічні реакції організму. Їх призначають для пригнічення реакції відторгнення трансплантата та для лікування тяжких аутоімунних захворювань, передає Інформатор.
Після виписки пацієнту необхідно звернутися до Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) за місцем проживання. Тож Інформатор розповість як документи потрібні для взяття на облік. Відповідальний співробітник Департаменту ставить такого пацієнта на облік, робить відповідне замовлення необхідних ліків і роз’яснює порядок їх отримання. Для взяття на облік пацієнт повинен надати ДОЗ наступні документи:
Люди, які через війну переїхали в інші регіони, мають звернутися до ДОЗ за новим місцем проживання. До вказаних вище документів слід додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу. Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану препарати імуносупресії видаються пацієнтам на шість місяців.
При цьому слід обов’язково дотримуватися схеми проведення лабораторних досліджень щодо визначення концентрації препарату в крові і підтримувати зв'язок з лікарем-трансплантологом на предмет коригування дози препаратів. Зараз у кожній області визначено відповідальну особу – представника ДОЗ, у якого можна отримати консультацію телефоном щодо забезпечення препаратами імуносупресії в конкретному регіоні. Список доступний за посиланням.
"У бюджетному запиті на 2023 рік Міністерство охорони здоров’я ініціює включення препаратів імуносупресивної дії до програми "Доступні ліки". Тобто наступного року з’явиться можливість вже без централізованих закупівель і поставок пацієнту напряму звернутись з електронним рецептом до аптеки і там отримати необхідний йому препарат, а Національна служба здоров’я коштами державного бюджету відшкодує аптекам їхню вартість", — анонсує нові підходи до відпуску імуносупресорів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.
Також Інформатор писав, яку допомогу можуть отримати українці безкоштовно в амбулаторних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.