Якщо поїзд приїхав запізно: що робити, щоб не отримати штраф за порушення комендантської години

Українцям пояснили, як не отримати штраф за порушення комендантської години через поїзд

Українцям пояснили, чи буде нічний поїзд виправданням за порушення комендантської години
Поїзд

В Україні під час воєнного стану діє комендантська година. Це значить, що в цей період (з пізньої ночі й до ранку) громадянам заборонено знаходитися на вулиці. Проте бувають випадки, коли в пізню годину приїжджає поїзд. Експертка пояснила, що робити в такій ситуації, щоб не отримати штраф.

Про це  речниця Національної поліції Олена Бережна розповіла в прямому етері "Єдиного телемарафону". Вона зазначила, що навіть прибуття потягу в пізній час не є виправданням для порушення комендантської години. Тобто, навіть в такому випадку можна отримати штрафну санкцію. 

За словами речниці Національної поліції, якщо сталося так, що громадянин прибуває потягом, то рекомендується знаходитися на вокзалі до завершення комендантської години. Тобто, якщо ваш поїзд приїхав о 4 ранку, а комендантська година у вашому регіоні діє до 5 ранку - варто почекати годину на вокзалі, щоб не отримати штраф.

Водночас Олена Бережна зауважила, що є різні ситуації і правоохоронці готові розглядати кожен випадок окремо. Зокрема, речниця Нацполіції нагадала про спеціальні перепустки. Люди з цими документами можуть перебувати на вулиці під час комендантської години. 

"Є категорія людей, які зможуть перебувати (на вулиці під час комендантської години - ред.). Вони мають бути обов'язково з перепустками. Це категорія людей, які працюють на об'єктах критичної інфраструктури чи обслуговують їх", - зазначила Олена Бережна. 

Який штраф за порушення комендантської години?

Національна поліція та Міністерство внутрішніх справ погодили нові суми штрафів за порушення комендантської години. Зазначається, що громадяни, які порушать це правило, будуть платити штраф від 8,5 тисячі гривень. Водночас якщо йдеться про підприємство, то покарання буде збільшено до 102 тисяч гривень. Для того, щоб не отримати штраф, варто не перебувати на вулиці чи у громадських місцях, і не пересуватися на транспортних засобах, або пішки в період комендантської години. 

Варто підкреслити, що комендантська година в різних регіонах може трохи відрізнятися: рішення ухвалює військова адміністрація. Наприклад, у Києві комендантська година діє з 00:00 до 05:00. У цей час заборонено перебувати на вулицях та в громадських місцях, або переміщуватися транспортом. Дозвіл є лише в тих, в кого є перепустка. Зокрема, йдеться про працівників критичної інфраструктури. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube