“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Зокрема, діти військових віком до 23 років мають право на часткову або повну оплату їхнього навчання з боку держави
Деякими державними пільгами для військових та учасників бойових дій можуть користуватися також члени їхніх сімей. Йдеться про пільги на освіту та лікування. Які саме категорії родичів та у яких випадках мають право скористатися державною підтримкою, розповів адвокат Ігор Ясько.
Це юрист детально пояснив у коментарі для Новини.LIVE. За його словами, кого саме можна вважати членом родини військовослужбовця, визначає Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
"Це дружина або чоловік (звісно, за умови, що один з подружжя не взяв інший шлюб), неповнолітні діти, повнолітні діти - інваліди з дитинства, а також батьки, які перебувають на утриманні військовослужбовця", - каже Ясько.
Вищезгаданий закон передбачає, що дітям військових, які служать за контрактом, першочергово надаються місця у школах, садочках та дитячих оздоровчих таборах за місцем проживання. Це можуть бути заклади будь-якої форми власності, не лише державної. Також діти військовослужбовців-контрактників мають пільгові умови вступу до вищих навчальних закладів.
"Як самі УБД, так і їхні діти віком до 23 років мають право на часткову або повну оплату їхнього навчання з боку держави. Також вони мають право на пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти, отримання соціальних стипендій та безоплатне або на пільгових умовах проживання в гуртожитку", - розповів Ясько.
Як зазначає юрист, військові та члени їх сімей (у тому числі й діти) мають право на отримання медичної допомоги у військово-медичних госпіталях. Але є одна умова - якщо за їхнім місцем проживання відсутні державні або комунальні заклади охорони здоров’я.
"Але курсанти військових ВНЗ або ВНЗ, які мають військові навчальні підрозділи, та члени їхніх родин права на такі пільги не мають. Також їх не мають військовослужбовці строкової військової служби", - уточнив Ясько.
Також військовослужбовець-контрактник та його родина можуть лікуватися та відпочивати зі знижкою у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах та на турбазах Міністерства оборони та інших військових формувань та правоохоронних органів. Однак ця пільга надається лише раз на рік та за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів.
Члени сімей військових, які вважають зниклими безвісти, не залишаються без пільг. Вони мають право отримати відповідні посвідчення, звернувшись до ТЦК і СП (колишній військкомат) за адресою проживання. Отримати посвідчення можуть лише батьки зниклого, його дружина/чоловік або діти. Якщо у видачі документа відмовляють, хоча ви зібрали всі потрібні папери правильно, можна звернутися до ТЦК і СП вищого рівня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.