Які зміни чекають на українських школярів у новому навчальному році

Читать на русском

Рекомендації МОН

Читать на русском
Які зміни чекають на українських школярів у новому навчальному році

Рекомендації МОН

В Україні навчання у школах розпочнеться в День знань - 1 вересня. Освітній процес триватиме до 30 червня 2023 року. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство освіти і науки України.

Які зміни чекають на школярів 

Крок 1. Комісії, які обстежать школи на предмет готовності до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу

До складу комісій увійдуть представники регіональних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції. Вони мають підготувати відповідний акт, що затверджується керівником адміністрації. 

Крок 2. Форма організації освітнього процесу

Організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною (вченою) радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону).

Навчання в очному режимі

Запроваджується в приміщеннях або будівлях закладу освіти тільки в межах розрахункової місткості бомбосховищ (споруд цивільного захисту), що можуть бути використані для укриття учнів та вчителів під час включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення. Якщо потужності бомбосховищ є недостатніми для укриття, то освітній процес можуть організувати шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, тижня, місяця або семестру. 

Для підготовки роботи закладів освіти в очному режимі рекомендовано провести відповідні заходи з посилення безпеки:

  • обов’язкова перевірка закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів;
  • перевірка готовності систем оповіщення, зокрема, доступності оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху;
  • визначення та позначення шляхів евакуації;
  • наявність обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу;
  • створення запасів води та медикаментів;
  • проведення тренувань з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги;
  • проведення навчальних занять щодо надання домедичної підготовки;
  • підключення мережі Wi-Fi в укриттях для проведення занять (за можливості). 

Навчання у дистанційному режимі

Запроваджується в закладах освіти на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях. Запроваджується наказом (розпорядженням) засновника закладу освіти за погодженням із керівником адміністрації (без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі, головною умовою є своєчасне виконання завдань).

Під час організації дистанційного навчання рекомендують використовувати матеріали Всеукраїнської школи онлайн. В умовах дистанційного навчання заклад самостійно приймає рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі. За дистанційною формою робота може виконуватися працівником поза робочим приміщенням, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. 

Навчання за змішаною формою

Змішана форма поєднує очний і дистанційний режими. Таке поєднання підходить для різних занять: практичні та лабораторні заняття можуть проводитися в очному режимі, лекційні – дистанційно. У початковій школі бажано проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування. Форма може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації. 

Крок 3. Безпека всіх учасників освітнього процесу впродовж навчального року

Керівники закладів освіти мають бути поінформовані про персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників закладу.

При організації освітнього процесу в очному або змішаному режимі слід забезпечити безумовне переривання освітнього процесу у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення. Учасники освітнього процесу повинні організовано пройти до бомбосховищ та знаходитись в них до завершення тривоги. Освітній процес може завершуватися в укритті, а після відбою тривоги учасники можуть повернутися до приміщення закладу освіти та продовжити процес навчання з урахуванням необхідного корегування.

Нагадаємо, в Україні лише 8 % шкіл мають укриття для початку навчального року. Крім того, діти із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школах Миколаєва.

Також Інформатор писав, що у школах кожну дитину будуть навчати евакуюватись.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.