"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
- Цю пісню я співала мамі, коли була маленькою. Зараз я співаю її з тою самою любов'ю, але вже дорослим голосом. Українською мовою. Тому що тепер і я, і країна, і час зовсім інші. Це не кавер. Це моє нове "дякую" мамі... Усім мамам України, - каже SWOIIA.
Безпекою у школах займатимуться створені на місцях спеціальні комісії
Новий навчальний рік для українських дітей має розпочатися у безпечних школах. Для цього створять спеціальні комісії, а учнів будуть навчати евакуюватись.
Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, передає Інформатор.
Питання безпеки є комплексне і його вирішенням займаються МОН, МВС, ДСНС, Міністерство регіонального розвитку.
"На сьогодні МОН разом з директорами обласних управлінь освіти і науки, з місцевими громадами, Мінрегіоном, МВС, ДСНС планують комплексно формувати безпекову систему для початку освітнього процесу. Ми всі прагнемо до соціалізації, до очного формату навчання. І закликаємо всіх до очного формату навчання, якщо це можливо", - підкреслив Шкарлет.
За його словами, безпекою у школах займатимуться спеціальні комісії. Для учнів створять паспорт безпеки, у школах обов'язково буде охорона, спеціальне обладнання для сповіщення сигналу тривоги, а для дітей проводитимуться виховні та тренувальні години.
"На сьогодні прийнято рішення щодо формування спеціальних комісій по ВЦА, яку очолить заступник керівника військово-цивільної адміністрації, а також обов’язково залучать ДСНС. Ми сформуємо мапу безпеки. Основний слоган — "Школа — територія безпеки". Великі завдання поставлені і місцевим органам, ВЦА, Мінрегіону, ДСНС щодо формування системи безпеки в школі: пунктів та шляхів евакуації, протоколів безпеки, щоб батьки знали, де буде перебувати дитина під час повітряної тривоги. Будуть проведені певні тренування кожної дитини щодо евакуації", - наголосив Шкарлет.
Він додав, що очний освітній процес неможливо розпочати у громадах, де тривають активні бойові дії. У цих регіонах можливий лише дистанційний формат навчання.
Нагадаємо, в Україні лише 8 % шкіл мають укриття для початку навчального року. Крім того, діти із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школах Миколаєва.
Також Інформатор писав, що в Енергодарі окупанти збираються видавати школярам російські атестати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.