Вже знищено 273 дронів "Shahed-136"
Загарбники застосовують для атак по Україні іранські дрони-камікадзе "Shahed-136", "Shahed-131" та "Mohajer-6". Ворожі цілі збивають усіма наявними силами та засобами. Україна змушена витрачати на це певні ресурси.
Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Дрон-камікадзе – це високоточна зброя.
"Було зафіксовано. "Shahed" є різні: є 136, є 131, який значно менший. У нього невелика бойова частина, і на нього треба витрачати певні ресурси. Зрозуміло, що дрон-камікадзе – це високоточна зброя, яка летить точно. Навіть якщо несе невеликий заряд, може влучити в критично важливу точку й нанести багато шкоди. Крім цих, звичайно, є ще ударні "Mohajer-6". Їх збито щонайменше чотири. Один вцілів, і його вивчають наші фахівці", - розповів Ігнат.
За його словами, з моменту першого застосування дрона-камікадзе, який збили у Куп’янську на Харківщині 13 вересня, було знищено 273 "Shahed-136". Тобто, додав речник Повітряних сил ЗСУ, вже можна робити висновки, скільки ще є незбитих, які потрапили в ціль.
"Це та цифра, яку вже можна скласти в голові, скільки вже застосовано в України цих дронів", - додав Ігнат.
Ігнат наголосив, що Повітряні сили збивають ці дрони усіма наявними силами та засобами. Україна змушена витрачати на них ресурси, зосереджувати увагу на безпілотниках, які виснажують. Ця проблема обговорювалася на зустрічі у форматі "Рамштайн", в тому числі після масованих обстрілів у жовтні.
"Дрони-камікадзе порівняно дешеві. Літають вони уночі. Ви бачите, час застосування. Літають уночі, значить, виявляти їх візуально немає можливості, а можна лише радіолокаційними засобами. Тобто, ці системи ще мають радари, які можуть радіолокаційно виявити ціль та їх знищити ракетою. Тому такі засоби потрібні. Якщо європейські партнери можуть допомогти будь-якими засобами вогневими, щоб не витрачали більше ресурсів саме на збиття дронів, було б добре", - сказав Ігнат.
У дронів немає каналу відеоспостереження, вони не можуть атакувати маневруючі цілі. Це зброя для ураження статичних об'єктів. Заздалегідь росіяни намагаються проводити розвідку маршруту підльоту до цілі для виявлення роботи наших засобів ППО. Висилають дрони вперед для розвідки, шукають маршрут, де не працюють радари. Двигун гучний, тобто звук можна почути на відстані до 7-8 кілометрів. Якщо пости спостереження заздалегідь почують звук, то буде достатньо часу для розосередження особового складу. Це дозволить уникнути втрат. Якщо слухати повітря, то навіть за умов відсутності ППО дрони не зможуть завдати раптовий удар. Інструкція, що робити якщо ворог атакує БПЛА:
Нагадаємо, Україна хоче розірвати дипломатичні відносини з Іраном. Крім того, росія домовилась з Іраном про постачання балістичних ракет.
Також Інформатор писав, що США запровадять санкції проти тих, хто допомагатиме Ірану розробляти безпілотники та ракети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.