Україна хоче розірвати дипломатичні відносини з Іраном

Читать на русском

Тегеран несе повну відповідальність за руйнацію відносин з Україною

Читать на русском
Україна хоче розірвати дипломатичні відносини з Іраном

Тегеран несе повну відповідальність за руйнацію відносин з Україною

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба ініціював розрив дипломатичних відносин України з Іраном. Відповідну пропозицію він вніс на розгляд президента України Володимира Зеленського. У МЗС офіційно назвали Іран співучасником агресії росії.

Про це він повідомив під час брифінгу. За словами Кулеби, 17 жовтня на засіданні міністрів ЄС він закликав запровадити санкції проти Ірану за допомогу країні-агресору. Очільник МЗС України назвав дії країни підлістю і брехнею та нагадав, що публічно Тегеран стверджує, що виступає "проти війни" і не підтримуватиме жодну зі сторін зброєю.

"Тегеран несе повну відповідальність за руйнацію відносин з Україною. З урахуванням численних руйнувань, завданих іранськими дронами цивільній інфраструктурі України, смертей та страждань, завданих нашому народу, а також у зв'язку з повідомленнями про можливе продовження поставок Іраном зброї росії, я вношу на розгляд президента України пропозицію щодо розриву дипломатичних відносин з Іраном", - зазначив Кулеба.

Кулеба додав, що Україна ніколи не займала антиіранську позицію. Але після того, як Іран став учасником злочину агресії, наша країна зайняла чітку позицію.

"Припинить Іран постачати зброю росії - говоритимемо про відновлення відносин", - додав Кулеба.

Що відомо про дрон-камікадзе "Shahed-136" та атаку на Київ 

Рашисти почали активно використовувати дрони-камікадзе іранського виробництва "Shahed-136" для ударів по Україні. За даними військового порталу Defence Express, характерною візуальною особливістю "Shahed-136" у повітрі є його характерне трикутне крило, розмах якого менший за довжину. Він не оснащений камерами й найбільш вірогідним засобом наведення для нього є супутникова навігація. Тобто він може атакувати лише заздалегідь розвідані стаціонарні цілі. 

17 жовтня росіяни атакували дронами-камікадзе столицю. Під удар потрапили адмінбудівля та житловий будинок. Підрозділи ДСНС врятували 19 людей. Ворог випустив близько 30 дронів-камікадзе, 25 із них успішно збили. Водночас очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов наголосив, що важливу роль в успішній ліквідації безпілотників відіграли і своєчасні повідомлення громадян про повітряну небезпеку. В разі підозрілих звуків, або появі в небі літальних об’єктів потрібно негайно сповіщати про це поліцію, військових чи інші силові структури.

Нагадаємо, окупанти вдарили по енергетичній інфраструктурі у трьох областях, сотні населених пунктів знеструмлені. Крім того, у Миколаєві дрони окупантів пошкодили цистерни з олією, вона тече вулицями.

Також Інформатор писав, що військовий експерт роз'яснив, коли припиняться атаки дронів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.