Яке сьогодні, 7 вересня, свято - День воєнної розвідки України та заснування Google

В цей день народилися український продюсер Володимир Бебешко та секретар РНБО Олексій Данілов - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 7 вересня

колаж
День кіберспорту в Україні та Міжнародний день чистого повітря

У четвер, 7 вересня, українці відзначають День воєнної розвідки України, а православні християни відзначають Предпразднство Різдва Пресвятої Богородиці - свято, яке передує Різдву Пресвятої Богородиці. Згідно з прикметами, погода цього дня визначає, яка буде осінь і зима.

Іменини сьогодні святкують Андрій, Олександр,  Євген, Василій, Лука (Лукіян).

7 вересня - яке сьогодні церковне свято

Вважається, що Новий заповіт починається з народження Пречистої Діви Марії
Вважається, що Новий заповіт починається з народження Пречистої Діви Марії

Щороку 7 вересня православні християни відзначають Предпразднство Різдва Пресвятої Богородиці. Батьки Ганна та Йоаким були бездітними, тому їм заборонили ходити до храму. Одного дня до пари завітав янгол та повідомив, що в родині скоро з'явиться дитина. Незабаром в них народилася донька Марія. Дівчинку з раннього віку віддали на виховання в храм, бо вважали її появу Божим благословенням. 

Автором канону Созонту є Феофан (святі православної церкви, візантійські ченці, рідні брати, сповідники, філософи, які постраждали від іконоборців)
Автором канону Созонту є Феофан (святі православної церкви, візантійські ченці, рідні брати, сповідники, філософи, які постраждали від іконоборців)

Також 7 вересня віряни вшановують пам'ять мученика Созонта Помпеольського. Созонт сповідував християнство і проповідував Христа серед інших скотарів і багатьох переконав прийняти християнську віру та хрещення. Одної ночі, коли Созонт сидів під дубом, йому було видіння, яке закликало його до подвигу мучеництва за Христа. Созонт прибув до міста Помпеополь Кілікійський.

У місті в цей час відбувалися урочистості на честь одного з язичницьких богів, під час яких імператор Максиміан приносив жертву перед золотою скульптурою бога в одному з язичницьких храмів. Ніким не помічений, коли в храмі не було народу, Созонт увійшов у язичницьке капище і відламав золоту руку у скульптури. Розбив її на частини, шматки золота роздав жебракам. Пошкодження ідола було помічено та почалися арешти підозрюваних. Не бажаючи щоб невинні страждали, Созонт сам прийшов до правителя і оголосив про свій вчинок.

Розгніваний правитель наказав мучити Созонта. На початку Созонта повісили на дерево і стругали по ребрах залізними кігтями, після чого взули його ноги в залізні чоботи з гострими всередині цвяхами і водили містом. Ходячи містом у чоботях і відчуваючи біль, Созонт славив Бога. Після чого Созонта знову повісили на дереві і сильно били залізними палицями, кістки його роздроблені, а сам мученик помер.

Побачивши, що Созонт помер, тіло його зняли з дерева, розвели за наказом правителя велике багаття, щоб спалити тіло. Імператор не хотів, щоб тіло стало предметом шанування християн. Коли тіло помістили у вогонь, то раптово заблищала блискавка, загримів грім і пішов сильний дощ із градом, через що вогонь погас.

Згідно з житієм, уночі християни хотіли забрати тіло мученика, але було дуже темно. Несподівано посеред ночі з неба засяяло світло, завдяки чому християни забрали тіло Созонта і поховали його. Біля труни мученика і від джерела, що протікало під дубом, де отримав одкровення понад Созонт, віруючі отримували зцілення. Надалі біля дуба було збудовано християнську церкву.

Залишивши після себе велике зібрання філософських і богословських праць і повчань нащадкам, святий Лука мирно помер в рідній обителі на 93-му році життя
 

Залишивши після себе велике зібрання філософських і богословських праць і повчань нащадкам, святий Лука мирно помер в рідній обителі на 93-му році життя

 

Церква в цей день вшановує пам'ять преподобного Луки Глубокореченського. Він прославився як третій ігумен Спасової обителі, яку в народі прозвали "Глибокі річки". Разом з мешканцями монастиря він вів благочестивий спосіб життя, дотримувався постійного посту, поширював слово Боже та вирізнявся особливою справедливістю.

На "Луків день" в селах починався її збір, продаж і заготівля на зиму. На стіл господинями подавалися різні страви з цибульним гарніром і начинкою. У першу чергу цінувалися головки червоного і фіолетового забарвлення (вважалося, що вони сприяють чоловічій і жіночій силі відповідно).

Крім гастрономічних властивостей, на Русі цибулю дуже цінували за її лікувальну дію. Антисептичні властивості цибулевого лушпиння застосовувалися для якнайшвидшого лікування подряпин і дрібних ран, хворобливих укусів від комах (шершнів, оводів та ін.).

Просушена цибуля вважалася хорошим засобом для профілактики будинку від різної нечисті. Люди вірили, що її різкий специфічний запах нестерпний для "домашніх шкідників". З цієї ж причини коси сушеної цибулі розвішувалися під стелею і над входом в сараях і стійлах для домашньої худоби.

У 1942 році мощі перенесли в Троїцьку Церкву м. Черкаси, а з 1965 року вони знаходяться в храмі на честь Рiздва Пресвятої Богородиці в тому ж місті
У 1942 році мощі перенесли в Троїцьку Церкву м. Черкаси, а з 1965 року вони знаходяться в храмі на честь Рiздва Пресвятої Богородиці в тому ж місті

7 вересня вшановується пам'ять преподобномученика Макарія Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця. Сім'я Макарія дотримувалась Православ'я, і, ще будучи хлопчиком, святий вирішив присвятити своє життя Церкві. Юнак прийняв постриг в Овруцькому монастирi.

33 роки святий Макарій керував братією спочатку Воскресенського, а потім Куп'ятицького, Пінського і Овруцького монастирів. У 1671 році турки, підкуплені уніатами, зруйнували Овруцький монастир. Преподобний увійшов тоді до числа братії Києво-Печерської Лаври. Потім він був призначений настоятелем Канівського монастиря, що з його приходом став тверди нею Православ'я.

5 вересня 1678 турки увірвалися в Канівський монастир. Преподобний Макарій зустрів ворогів з хрестом у руках на паперті храму, в якому зачинилися братiя i народ. Турки вимагали від преподобного вiдкрити храм і видати їм монастирські скарби.

Почувши відповідь святого, що його скарб на Небі, розлючені розбійники повісили настоятеля за руки і за ноги між двома стовпами, а потім почали катування. Через два дні преподобномученику відрубали голову, а храм разом з усім, що знаходився в ньому, народом спалили. Полум'я не знищило тіла преподобномученика, його поховали на місці згарища.

У 1688 році мощі святого були знайдені нетлінними і перенесені в Переяславський Вознесенський монастир.

7 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Завдання розвідки в мирний час - слідкувати за настроями сусідніх країн, бути в курсі їхніх політичних та військових намірів. З цією метою створюється таємна воєнна агентура, яка впроваджується в стратегічно важливі підрозділи сусідніх держав
Завдання розвідки в мирний час - слідкувати за настроями сусідніх країн, бути в курсі їхніх політичних та військових намірів. З цією метою створюється таємна воєнна агентура, яка впроваджується в стратегічно важливі підрозділи сусідніх держав

7 вересня - професійне свято воєнних розвідників України, яке не є загальнонаціональним, а має відомчий характер - День воєнної розвідки України. Мета цього дня - продемонструвати громадськості особливе значення воєнної розвідки. Адже саме від неї залежить, на якому рівні будуть знаходитися та захищатися національні державні інтереси.

Особливого значення цей день набув в реаліях сьогодення, коли наша країна перебуває у стані війни з росією. Тільки завдяки ефективній розвідці, яка надаватиме достовірні розвідувальні дані, можливо здійснювати якісні прогнози і приймати важливі рішення у сфері нацбезпеки нашої країни.

7 вересня прийнято вітати військовослужбовців військової розвідки нашої держави.

Пошукова система витрачає менше секунди на перегляд і оцінку одного сайту
Пошукова система витрачає менше секунди на перегляд і оцінку одного сайту

День заснування Google відзначається щороку 7 вересня. Але є нюнанс. Своє свято Google, по суті, може відзначати весь місяць.
Головний домен пошукової системи google.com було зареєстровано 15 вересня 1997 року, а саму компанію засновано 4 вересня 1998 року. Тому свій день народження пошуковик іноді відзначає в різні дати - іноді 7, а іноді 27 вересня. Саме 27 вересня студенти Стенфордського університету Сергій Брін і Лоуренс Пейдж опублікували статтю про запуск прототипу "масштабної пошукової системи".

Окрім пошукової системи, Google пропонує широкий спектр сервісів, включаючи Google Maps, Google Mail, Google Docs та Google Drive. Неформальне робоче середовище та інноваційний стиль компанії зробили її лідером у технологічній галузі.

Google не лише революціонізував спосіб пошуку інформації, але й стимулював творчість, полегшив життя завдяки різноманітним продуктам і створив можливості для працевлаштування понад 60 000 працівників у 40 країнах світу.

День заснування Google - це свято інновацій, потенціалу людської творчості та невпинного прагнення до знань. 

День кіберспорту в Україні - це не просто свято, а відображення прагнення держави розвивати молоду та динамічну індустрію
День кіберспорту в Україні - це не просто свято, а відображення прагнення держави розвивати молоду та динамічну індустрію

7 вересня відзначають День кіберспорту в Україні. Цей день знаменує офіційне визнання кіберспорту як виду спорту в Україні.

В Україні розвиток кіберспорту просуває Федерація кіберспорту України (UESF) з 2018 року. Федерація провела понад 250 національних та міжнародних турнірів, залучивши понад 35 000 гравців, а також реалізувала різноманітні соціальні та освітні проєкти.

З 18 січня по 28 березня 2021 року в Києві відбувся перший Національний Кубок України з кіберспорту. Це були перші подібні змагання після офіційного визнання кіберспорту в Україні із загальним призовим фондом 250 000 гривень.

Забруднене повітря вбиває 6,7 мільйона людей на рік
Забруднене повітря вбиває 6,7 мільйона людей на рік

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба відзначається 7 щорічно вересня. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою зміцнення міжнародного співробітництва у сфері поліпшення якості повітря та зменшення його забруднення. Цей день підкреслює нагальну потребу в підвищенні обізнаності громадськості та сприянні заходам щодо поліпшення якості повітря, яке є однією з основних причин смертності та захворювань у всьому світі, яких можна уникнути.

Забруднення повітря не знає національних кордонів і тісно пов’язане з іншими глобальними кризами, такими як зміна клімату, втрата біорізноманіття, соціальний і гендерний паритет та економічний розвиток. Забруднення повітря є найбільшим екологічним ризиком для здоров’я в наш час. Понад 99% населення світу дихає небезпечним повітрям, що призводить до таких захворювань, як інсульт, хвороби серця і легенів та рак. 

Міжнародний день чистого повітря за чисте небо закликає всіх - від урядів і корпорацій до спільнот та окремих громадян - об’єднатися заради чистого повітря. Працюючи разом, незважаючи на кордони, ми можемо зменшити забруднення повітря, залучити фінанси та інвестиції для заходів і рішень щодо якості повітря, а також забезпечити здорове повітря для всіх.

Австралія є домівкою для понад 500 000 видів тварин і рослин, багато з яких є унікальними для країни
Австралія є домівкою для понад 500 000 видів тварин і рослин, багато з яких є унікальними для країни

7 вересня в Австралії відзначають День вимираючих видів тварин. Це день підвищення обізнаності про рослини і тварини, які перебувають під загрозою зникнення, і роздумів про дії, необхідні для їхнього захисту.

Сьогодні багато видів, що перебувають під загрозою зникнення, перебувають під тиском руйнування середовищ існування через сільське господарство, видобуток корисних копалин і розростання міст, а також через спричинені зміною клімату пожежі в лісах і хижацтво інвазивних видів, таких як коти і лисиці. Катастрофічні лісові пожежі 2019-2020 років ще більше підштовхнули багато видів до вимирання.

Національний день видів, що перебувають під загрозою зникнення, - це більше, ніж вшанування пам’яті, це заклик до дії. 

Цей день - привід не лише замінити усі агресивні іграшки своєї дитини на конструктори, персонажі мультфільмів, м’які іграшки, а ще й замислитись над тим якими іграшками та як граються наші діти
Цей день - привід не лише замінити усі агресивні іграшки своєї дитини на конструктори, персонажі мультфільмів, м’які іграшки, а ще й замислитись над тим якими іграшками та як граються наші діти

7 вересня у світі прийнято відзначати День відмови від військової іграшки, або День її знищення. Військова іграшка стала приводом для суперечок лікарів і психологів. Одні вважають, що при правильному вихованні така іграшка розвиває у хлопчиків сміливість, вірність Батьківщині, бажання захищати та допомагати слабким. Інші стверджують, що сучасні військові іграшки здатні програмувати дітей на агресію, створюють невірне уявлення про смерть, демонструючи це явище як щось повсякденне. 

Українські діти сьогодні граються у війну, але це лише відлуння реалій сьогодення, війни та потреби у захищеності. Ми всі сьогодні бачимо наслідки мілітаризації дитинства, наш ворог росія майстерно зомбує суспільство ще з дитсадочків, готуючи жорстоких вбивць та прихильників війни й неонацизму.

Цим рідкісним захворюванням хворіють тільки хлопчики
Цим рідкісним захворюванням хворіють тільки хлопчики

7 вересня - Міжнародний день розповсюдження інформації про м’язову дистрофію Дюшена. Це рідкісна генетична хвороба, яка спричинена нестачею білка дистрофіна. Через цю нестачу м’язові волокна слабнуть, згодом заміщуються жировими відкладеннями та поступово руйнуються. 

Згідно зі статистикою, з 10 000 немовлят один малюк народжується з такою смертельною патологією. Дівчаток ця хвороба оминула, рідко від неї страждають дорослі. На всій планеті Дюшеном хворіють близько 250 тисяч пацієнтів, які живуть максимум до 30 років. Симптоми хвороби частіше проявляються у віці до 5 років. В Україні таких пацієнтів більше 500.

Дев’ятий місяць та сьоме число для цього дня обране не випадково, оскільки ген дистрофіну має 79 екзонів. Червона кулька - символ цього важливого дня. Їх випускають у повітря сотні людей на підтримку хворих. Родини з хворими на м’язову дистрофію Дюшена потребують уваги та допомоги людей і держави, сучасного лікування. Частіше за все їм доводиться нелегко, а спосіб їх життя дуже обмежений та замкнений.

 Якою буде погода

  • Перелітні птахи почали відлітати в теплі краї - до короткого бабячого літа та холодної осені.
  • Багатий урожай грибів - до морозної зими.
  • Якщо птахи сидять на землі, то найближчими днями погода буде ясною і теплою, а якщо птахи сіли на верхівки дерев - скоро похолодає.

Що не можна робити 7 вересня

  • Не можна свататися та грати весілля.
  • Не можна займатися важкою працею.
  • Не можна сваритися, лаятися та ображати інших.
  • Не можна вживати алкоголь.
  • Не можна давати в борг чи позичати гроші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube