Яке сьогодні, 6 січня, свято - Хрещення Господнє та День яблуні

В цей день народилися кіноактор Адріано Челентано та британський актор Роуен Аткінсон - свята, церковні та народні традиції на суботу, 6 січня

колаж
А ще 6 січня Всесвітній день дітей-сиріт війни та День пісочного печива

У суботу, 6 січня, православна церква святкує Хрещення Господнє, також день називають Святе Богоявлення. Одне з головних православних свят, яке шанується входження Ісуса Христа в річку Йордан, щоб служити людям. Іменини сьогодні святкують Іван, Ян.

6 січня - яке сьогодні церковне свято

У ніч на 6 січня прийнято загадувати бажання
У ніч на 6 січня прийнято загадувати бажання

6 січня християни відзначають Хрещення Господнє чи Святе Богоявлення. Це одне з найбільш значимих свят. Це свято дуже символічне і означало, що як тіло омивається і очищається водою, так і душа людини, яка кається і увірувала в Спасителя, буде очищена від усіх гріхів Христом.

Подія була встановлена на згадку про хрещення Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем. За часів Спасителя хрестили лише дорослих людей, які змогли відчути релігію та віру в Бога (Ісуса хрестили у віці 30 років).

Назву "Богоявлення" свято отримало за те, що під час здійснення таїнства хрещення Спасителя з'явилася Свята Трійця. На Ісуса Христа зійшов Святий Дух в образі білого голуба та небесний голос Отця, який проголосив його Божим Сином.

На Водохреща прийнято святити воду для пиття та для господарських потреб. Вважається, що хрещенська вода має чудові цілющі властивості, виліковує хвороби і прокляття, довго зберігається. Але якщо свята вода зіпсувалася, то в хаті панує розбрат.

6 січня - яке сьогодні свято в різних країнах

Цей день запровадили, щоб кожен міг пригадати або дізнатися про користь цих фруктів та їх важливість для організму людини
Цей день запровадили, щоб кожен міг пригадати або дізнатися про користь цих фруктів та їх важливість для організму людини

Міжнародна спільнота 6 січня кожного року святкує День яблуні. Раніше святкування присвячувалося найстаршій яблуні. Достеменно невідомо, яке саме дерево стало об’єктом свята (чи то яблуня Брамлі, чи яблуня Гранфера, вони обидві вважаються найстаршими та ростуть вже 200 років). Згодом почали шанувати саму яблуню і яблука. Цей день на Заході ще називають "Дайте лікарю вихідний". Все через користь, яка міститься у плодах цього дерева.

Яблуня - листяне дерево, яке походить із сімейства трояндових. Його пращуркою вважається дика яблуня Сіверса, що росте у природі й досі. Батьківщиною яблуні вважається Центральна Азія, звідки вона була завезена до Європи, а згодом європейські колоністи привезли дерева до Північної Америки. Яблуня вважається найстаршим із вирощуваних дерев.

У цей день прийнято готувати страви із яблук, ділитися рецептами, їсти їх у будь-якому вигляді або пити яблуневий сік чи сидр. Найкращим способом відзначити свято буде посадити яблуню самостійно або розповсюдити інформацію про це, щоб залучити до посадки якомога більше знайомих.

Одним з найважливіших завдань цієї події є також допомога в усиновленні тих сиріт, які втратили свої сім’ї і були спрямовані в притулки і дитячі будинки
Одним з найважливіших завдань цієї події є також допомога в усиновленні тих сиріт, які втратили свої сім’ї і були спрямовані в притулки і дитячі будинки

Всесвітній день дітей-сиріт війни, присвячений нелегкій долі дітей, що залишилися сиротами внаслідок військових дій, закріплений за датою 6 січня. На жаль, для України значення цього дня останнім часом зросло в рази, бо війна лишила сиротами велику кількість українських дітей. Проводиться він щорічно саме в цей день за ініціативою французької правозахисної організації SOS Enfants en Detresses. 

Статистика свідчить про те, що більше 150 мільйонів дітей у всьому світі втрачають через військові дії одного або обох батьків. 6 січня різні громадські організації влаштовують пам’ятні заходи, надають сиротам допомогу і медичну підтримку, якої вони так потребують. Щорічно з’являються нові благодійні фонди для захисту сиріт, у тому числі, і з причин бойових дій на планеті.

Пекуть печиво у вигляді зірок або будь-яких інших фігур, якщо на те є особливий привід
Пекуть печиво у вигляді зірок або будь-яких інших фігур, якщо на те є особливий привід

День пісочного печива відзначається у всьому світі щорічно 6 січня. Свято з'явилося, як і багато інших гастрономічних свят, у Сполучених Штатах, але згодом поширилося по всьому світу. Пісочне печиво називають так через його розсипчасту структуру.

Причина цього - високий вміст вершкового масла, яке часто додають у тісто, щоб зробити його більш пухким. Пісочне печиво замішують з однієї частини цукру, двох частин олії, трьох частин вівсяного борошна, хоча туди часто кладуть пшеничне борошно вищого гатунку, а також додають подрібнений рис або кукурудзяне борошно для надання особливого смаку. 

Хто народився 6 січня

6 січня 1938 р. - Адріано Челентано - італійський музикант, кіноактор, естрадний співак, кінорежисер, композитор, громадський діяч та телеведучий. В Італії за свої танцювальні рухи отримав прізвисько "Molleggiato".

Адріано Челентано
Адріано Челентано

6 січня 1955 р. - Роуен Себастьян Аткінсон - британський актор театру, кіно, телебачення та озвучування, сценарист, продюсер і письменник. Найбільш відомий у світі комічною роллю Містера Біна в однойменному серіалі. Лауреат двох премій "BAFTA", другу з яких було отримано за роль у ситкомі "Чорна Гадюка".

Роуен Аткінсон
Роуен Аткінсон

6 січня 1969 р. - Норман Марк Рідус - американський актор і фотомодель, найбільш відомий за своїми ролями в серіалі "Ходячі мерці", фільмі "Святі з Бундока" та комп'ютерній грі Death Stranding.

Норман Рідус
Норман Рідус

6 січня 1982 р. - Едвард Джон Девід Редмейн - англійський актор. Лауреат премій "Оскар", "Золотий глобус", "Тоні", BAFTA та дворазовий володар премії Лоренса Олів'є.

Едді Редмейн
Едді Редмейн

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube