Цього дня народилися канадаська співачка Селін Діон та український футболіст Олексій Михайличенко
Сьогодні, 30 березня, православна церква України вшановує пам'ять преподобного Іоана Ліствичника. В цей день святкують іменини Іван, Ірина, Ян. До кінця року залишається 276 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо холодно – весна буде затяжною.
Цей святий є одним з найбільш відомих і поважаних монахів православної традиції. Преподобний Іван народився близько 570 року в родині святих Ксенофонта і Марії. У шістнадцять років Іван прийшов до Синайського монастиря, де пройшов шлях від учня до наставника.
Протягом 40 років він перебував на пустелі Фола, де подавав приклад життя у віддаленому місці, провівши ці роки у пості, молитві, безмовності і в сльозах покаяння. Іван Ліствичник з любов’ю повчав усіх, хто приходив до нього, скеровуючи їх до спасіння.
Слава про нього поширилась по всій місцевості і далеко за її межами, тому до старця стало приходити все більше й більше людей, які шукали його духовної науки та поради. Монахи Синайської гори записали його наставлення в книгу "Інструкція Івана Ліствичника", яка досі є однією з найпопулярніших духовних книг православної традиції.
У своїх настановах Іван Ліствичник наголошував на необхідності покаяння, любові до Бога та ближнього, відмові від світських мрій. Він наставляв на шляхи до духовного зростання та єднання з Господом, адже тільки в ньому людина здатна знайти спокій для душі, гармонію та справжню радість.
В останню неділю березня стрілки годинників переводяться на годину вперед, а в останню неділю жовтня - на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.
В Україні була спроба скасувати переведення годинників, проте успіху вона не мала. У вересні 2011 року за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів. Вже у жовтні Верховна Рада передумала, за це рішення проголосували 295 народних депутатів.
З нової постанови випливає, що перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі: в 2025 році Перехід на літній час припадає на 30 березня.
Так, у Сінді, регіоні на південь від Пакистану, святкують Cheti Chand. Це початок нового календарного року. Маніпурці святкують Саджибу Нонгма Панба, а жителі Андхра-Прадеш і Карнатаки - Угаді. Й усе це в один і той самий день!
Це свято символізує початок нового циклу в житті. Він для багатьох народів є важливим моментом - для нових починань і ритуалів. Це за віруваннями сприяє удачі й процвітанню в майбутньому році!
Олівець використовують для художніх начерків, малюнків, стенографії та нотаток. Сучасні олівці містять суміш графіту та глини, яку вперше представив Ніколя-Жак Конте у 1795 році. Хаймен Ліпман отримав перший патент на прикріплення гумки до кінця олівця 30 березня 1858 року.
Слово pencil походить від старофранцузького pincel і латинського penicillus, що означає "маленький хвостик". Спочатку це слово належало до тонкого пензля художника з верблюжої шерсті в середні віки. Використання пензля для малювання бере свій початок від ранньої петрографії або наскельного живопису.
Прогулянки покращують гнучкість і зміцнюють суглоби, м’язи та кістки, знижуючи ризик розвитку остеопорозу. Ходьба також допомагає підвищити рівень так званого хорошого холестерину й зміцнити імунну систему.
Цікаво, що всього 30 хвилин помірної прогулянки на день можуть значно знизити ризик серцево-судинних захворювань, а також підтримати стабільний рівень цукру в крові. Відтак, такі прості заняття можуть стати найефективнішим і доступним методом профілактики багатьох захворювань.
Біполярний розлад - це серйозне психічне захворювання, яке може впливати на кожну сферу життя людини, від емоційного стану до соціальних і професійних відносин. Страждаючи від частих перепадів настрою - від депресії до манії (надто піднесеного настрою) - люди з таким розладом стикаються з великою кількістю труднощів, іноді навіть не маючи змоги адекватно оцінити свою ситуацію.
Всесвітній день біполярного розладу - це не лише нагода поговорити про важливість підтримки таких людей, але й можливість розповісти про успішні методи лікування, терапії та подолання цього стану.