Цього дня народилися французький актор Кристофер Ламберт, який зіграв Горця, і новозеландська акторка Люсі Лоулес, яка зіграла Ксену принцесу-воїна
Сьогодні, 29 березня, православна церква України вшановує пам'ять священномученика Марка, єпископа Арефусійського. В цей день святкують іменини Марко, Кирило, Омелян, Іван, Павло, Роман. До кінця року залишається 277 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо прилетіли лелеки або лебеді - заморозків більше не буде.
Святий Марк був висвячений на єпископа сирійського міста Арефусії за часів правління святого Костянтина Великого. Його життя було пронизане ревністю до Бога та любов’ю до Церкви. Він прославився боротьбою з ідолопоклонством, зруйнувавши язичницьке капище та побудувавши на його місці християнську церкву.
Історія його мучеництва свідчить про його непохитну віру та стійкість перед переслідуванням. Коли язичники спробували схопити його, він не втік, а віддався в їхні руки, щоб захистити інших християн. Зазнавши мук, він залишався стійким у своїй вірі і відмовлявся від будь-яких компромісів з ідолослужителями.
Святий Марк мирно помер у 364 році, отримавши нагороду сповідників Христових.
Всесвітній день фортепіано - це свято, яке відзначається щорічно 88-го дня року, що символізує кількість білих і чорних клавіш цього величного інструмента.
Фортепіано є унікальним інструментом, який поєднує характеристики струнного й ударного. Цікава деталь: до 1950-х років клавіші виготовляли зі слонової кістки. Сьогодні ж, задля захисту цих дивовижних тварин, більшість клавіш виробляють із пластику.
Особливістю фортепіано є також його педалі. Вони допомагають контролювати звучання інструмента та створюють неповторну атмосферу в музиці. Піаністи, які грають на піаніно, фортепіано чи синтезаторі, це музиканти, які по праву святкують свою дату 29 березня!
Люди надто швидко, освоївши нові технології, егоїстично поспішають ставити їх собі "на благо". Але це приносить тільки шкоду. Зміна клімату через діяльність людини та викиди СО2 вже принесла катастрофічні посухи, зливи й пожежі, які забрали сотні життів. Тож людству час задуматись на цим!
В цей день, в 200 році провели цікаву екологічну акцію: близько 2,1 тисяч фірм у австралійському Сіднеї, а також понад 2,2 млн його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%. Це в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу.
Почніть в цей день економити електроенергію чи сортувати сміття. Долучіться до всесвітньо важливої ініціативи збереження нашого спільного дому, який називається планета Земля!
Ілюзіоніст - це майстер, який створює враження, що відбуваються надзвичайні або неможливі речі, наприклад, людина зникає або її розрізає навпіл.
Магія існує вже тисячі років. Перший записаний фокус належить фокуснику Деді, який виступав у Стародавньому Єгипті близько 2700 року до нашої ери. Він продемонстрував фокус із чашками і кулями - класичний трюк, який досі використовується в магії.
Фокусники вміло маніпулюють прогалинами в нашому сприйнятті, використовуючи помилки у нашій свідомості. Вони змінюють напрямок нашої уваги, створюючи ілюзію того, що ми бачимо, і приховують те, чого ми не помічаємо!
На відміну від інших видів бісквітних тортів, у яких використовують хімічні/штучні розпушувачі, як-от харчова сода і пекарський порошок, шифонові торти заквашуються переважно за рахунок безе - міцно збитих яєчних білків.
Вони випікаються у високій формі глибиною щонайменше чотири дюйми і мають охолоджуватися в перевернутому вигляді, щоб зберегти свою висоту. Шифоновий бісквіт можна зберігати до 5 днів за кімнатної температури.
Загорніть його в поліетиленову плівку, щоб зберегти свіжість і запобігти висиханню. Або ж помістіть торт в коробку для зберігання чи загорніть у плівку, щоб зберігати в морозильній камері до 3 місяців.