Яке сьогодні, 24 серпня, свято - День Незалежності України та картопляних чипсів

День Незалежності України, картопляних чипсів та зорепаду. В цей народилися письменник Хорхе Луїс Борхес та політичний діяч Левко Лук'яненко - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 24 серпня

Який сьогодні день
День Незалежності України та картопляних чипсів

В четвер, 23 серпня, українці святкують День Незалежності України, свято дороге серцю кожного українця. Православні християни відзначають день пам'яті ченців Києво-Печерського монастиря та святого Євпла. В народі в цей день вважалося, що привиди блукають землею, й слід ворожити. Згідно з прикметами цього дня можна визначити, яким буде початок осені, та чи буде морозною зима.

Іменини сьогодні святкують Олександр, Василь, Максим та Федір. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 236 день року. 

24 серпня - яке сьогодні церковне свято

Православна церква 24 серпня вшановує пам'ять ченців Києво-Печерського монастиря Василя і Феодора, які перед постригом роздали бідним все своє майно. Цим святим моляться про позбавлення від жадібності й залежності від покупок. Вважається, що вони допомагають щедрим і безкорисливим людям.

Крім того, 24 серпня в церковному календарі - день пам’яті мученика Євпла. Він був сицилійським дияконом, якого ув'язнили через переслідування християн імператорською владою. Сталося це 304 року. Під час суду він відкрито визнав, що вірить у Господа. Його жорстоко примушували відступитися від віри, однак святий стояв на своєму. 

Пораненого кинули до темниці, де він пробув у молитві 7 днів. Господь вивів мученику джерело води для втамування спраги. Це укріпило його віру святого, і на суді він знову взявся проповідувати Євангеліє, чим наставив на шлях віри багатьох язичників. За це святого обезголовили.

Святого Євпла усікли мечем за непоборну віру в Христа.
Святого Євпла усікли мечем за непоборну віру в Христа.

В народі цього дня люди, які володіють магічними знаннями, проводили обряди: сварили коханців, причаровували, залучали багатство. Предки також вірили, що в цей день можна побачити в болотистій місцевості білого коня, що шукає свого загиблого вершника.

В Київській Русі в цей день починали стригти овець. Вважалося, що стрижка саме цього дня додає баранчикам здоров'я, і що вони встигнуть зарости до зими. З овечої вовни господині плели теплі речі й ковдри на зиму. В цілому дата вважається вдалою для жіночого рукоділля.

Чоловіки у свято 24 серпня теж не сиділи без діла. У цей день вони заготовляли дрова на зиму, а також точили серпи, коси, лопати та інші сільськогосподарські інструменти. Селяни знали, що у вправного господаря інвентар має бути добре заточений після жнив - тоді він довше прослужить.

Діти в цю пору не вилазили з саду, де зривали і їли немитими фрукти і ягоди. Для них це була найбільш безтурботна і весела пора.

В цей день в народі ворожили!
В цей день в народі ворожили!

Іменини сьогодні святкують Олександр, Василь, Максим, Федір, Сусанна.

Іменинники цього дня дуже діловиті й постійно шукають вигоду для себе, вміють добре заробляти. За характером вони мовчазні й трохи хитрі. Люблять вчитися і читати. Також дуже люблять природу і тварин. Серед них багато довгожителів.

24 серпня - яке сьогодні свято в різних країнах

Українці святкуватимуть 32-й День Незалежності України!
Українці святкуватимуть 32-й День Незалежності України!

День Незалежності України відзначається удруге в умовах повномасштабної війни з російським агресором та 32 раз з моменту оголошення нашою країною про незалежність в 1991 році - 24 серпня.

Тоді в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення незалежності України. З того часу 24 серпня ми кожен рік святкуємо День Незалежності України як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя. 

Боротьба українців за незалежність тривала не десятиліттями, а навіть століттями. Тим ціннішою вона є, й тим відчайдушніше нині українці боронять її!  

Ми отримали шанс на суверенітет лише на початку XX століття, коли європейські імперії ослабли через світову війну. Проте суспільству бракувало єдності, а революція 1917 року тільки поглибила цей розкол. Ліберали, монархісти, анархісти, соціал-демократи, більшовики - всі ці сили по-різному розуміли ідею незалежності України.

Зрештою, західні області країни на якийсь час залишилися під владою Польщі, Румунії, Угорщини та Чехії. Українські землі, що раніше перебували в складі Російської імперії, окупували більшовики. В грудні 1922-го УРСР увійшла до складу Радянського Союзу.

Українці виборювали незалежність - століттями!
Українці виборювали незалежність - століттями!

Об’єднання українських територій відбулося в період 1939 – 1945 років, а після передачі Україні півострова Крим вона отримала свою сучасну територію. В складі СРСР Україна мала суто формальний суверенітет, як і інші союзні республіки.

Програма заходів до свята. У Софійському соборі в Києві сьогодні пройде Міжконфесійний подячний молебень до Дня Незалежності з проханнями про мир, добробут та процвітання України. Такі традиційні молебні проходять у цей день кожного року протягом десятиліть за участю всіх основних конфесій.

Крім того, стартують покази документального фільму режисера Володимира Тихого "День Незалежності", який був знятий протягом одного дня - 24 серпня 2022 року. Його знімали 11 кінооператорів у дев’ятьох регіонах України. Також у національний прокат вийде пригодницько-історична стрічка "Довбуш" режисера Олеся Саніна.

Американці володіють правами на назву "чипси".
Американці володіють правами на назву "чипси".

24 серпня відзначають міжнародний День народження картопляних чипсів (Potato Chips Birthday). Саме цього дня у 1853 році на світ з’явилася перша порція надзвичайно популярної сьогодні у цілому світі страви.

Сталося це завдяки обуренню одного темношкірого шеф-кухаря. Буцімто до його ресторану у штаті Нью-Йорк зайшов відомий залізничний магнат та поскаржився на недостатньо тонко нарізану картоплю. Власника закладу це обурило, тож він зробив шматки настільки тонкими, що ті були схожими на папір. Та на його превеликий подив, страва дуже сподобалась клієнту. Відтоді, чипси, що спочатку називалися "саратогські лусочки" - Saratoga Chips, почали готувати у ресторані постійно. Так виникли - чипси!

День зорепадів відзначають у серпні!
День зорепадів відзначають у серпні!

День падаючої зірки (Shooting Star Day) відзначають 24 серпня. Це свято, присвячене вражаючому природному явищу - зорепадам, відомим як метеори. Це день, коли можна подивитися на нічне небо й оцінити красу цих швидкоплинних небесних явищ. Дата Дня падаючих зірок може змінюватися, оскільки він часто пов’язаний з піковими періодами метеорних потоків, такими як Персеїди в серпні або Гемініди в грудні. В Україні, зазвичай, цей пік метеорних потоків можна спостерігати 12-13 серпня.

В цей день можна переглянути своє ставлення до представників субкультур.
В цей день можна переглянути своє ставлення до представників субкультур.

Міжнародний день проти нетерпимості, дискримінації та насильства, заснованого на музичній перевазі, способі життя та дрес-коді (International day against intolerance, discrimination and violence based on music preference, lifestyle and dress code) відмічають кожен рік 24 серпня.

Цей пам’ятний день започаткувала Сильвія Ланкастер після того, як 24 серпня 2007 року в Англії була на смерть побита її дочка Софі разом із хлопцем - лише за те, що вона належала до субкультури "готів" та виглядала не як усі.

Прагнучи достукатися до сердець молоді, Сильвія створила Фонд Софі Ланкастер, який працював у школах із молоддю та проводив навчання серед дорослих щодо злочинів на тлі нетерпимості та насильства стосовно прихильників нестандартних музичних стилів та способу життя. 

Востаннє Везувій вивергався в березні 1944 року. 
Востаннє Везувій вивергався в березні 1944 року. 

День Везувію (Vesuvius Day)

Саме у цей день 79 року нашої ери сталося одне із найбільш катастрофічних вивержень вулкана, що поховало під шаром попелу та пемзи 3360 осіб. Внаслідок цієї природної катастрофи були повністю знищені міста Помпеї, Геркуланум та Стабії.

Якою буде погода

  • Увесь тиждень буде тепло, якщо над водою постелився туман.
  • Вересень буде сухим, якщо день сонячний і ясний.
  • Зима буде морозною, якщо в лісі мало грибів.
  • Добрий урожай горіхів - також до лютої зими.
  • Матимуть місце сильний вітер і дощ, якщо небо на світанку червоне.
  • Дощі затягнуться, якщо дощить на сході сонця.
  • Дощ прийде через кілька днів, якщо на світанку надто мерехтять зірки.
  • Погода буде лагідною, якщо вітер спинився на світанку.
Вродили горіхи - чекай лютої зими!
Вродили горіхи - чекай лютої зими!

Чого не можна робити 24 серпня

  • Не можна гучно веселитись.
  • Не бажано вживати алкоголь. 
  • Не варто скаржитися на життя, скімлити. 
  • Не можна спати з відкритими вікнами. 
  • Не слід ходити на болото чи кладовище.
  • Не бажано ловити рибу біля водойм.
  • Не можна лишати домашніх тварин не стриженими. 
  • Не слід думати про те, чого боїтеся найбільше.
  • Не варто й ледарювати. 

Вам також може бути цікаво знати:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube