Головна
Світ
16:59, 25 Грудень
Информатор UA

Интро

Влада Іспанії оголосила про припинення виверження вулкана на Канарському острові Ла-Пальма. Вулкан вивергався 96 днів. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на El Pais. Експерти попереджають, що активність у надрах острова триватиме ще довго, тому місцевому населенню доведеться звикати до періодичних землетрусів. Завершення виверження підтвердили вчені після 10 днів дослідження активності вулкана. Ми не хочемо говорити, що це закінчено. У Плані надзвичайних вулканічних ситуацій Канарських островів встановлено 10 днів очікування. Я запропонував, щоб їх було більше. Принаймні це незначна цифра: виверження, можливо, закінчилося, але вулканічний процес триватиме ще довго, - пояснив геолог та вулканолог Національного географічного інституту (IGN) Ставрос Мелетлідіс. До слова, через виверження вулкана ніхто не постраждав і не загинув. Але лава знищила 1345 будинків, найбільше на заході Ла-Пальми, а також школи, церкви, оздоровчі центри та інфраструктуру для зрошення ферм. Лава покрила 1250 гектарів землі, переважно це були бананові плантації, що є основним джерелом доходу жителів Ла-Пальми, крім туризму. За даними влади острова, 2 329 людей втратили власність, близько 500 живуть у готелях. Також є цілі райони, де люди живуть в автобудинках та у пластикових палатках після того, як втратили свої будинки. Багато хто з них побоюється, що після закінчення виверження вулкана та втрати уваги ЗМІ їхнє тяжке положення проігнорують державні органи. До слова, після трьох місяців виверження мешканці острова знову намагаються звикнути до тиші. Нагадаємо, виверження вулкана почалося приблизно о 15:15 за місцевою годиною 19 вересня. Потоки лави вистрілили біля повітря, після чого стрімким потоком пішли вниз по схилу. Вулкан знаходився на великій відстані від населеної частини острова, завдяки чому місцеві жителі мали достатньо часу, щоб евакуюватися. Крім того, на острові існує загроза вибухів та викидів токсичних газів. Також на острові зафіксували низку землетрусів та сильних блискавок. Також Інформатор писав, що французький астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Томас Песке зробив знімок нічного виверження вулкану на Канарських островах. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Вулкан на Канарських островах припинив виверження через три місяці

Читать на русском
Вулкан на Канарських островах припинив виверження через три місяці

На острові ще деякий час будуть періодичні землетруси

Влада Іспанії оголосила про припинення виверження вулкана на Канарському острові Ла-Пальма. Вулкан вивергався 96 днів.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на El Pais.

Експерти попереджають, що активність у надрах острова триватиме ще довго, тому місцевому населенню доведеться звикати до періодичних землетрусів.

Завершення виверження підтвердили вчені після 10 днів дослідження активності вулкана.

«Ми не хочемо говорити, що це закінчено. У Плані надзвичайних вулканічних ситуацій Канарських островів встановлено 10 днів очікування. Я запропонував, щоб їх було більше. Принаймні це незначна цифра: виверження, можливо, закінчилося, але вулканічний процес триватиме ще довго», - пояснив геолог та вулканолог Національного географічного інституту (IGN) Ставрос Мелетлідіс.

До слова, через виверження вулкана ніхто не постраждав і не загинув. Але лава знищила 1345 будинків, найбільше на заході Ла-Пальми, а також школи, церкви, оздоровчі центри та інфраструктуру для зрошення ферм.

Лава покрила 1250 гектарів землі, переважно це були бананові плантації, що є основним джерелом доходу жителів Ла-Пальми, крім туризму.

За даними влади острова, 2 329 людей втратили власність, близько 500 живуть у готелях. Також є цілі райони, де люди живуть в автобудинках та у пластикових палатках після того, як втратили свої будинки. Багато хто з них побоюється, що після закінчення виверження вулкана та втрати уваги ЗМІ їхнє тяжке положення проігнорують державні органи.

До слова, після трьох місяців виверження мешканці острова знову намагаються звикнути до тиші.

Нагадаємо, виверження вулкана почалося приблизно о 15:15 за місцевою годиною 19 вересня. Потоки лави вистрілили біля повітря, після чого стрімким потоком пішли вниз по схилу. Вулкан знаходився на великій відстані від населеної частини острова, завдяки чому місцеві жителі мали достатньо часу, щоб евакуюватися.

Крім того, на острові існує загроза вибухів та викидів токсичних газів.

Також на острові зафіксували низку землетрусів та сильних блискавок.

Також Інформатор писав, що французький астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Томас Песке зробив знімок нічного виверження вулкану на Канарських островах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.