В цей день народилися турецький актор Бурак Озчівіт та американська письменниця Стефані Майєр - свята, церковні та народні традиції на неділю, 24 грудня
У неділю, 24 грудня, українці святкують День працівників архівних установ, а православна церква відзначає Святвечір. Також у цей день закінчується Різдвяний піст, який тривав 40 днів. Іменини сьогодні святкують Ахмед, Інокентій, Микола, Сергій, Агата, Євгенія, Клавдія.
24 грудня напередодні Різдва Христового відзначають Святвечір. У Православній Церкві святкування навечір'я Різдва Христового було встановлено у IV столітті. У V-VIII століттях були написані священні піснеспіви, які використовуються для різдвяних богослужінь. У той період у храмах відбувався Царський годинник. Там було прийнято виголошувати багатоліття царю, його будинку, всім православним християнам.
Назва свята походить від слова "сочиво" чи "сочини". Обидві ці страви готувалися напередодні Різдва. Сочиво являло собою розмочені зерна пшениці або ячменю, до яких додавався сік насіння маку, соняшника, конопель, гірчиці, горіхів. Сочини - хлібні коржики, в яких робили отвори для очей та використовували для ворожінь.
За вечерею цього дня обов'язково має бути вся родина. У будинку прибирають, а на стіл накривають білі скатертини. У давнину саме на Різдво, а не на Новий рік, ставили ялинку та дарували подарунки.
День ґоґоль-моґолю відзначають 24 грудня - це день святкування традиційного різдвяного напою у багатьох країнах, присвячений насолоді цим вершковим, солодким святковим напоєм. Ґоґоль-моґоль, основний напій у різдвяний період, традиційно готується з молока або вершків, цукру, збитих яєць і часто з додаванням алкоголю.
Походження ґоґоль-моґолю є предметом дискусій, існує безліч теорій щодо його виникнення. Вперше термін "ґоґоль-моґоль" вжив у 1775 році священнослужитель з Меріленду Джонатан Баучер у вірші, який був опублікований посмертно.
Перша друкована згадка про нього датується 1788 роком у "New-Jersey Journal". Ґоґоль-моґоль, можливо, походить від "поссета" - середньовічного європейського напою, який готували з гарячого молока, збитого з вином або елем і приправленого спеціями.
Професійне свято День працівників архівних установ України припадає на 24 грудня. Цей день був запроваджений указом Леоніда Кучми у 1998 році. Бібліотечно-архівний відділ, на той час перший державний орган з управління архівними документами, був створений на початку XX сторіччя та функціонував з 1917 року. З 1999 року ця організація отримала назву Державний комітет архівів України.
Працівники архівів - люди багатогранні, які мають широкий кругозір, розуміються у документообігу, історії та мають добре розвинені навички обробки великих обсягів інформації у дуже стислі строки.
День покупця в останню хвилину відзначають 24 грудня кожного. Ця подія про феномен шопінгу в останню хвилину. Це день, присвячений тим, хто відкладає святковий шопінг до останнього.
Концепція Дня покупця в останню хвилину сягає корінням у західну традицію святкового сезону, який триває з кінця листопада до початку січня. Цей період, спочатку зосереджений навколо релігійних подій, таких як Різдво і Новий рік, перетворився на піковий сезон для ритейлерів, що охоплює різноманітні свята та урочистості.
24 грудня 1973 р. - Стефані Морган Майєр - американська письменниця, що отримала популярність завдяки серії романів "Сутінки". У всьому світі кількість проданих книг серії "Сутінки" - 85 мільйонів екземплярів, перекладених 37 мовами.
24 грудня 1984 р. - Бурак Озчівіт - турецький актор. Найбільш відомий за ролями в телесеріалах "Чудовий вік", "Королек - пташка співуча", "Чорне кохання" та "Підстава: Осман".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.