Яке сьогодні, 17 вересня, свято - День пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії та День рятівника

В цей день народилися письменник Михайло Коцюбинський та американська попспівачка Анастейша - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 17 вересня

колаж
День міста Херсон та День працівника лісу

У неділю, 17 вересня, українці відзначають День рятівника або День працівників цивільного захисту України, а православна церква вшановує пам'ять мучениць Віри, Надії, Любові (грецькою відповідно Пістіс, Елпіс і Агапе) та матері їхньої Софії. Згідно з прикметами, погода цього дня визначає, яка буде осінь та зима.

Іменини сьогодні святкують Віра, Надія, Любов, Софія.

17 вересня - яке сьогодні церковне свято

Попри трагічність історії, свято несе радість. Святі мучениці стали символом прояву мужності, показали приклад істинної віри у Святого Духа
Попри трагічність історії, свято несе радість. Святі мучениці стали символом прояву мужності, показали приклад істинної віри у Святого Духа

Ушанування пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові (грецькою відповідно Пістіс, Елпіс і Агапе) та матері їхньої Софії за відбувається 17 вересня кожного року. Перші згадки про святу Софію та доньок датуються II століттям.

В історичних подіях змальовано життя вдови Софії, котра переїхала до Риму. Жінка сповідувала християнство, виховуючи дітей згідно з віросповіданням. Основна кількість римлян того часу дотримувались язичницького віровчення, а в 137 році розпочалися репресії християн. Матір і доньок затримали і відправили на суд до імператора Адріана. Сім’я відмовилась зректись християнської віри, в результаті чого Віру, Надію і Любов піддали тортурам, що призвели до смерті. Мати Софія три дні оплакувала понівечені тіла й померла біля могили.

У Київській Русі цей день було прийнято називати "Всесвітними бабиними іменинами" або "Бабським днем". І почати його, вважається, потрібно з плачу, щоб виплакати всі негаразди, які могли б трапитися в сім'ї. У народі той плач вважають оберегом.

Тож, від раннього ранку в будинках ридали жінки, оплакуючи своє безпросвітне і безрадісне життя. Згадували всі свої життєві труднощі, рідних, які у праці і нужді прожили життя, недолугих чоловіків, невдячних дітей, заздрісних подруг. Виплакатися належало навіть тим, кому на власну долю, здавалося б, гріх скаржитися. Якщо про себе "не плакалось", ридали про долі інших жінок. У деяких селищах свято тривало аж три дні, впродовж яких вшановували материнську мудрість та жіночі чесноти.

У заміжніх панянок день починався ще опівночі. Вони вставали, щоб спекти коровай, а з ранку піти до церкви, поставити дві свічки Ісусу, а одну - принести додому й вставити в коровай, який вся родина їла на сніданок.

Молоді дівчата 17 вересня влаштовували посиденьки, ворожили й  пліткували.  А закохані, але ще не заміжні, плакали дуже-дуже голосно, щоб суджений усе життя кохав тільки їх. Влаштовували того дня колись і "сільські святці" - молодь збиралася на вечірки. Там знайомилися, показували себе і намагалися знайти пару.

17 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Херсон - це Україна!
Херсон - це Україна!

Херсон - місто з багатою історією та культурою, яке щорічно святкує свій День міста у третю неділю вересня. Херсон було засновано у XVII столітті і отримало статус міста у 1778 році. 

Важливим етапом в історії міста стало 2022 рік, коли Херсон було визнано "Містом-героєм України" за масовий героїзм та стійкість громадян під час відсічі збройного російського вторгнення. На початку березня 2022 року місто було тимчасово окуповано російськими військами, але 11 листопада 2022 року, під час контрнаступу на півдні України, Херсон було звільнено Збройними Силами України.

Херсон має багатий культурний спадок, який включає в себе музеї, театри, кінотеатри та музичні гурти. Місто також славиться своїми парками та визначними місцями, які є популярними серед місцевих жителів та туристів.

Сьогодні це свято має офіційну назву - День рятівника і неофіційну - День працівників цивільного захисту України
Сьогодні це свято має офіційну назву - День рятівника і неофіційну - День працівників цивільного захисту України

17 вересня українські службовці, які беруть участь в цивільному захисті населення нашої держави, відзначають своє професійне свято - День рятівника або День працівників цивільного захисту України.

Працівники рятівних служб завжди шанувалися в Україні. Так, в період 1995-2004 своє професійне свято святкували пожежники. Це була офіційне свято, впроваджене Указом Президента України.

Влітку 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ, в якому скасовувалися День пожежника та День рятівника. Натомість було впроваджене єдине професійне свято для різних рятувальних служб. Його назвали Днем працівників цивільного захисту і святкували 17 вересня в період з 2004 по 2007 рр. Восени 2008 року Президент України Віктор Ющенко видав Указ про скасування Дня працівників цивільного захисту та впровадження Дня рятівника. 

Але це свято не обмежується тільки колом професійних рятівників, оскільки відзначати цей день може кожен, хто брав участь у будь-яких рятівних роботах або ж у ліквідації наслідків НС будь-якого характеру. Якщо людина врятувала життя чи здоров’я іншій людині - то і її можна вітати з Днем рятівника.

Страховий ринок України покращив позиції у світовому рейтингу 
Страховий ринок України покращив позиції у світовому рейтингу 

17 вересня відзначають своє професійне свято українські страховики - День працівника страхового ринку України. Після набуття незалежності України в 1993 році був створений перший уповноважений орган страхового нагляду нашої країни, і саме в цей день почали відзначати неофіційно свято - День українського страховика.

На сьогоднішній день, Проектом Указу Президента України "Про День працівника страхового ринку" передбачається що офіційне професійне свято страховиків - День працівників страхового ринку - відзначатиметься офіційно 17 вересня.

Майже 50% українських лісів створено людськими руками. Тому вони потребують догляду та відновлення
Майже 50% українських лісів створено людськими руками. Тому вони потребують догляду та відновлення

Кожного року в третю неділю вересня в Україні відзначається День працівника лісу. Це свято присвячується усім захисникам природи та лісового господарства.

Вперше цей день почали святкувати в 1966 році. Масова вирубка дерев для зведення нових будівель змусила місцеві органи запровадити спеціальні охоронні організації. Адже знищення лісу могло привести до глобальних проблем з екологією.

Після розпаду СРСР багато держав зберегли традицію відзначати це національне свято. Наприклад, в Україні його започаткували в 1993 році. З того часу щороку працівники лісництв отримують привітання та подяку за працю.

Важливо вшановувати та підтримувати сім’ї усіх, хто захищає Україну, бути підтримкою для тих, кому треба батьківське плече та любов
Важливо вшановувати та підтримувати сім’ї усіх, хто захищає Україну, бути підтримкою для тих, кому треба батьківське плече та любов

В третю неділю вересня в Україні щороку відзначається Всенародний день батька. Люблячий батько поєднує в собі доброту і чуйність з рішучістю та силою, створюючи для дитини цілий світ, цікавий і захоплюючий, але при цьому захищений та безпечний. Навіть коли ми дорослішаємо, батько залишається нашим незрадливим другом, захисником та наставником. Всім культурам світу властива повага до батька, тому для її вираження в кожній державі впроваджено це національне свято. 

В сучасному суспільстві чоловіки часто не готові до усвідомленого батьківства та ролі голови сім’ї, тому в 2003 році в Україні було створено Міжнародний центр батьківства (МЦБ). Ця організація має за мету навчити українських чоловіків відповідальності  та активній участі у вихованні дітей. Також працівники центру збирають і опрацьовують світовий досвід - рекомендації психологів та результати досліджень у сфері батьківства.  

2009 року МЦБ і Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства встановили національну подію - Всенародний день батька. Відтоді кожної третьої неділі вересня українці мають нагоду привітати  своїх тат і подякувати їм за любов, мудрість та підтримку.

За статистикою, близько 10% пацієнтів отримують шкоду під час перебування в стаціонарі. Це відбувається і як наслідок побічного впливу медикаментів та процедур, і в результаті неякісного надання медичних послуг
За статистикою, близько 10% пацієнтів отримують шкоду під час перебування в стаціонарі. Це відбувається і як наслідок побічного впливу медикаментів та процедур, і в результаті неякісного надання медичних послуг

Відповідно до указу, підписаного 4 вересня 2019 року президентом Зеленським, День безпеки пацієнтів в Україні відзначається щорічно 17 вересня, як і всесвітнє свято.

Прийняте рішення відповідає принципам ВООЗ та базується на забезпеченні дотримання прав пацієнтів, яким необхідна якісна допомога медиків. За даними ВООЗ, заподіяння шкоди людям, що проходять лікування, є однією з вагомих причин загибелі та інвалідізації пацієнтів.

І таку шкоду можливо попередити, якщо запроваджувати заходи та програми:

  • "Чиста медицина - безпечна медицина".
  • "Безпечна хірургія рятує життя".
  • "Безпечні ліки".

Завдяки таким програмам в деяких лікарнях України післяопераційна смертність зменшилася удвічі.

За своє коротке життя (помер в 29 років) засновник кантрі випустив 35 платівок та став прикладом для інших музикантів
За своє коротке життя (помер в 29 років) засновник кантрі випустив 35 платівок та став прикладом для інших музикантів

17 вересня в світі святкують День кантрі-музики. Цей стиль починає свою історію з 1920-х років. Завдяки мігрантам з Європи, що потрапили до Америки, весь світ почув життєві пісні в поєднанні з простими музичними інструментами, такими як гітара, гармоніка, банджо та скрипка.

Засновником кантрі вважають американського співака Генка Вільямса, який народився в 1923 році, 17 вересня. Його прозвали "королем кантрі-музики". Вільямса вважають одним із найвпливовіших та найкращих виконавців цього стилю. 

Сьогодні тисячі людей збираються разом, щоб відсвяткувати одне з найпопулярніших музичних свят. Підбираючи відповідний стиль, справжні прихильники кантрі одягають джинсовий одяг в поєднанні з клітчастою сорочкою. Ковбойські чоботи та капелюх - головні аксесуари, що підкреслюють завершений образ.

Якою буде погода

  • Якщо горіхів багато, а грибів мало, то зима буде сніжною та суворою.
  • Великі мурашині купи - до холодної зими.
  • Багато лушпиння на цибулі - прикмета того, що зима буде дуже холодною.
  • Якщо день дощовий і непогожий, то осінь буде сухою.

Що не можна робити 17 вересня

  • Жінкам в цей день не можна займатися хатніми справами, а також шити, в’язати, вишивати, прати і готувати. Всі домашні клопоти повинні взяти на себе чоловіки.
  • У свято не можна влаштовувати пишні застілля.
  • Заборонено сваритися, лаятися, кричати, лихословити і бажати іншим зла.
  • Не можна зациклюватись на негативних думках.
  • Не можна ходити босоніж по росі.
  • Чоловікам заборонено ображати і принижувати жінок, інакше в майбутньому у них будуть неприємності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube