В цей день народилися американська хіп-хоп-виконавиця Карді Бі та американський актор Девід Морс - свята, церковні та народні традиції на середу, 11 жовтня
У середу, 11 жовтня, православна церква згадує святого апостола від 70-ти - Пилипа та преподобного Феофана Сповідника. Іменини сьогодні святкують Олександр, Анатолій, Антон, Іларіон, Йосип, Ісаакій, Лев, Макар, Мойсей, Феофан, Філарет та Філіп, Зінаїда.
11 жовтня православна церква згадує святого апостола від 70-ти - Пилипа, який був родом з Кесарії Палестинської, мав дружину та чотирьох дочок.
Святими апостолами він був обраний у диякони і став першим після знаменитого Стефана Першомученика. Під час першого гоніння на церкву святого Стефана було вбито. Пилип залишив Єрусалим і вирушив до міста Самарійського, де проповідував Христа. Жителі міста одностайно слухали апостола і повірили в єдиного Бога.
У Пилипів день селяни до млина возили зерно молотити. Першими інструментами, за допомогою яких подрібнювали зерно, були маточка і ступка. Пізніше зерно почали перетирати, а не товкти. Роки йшли, і процес перемелювання вдосконалювався.
Також 11 жовтня - день пам'яті преподобного Феофана Сповідника. При імператорі Леві Вірменині захищав християнську віру, був іконопочитателем, за що й зазнав тортур від царя разом із братом - Феодором Накресленим.
На їхніх обличчях вирізали церковні канони та кинули до в'язниці. Феодор помер, а Феофана відправили на заслання. Повернувшись із ув'язнення, Феофан Сповідник став єпископом Нікейським, жив у ІХ столітті.
У слов'ян цього дня був незвичайний обряд - люди вважали, що на річках крига вже "схопилася" і по ній можна пройти. Той, хто зможе це зробити, раптово отримає багато грошей.
11 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день дівчаток. Головна мета свята - поширити у суспільстві інформацію про ті болючі проблеми, з якими мають справу неповнолітні діти жіночої статі у всьому світі - нерівність, незахищеність та соціальна несправедливість.
Ідея запровадити День дівчат виникла в міжнародній некомерційній організації "План" (Plan International), що діє в усьому світу. Ініціатива проведення такого дня з’явилася в рамках просвітницької кампанії "Тому що я дівчинка", метою якої було поширити розуміння про особливе значення виховання дівчаток на всіх етапах їх розвитку: від перших років життя до досягнення ними 18-річчя.
Учасники "Плану" в Канаді звернулися до уряду країни з проханням про підвищення обізнаності щодо цієї події на міжнародному рівні. У зв’язку з цим в 2011 році на Генеральній Асамблеї ООН від міністра Канади у справах жінок Рони Амброуз пролунала пропозиція щорічного святкування дня дівчаток та проголошення його міжнародним святом.
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Резолюцію 66/170 19 грудня 2011 року, в якій проголосила 11 жовтня Міжнародним днем дівчаток. Вже наступного року, 11 жовтня міжнародна спільнота вперше святкувала цей день. Цей день має вирішальне значення для привернення уваги до необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також для сприяння розширенню прав і можливостей дівчат та реалізації їхніх прав людини.
Цей день є глобальною ініціативою, спрямованою на захист прав дівчаток та вирішення проблем, з якими вони стикаються в усьому світі. Цей день присвячений сприянню розширенню прав і можливостей дівчат та реалізації їхніх прав людини.
11 жовтня у багатьох країнах світу проводиться День камінг-ауту, покликаний поінформувати та підтримати членів ЛГБТ-спільноти при наявності бажання зробити камінг-аут.
Камінг-аут (від англійського слова "вихід") - відкрите та добровільне визнання перед рідними, близькими, колегами, друзями своєї сексуальної орієнтації або гендерної належності, яка відрізняється від нормативної. Вперше цей день відзначили в Сполучених Штатах у 1988 році. Ініціаторами його впровадження стали Роберт Айхберг - психолог, засновник тренінгу особистого розвитку "Досвід", який пішов з життя у 1995 році через СНІД, та Джин О’Лірі - відкрита лесбійка, активістка, політична лідерка.
Ідея заснування цього дня належить руху геїв та лесбійок і базується на тому, щоб для початку бути відкритими перед сім’єю, друзями чи колегами, жити не переховуючись. Головне переконання меншин у тому, що гомофобія пускає своє коріння та розростається в умовах тиші та необізнаності. Коли люди знають, що серед друзів чи членів родини є хтось з нетрадиційною орієнтацією, вони не піддаються гомофобському впливу.
Міжнародний день дзиґи святкують у другу середу жовтня. Дату запропоновано Музеєм вовчка та йо-йо у Берлінгтоні, штат Вісконсін. За версією музею, наш світ сам як дзиґа - завершений та з характерними коливаннями.
Археологи кажуть, що дзиґи - найдавніші серед іграшок. Найперша знайдена іграшка має вік 6000 років. У VIII столітті до нашої ери відомий поет Гомер писав про дзиґу.
Упродовж історії людства ці іграшки робили із різних матеріалів. Спочатку це було дерево, оскільки його легко обробляти, насіння та горіхи.
Дзиґа фігурує у масовій культурі - наприклад, фільм "Початок" або картина Гендала "Діти, що грають у вовчок" (XIX століття).
11 жовтня відзначають Всесвітній день проти болю або День боротьби проти болю. Він проводиться з метою привернути увагу широкого загалу до невідкладної потреби забезпечити людям доступ до знеболювальних засобів та ліків.
Дата проводиться, починаючи з 2004 року, з ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) та Міжнародної асоціації дослідження болю (International Association for the Study of Pain, IASP). Рішення про організацію Всесвітнього дня стало результатом успішного проведення Європейського тижня боротьби проти болю, вперше організованого у 2000 році. Представники цих організацій виступили із декларацією, яка пропонує включити полегшення страждань людей від болю до списку основних прав людини.
Всесвітній день проти болю - ще один спосіб звернути увагу громадськості, влади та медичних працівників до цієї теми. На думку організаторів Дня, питання хронічного болю є одними з найбільш недооцінюваних проблем охорони здоров'я у сьогоднішньому світі.
11 жовтня 1953 р. - Девід Боудіч Морс - американський актор. Номінант на премії "Еммі" та "Тоні". Морс досяг популярності завдяки ролі доктора Джека "Бумера" Моррісон у медичному драматичному серіалі "Сент-Елсвер", після чого з'явився з ролями в таких фільмах, як "12 мавп", "Скеля", "Контакт", "Зелена миля", "Танцююча у темряві".
11 жовтня 1962 р. - Джоан Кьюсак - американська актриса. Власниця премії "Еммі", дворазова номінантка на премію "Оскар". З 2011 по 2015 роки Кьюсак знімалася в серіалі "Безсоромні" у ролі Шейли Джексон, за яку вона чотири рази номінувалася на премію "Еммі", вигравши нагороду з п'ятої спроби у 2015 році.
11 жовтня 1992 р. - Белкаліс Марленіс Альманзар, більш відома як Карді Бі - американська хіп-хоп-виконавиця, автор пісень, актриса та телезірка. Народилася і була вихована у Бронксі, Нью-Йорк. Набула популярності після публікацій гумористичних скетчів у Vine та Instagram.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.