Яке сьогодні, 1 червня, свято - День захисту дітей та Зелені свята

Читать на русском

Всесвітній день батьків та Всесвітній день молока, у цей день народилася Мерилін Монро - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 1 червня

Читать на русском
День захисту дітей та Зелені свята
День захисту дітей та Зелені свята

Всесвітній день батьків та Всесвітній день молока, у цей день народилася Мерилін Монро - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 1 червня

Православні християни відзначають у четвер, 1 червня 2023 року, День пам’яті священномученика Патрикія та початок Зелених свят. Наші пращури вважали, що якщо день дощовий – літо буде посушливим. Вважається, що якщо цього дня прохолодна погода – ще 40 днів не буде тепла. Іменини сьогодні святкують Анастасія, Роман, Олександр, Артем, Віталій, Назар, Анна. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 152 день року. 

1 червня - яке сьогодні церковне свято

Святитель Патрикий, єпископ міста Прусси (в Віфінії)
Святитель Патрикий, єпископ міста Прусси (в Віфінії)

День пам’яті священномученика Патрикія, єпископа Пруського. Святитель Патрикий, єпископ міста Прусси (в Віфінії), відкрито і сміливо проповідував вчення Христа Спасителя і викривав омани язичників. За це був узятий разом з трьома пресвітерами Акакием, Менандр і Полієн і приведений на допит, після якого всі вони були усічені мечем.

Зелений тиждень
Зелений тиждень

Щорічно в 3 останні дні тижня (з четверга) напередодні Трійці та 3 перші Русального тижня Україна відзначає народне святкування під назвою Зелений тиждень. Головним днем вважається Зелена неділя. У 2023 році вона припадає на 4 червня. У 2023 році Зелений тиждень відзначається 1-7 червня. 

Зелені свята утворились за язичницьких часів та базувались на сонячному циклі, знаменуючи собою початок літа. Здавна у наших предків існував культ дерев та віра в те, що покійні здатні впливати на природу. Саме тому поклоніння рослинному світові нерозривне з вшануванням померлих. Після розповсюдження християнства Зелені свята об’єднались з Трійцею. Святкування Зеленого тижня передбачає поминання померлих родичів, водіння хороводів та співи у лісі, плетіння вінків, оздоблення будинків зеленими гілками й травами, проведення різноманітних обрядів задля гарного врожаю. 

1 червня іменини відзначають Анастасія, Роман, Олександр, Артем, Віталій, Назар, Анна.

1 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

День захисту дітей
День захисту дітей

День захисту дітей був заснований 1949 року рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше "Міжнародний день захисту дітей" відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 року і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

Всесвітній день батьків
Всесвітній день батьків

Всесвітній день батьків проголошено ООН у 2012 році на знак вдячності за прихильність батьків до своїх дітей та щоб оцінити всіх батьків у всіх куточках світу за їх відданість дітям. Цей день покликаний звернути увагу на надзвичайно важливу роль батьків, які, незалежно від їх раси, віри чи національності, є головними вихователями для своїх дітей. Також Всесвітній день батьків має нагадати про роль батька у вихованні дитини.

Всесвітній день молока
Всесвітній день молока

Всесвітній день молока проголошено у 2001 році Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO). Його мета - визнати важливість молока як продукту харчування та відзначити значний внесок молочного сектору в економічний розвиток. За даними FAO, молочні продукти споживають понад шести мільярдів людей у ​​всьому світі. Найвищий рівень споживання молочних продуктів на душу населення у Фінляндії, а найнижчий – у Китаї. Цього дня в десятках країн у всьому світі в цей день проводяться фестивалі молока – з дегустаціями, з концертами та з конкурсами.

Якою буде погода

  • Прохолодна погода – прикмета до того, що ще 40 днів тепла не варто чекати.
  • Ворони сидять 1 червня, повернули дзьоби в один бік – прикмета того, що сильний вітер буде найближчим часом.
  • Якщо туманів побільшало, то варто очікувати великої кількості грибів.
  • Якщо на вулицях чимало ворон, то до посилення вітру

Чого не можна робити 1 червня

  • Не можна лаятись, сваритись та бажати комусь зла; 
  • Не можна ображати нікого, а також думати про негатив; 
  • Не можна проводити масштабне прибирання; 
  • Не можна подавати або позичати хліб і сіль. Краще взагалі нічого ні у кого не просити.

Вам також може бути цікаво знати: 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.