Цього дня народився лідер американського рок-гурту Kiss Пол Стенлі
Сьогодні, 20 січня, православна церква України відзначає день пам’яті преподобного Євфимія схимника і Лаврентія затворника Києво-Печерських. В цей день святкують іменини Захар, Лев, Лаврентій, Петро, Мирослав, Інна, Римма. До кінця року залишається 345 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо сніг йде весь день, то він буде йти до Масляної.
Преподобний Євфимій Великий жив у V столітті у Вірменії. Його батьки довго не мали дітей і тому дали обітницю, що присвятять майбутню дитину Богу. Батько Євфимія помер невдовзі після народження сина, а його мама віддала сина на виховання своєму братові-священику.
Згодом Євфимій прийняв чернецтво і йому доручили управління міськими монастирями. За переказами, за молитвами преподобного Євфимія відбувалися чудеса: наприклад, у бідному монастирі з'явилася їжа для мандрівників. Євфимій знав час своєї смерті, напередодні він сказав:
"Набувайте любов, яка є союзом досконалості. Жодна чеснота неможлива без любові та смирення. Сам Господь заради любові до нас упокорився і став Людиною, як і ми".
Також 20 січня в церкві вшановують пам'ять преподобного Лаврентія затворника, мучеників Інни, Пінни і Римми.
Цього дня в 1991 році більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України. Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Закон "Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки".
На початку 2014 року РФ окупувала Крим. Український народ, що відрізняється від російського агресора своєю толерантністю, консолідувався. Почалася боротьба за мирне повернення Криму, який і зараз по діючим міжнародним протоколам є територією України.
20 січня 2022 року Міністерство оборони та Збройні Сили України підписали наказ, який встановив 20 січня як День вшанування захисників Донецького аеропорту. Це важлива дата в історії України, коли згадують мужність військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які віддали свої життя в боротьбі з російським агресором, захищаючи стратегічно важливий аеропорт.
Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України від початку агресії РФ. Цей день нагадує нам про героїзм і самопожертву тих, хто стояв на захисті рідної землі.
15 січня 1982 року компанія Sony Electronics вперше представила відеокамеру на відкритому ринку. Ця подія стала справжнім проривом у технологіях, змінивши кінематограф і телевізійну індустрію на багато років вперед. У 1982 році на посаді президента корпорації Sony перебував японський підприємець і музикант Норіо Ога, який керував компанією до 1995 року. Його змінив Акіо Моріта.
Засновником технології відеокамер став Джером Лемельсон, який протягом свого життя винайшов понад 500 пристроїв для запису відео. Однак найвідомішим його винаходом стала саме відеокамера. Перший патент на неї він отримав у 1980 році.
Пінгвіни – це нелітаючі птахи. Найдавніші скам'янілості пінгвінів датуються 62 мільйонами років. Найшвидшими серед них є пінгвіни Генту, які здатні розвивати швидкість до 36 км/год. Більшість пінгвінів мешкає в Південній півкулі, але є й винятки. Галапагоський пінгвін – єдиний вид, який може заходити на північ від екватора.
Термін "пінгвін" уперше з'явився в друкованому виданні в 1500-х роках. Існує кілька версій його походження: від валлійських слів pen – голова і gwyn – біла, від англійського pinwing – крила шпильки, або від латинського pinguis – товстий :)
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.