Гонка Китаю за лідерство у рейтингу забезпечила майже третину загального приросту світового багатства
У 2021 році у верхах відбулися зміни: США втратили титул найбагатшої країни у світі. І Китай зайняв місце найбагатшої країни у світі за розміром чистих активів.
Про зміну у глобальній таблиці лідерів добробуту було оголошено у звіті McKinsey & Co., пише IFLScience. Дані цього звіту показали, що багатство Китаю стрімко зросло з 7 трильйонів доларів у 2000 році до неймовірних 120 трильйонів доларів у 2020 році. Водночас, вартість Сполучених Штатів зросла майже до 90 трильйонів доларів, не дотягуючи до першого місця.
Перегони Китаю за перше місце в таблиці лідерів сприяли майже третині загального приросту світового багатства. За ці два десятиліття загальний обсяг світового багатства зріс із 156 трильйонів доларів до приголомшливої цифри 514 трильйонів доларів. Вважається, що економічне піднесення Китаю прискорилося після його членства у Світовій організації торгівлі (СОТ), міжнародній організації, яка регулює торговельні відносини між країнами. СОТ допомагає країнам встановлювати правила міжнародної торгівлі та забезпечувати їх дотримання на ринках, що розвиваються.
Незважаючи на неймовірне загальне багатство Китаю, це процвітання нерівномірно розподілене по всій країні. За оцінками, дві третини багатства Китаю зосереджені у 10 відсотках найбагатших домогосподарств. Таке саме співвідношення спостерігається й у США.
Чи залишається зараз Китай найбагатшою країною світу? За даними Global Citizen Solutions, - ні. Сполученим Штатам вдалося повернути собі лідерство, і минулого року їх визнали найбагатшою країною світу за чистими активами, маючи колосальний чистий стан у розмірі 145,8 трильйона доларів. Але якщо судити з валового внутрішнього продукту (ВВП) на душу населення: у цій категорії Люксембург займає перше місце з ВВП на душу населення $127 673, за ним йдуть такі країни, як Ірландія, Норвегія та Швейцарія. Змагання за звання найбагатшої країни світу продовжує розвиватися, пропонуючи нові сюрпризи та розуміння глобальної економіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.