Яка ціна проїзду у метро Києва у 2023 році та де купувати квитки

Читать на русском

В який спосіб можна сплатити проїзд в київському метро

Читать на русском
Метро
Як кияни та жителі міста можуть заплатити за проїзд в метрополітені

В який спосіб можна сплатити проїзд в київському метро

Метро є найпопулярнішим видом громадського транспорту в столиці. Проїзд в київському метрополітені коштує 8 гривень (незалежно від того, скільки станцій пасажиру треба проїхати).

Сплатити проїзд в метро можна кількома способами. Найпростіший — купити жетон. Вони продаються в касі метрополітену або в автоматах з продажу жетонів. Такі автомати знаходиться прямо у вестибюлях станцій. Важливо звернути увагу, що ці термінали приймають банкноти номіналом до 20 гривень. Також через автомат можна отримати решту.

Для безконтактної оплати проїзду в метро можна придбати спеціальну картку. Її пасажир поповнює самостійно на потрібну кількість поїздок (максимально на 100 поїздок). При цьому тариф на проїзд в залежності від суми поповнення буде різний:

  • При оплаті до 9 поїздок — 8 гривень (базовий тариф);
  • При оплаті від 10 до 19 поїздок — 7,70 гривень;
  • При оплаті від 20 до 29 поїздок — 7,40 гривень;
  • При оплаті від 30 до 39 поїздок — 7,10 гривень;
  • При оплаті від 40 до 49 поїздок — 6,80 гривень;
  • При оплаті 50 поїздок — 6,50 гривень.

Тобто, при оплаті більшої кількості поїздок за один раз пасажири можуть заощадити. Також є можливість придбати безлімітний проїзний (без обмежень кількості поїздок). Такий квиток на половину місяця коштуватиме 305 гривень, а на повний місяць — 610 гривень.

Доступні проїзні ще на повний місяць або на половину місяця з обмеженою кількістю поїздок: 

  • Проїзний на місяць з лімітом на 62 поїздки – 390 гривень;
  • Проїзний на місяць з лімітом на 46 поїздок – 290 гривень;
  • Проїзний на половину місяця з лімітом на 31 поїздку – 195 гривень;
  • Проїзний на половину місяця з лімітом на 23 поїздки – 145 гривень.

На проїзні на 5, 7 чи 15 днів з обмеженою кількістю поїздок такі тарифи:

  • На 5 днів з лімітом на 10 поїздок – 75 гривень;
  • На 7 днів з лімітом на 14 поїздок – 104 гривні;
  • На 15 днів з лімітом на 30 поїздок – 210 гривень. 

Важливо, що термін дії картки обмежений і становить рік з дати покупки або останнього поповнення.  Поїздки, які не були використані та залишились на пластиковій безконтактній картці, якщо її термін дії закінчився, вже не повертатимуться.

Оплатити проїзд в метро також можна за допомогою MasterCard PayPass. Спеціальні турнікети з чіпами знаходяться поблизу пропускного пункту (там також чергують працівники метро). Для оплати треба піднести картку на вході, а коли оплата пройде – з'явиться повідомлення "Прохід дозволено". Так само можна проводити оплату за допомогою смартфона.

Як працює київське метро під час війни?

Київська влада розглядає варіант продовження "червоної" лінії метро. Також можливий запуск спеціального автобусного маршруту від станції метро "Лісова". Однак це буде можливим лише у випадку, якщо буде достатнє фінансування. 

Також стало відомо, що Київський метрополітен найближчим часом отримає 60 безкоштовних вагонів від Варшави. Вони здебільшого як використовуватимуться як технічні донори для проведення капітальних ремонтів діючого рухомого складу. Зазначається, що це важлива допомога, оскільки понад 80% вагонів метро в столиці ще з радянських часів. 

Нагадаємо, на станції метро "Золоті ворота" в Києві відкрили інтерактивну виставку "Справжні причини війни".  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.