Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Сьогодні сталеві конструкції є основою будь-якої капітальної споруди, хоча раніше їх використовували для покрівельних матеріалів і окремих елементів кріплення. Тому гарно підібраний під конкретні запити метал допоможе звести споруду, в якій зможуть жити ще внуки та правнуки
Метал має практично необмежене застосування. Його основними перевагами є надійність, зносостійкість та міцність. Тому в основі будь-якої будови обов’язково використовується металева арматура для фундаменту, з якої збирається силовий каркас. Основа будинку – це найважливіша частина проєкту, й важливо зробити правильний вибір арматури.
Арматура для фундаменту являє собою довгі сталеві стержні або стержні зі склопластику круглої форми. Вироби допоможуть дому витримати різні навантаження і рівномірно розподіляти тиск будинку на ґрунт.
За даними професійного сайту з металопрокату КТ-Сталь, сталеву арматуру розділяють на такі класи:
Крім цього, до букв додається цифра, яка визначає міцність виробу, чим цифра вище, тим арматура міцніше.
«Вироби класу А1 і А2 ідентичні. Це гладкий сталевий стержень, який використовують для невеликих навантажень, для каркаса фундаменту такі вироби використовувати не можна. А3 вважається універсальним класом, він з легкістю впорається з будь-яким будівельним завданням, але клас А4 краще впорається з питанням фундаменту. А5 і А6 не використовуються в будівництві будинків», - зазначають експерти з металопрокату.
Також профіль арматури поділяють на кільцевий, серповидний і змішаний. Своєю чергою, кільцевий профіль забезпечить хороше зчеплення з бетонною конструкцією, а серповидний – стійкість. Арматуру також класифікують, виходячи з діаметра перетину: товстий металевий прут зможе витримати більше навантаження, ніж тонкий.
Вибір арматури для каркаса фундаменту необхідно робити, виходячи з типу ґрунту, на якому буде будуватися будинок, розміру конструкції та стін будинку. Сталева арматура більш затребувана через її міцність. Цей вид основи для фундаменту також має інші переваги:
Зазвичай, для зведення каркаса фундаменту використовують арматуру класів А3 та А4. Для стрічкового фундаменту підійде арматура діаметра 10-16 мм, для каркаса, який буде зводитися на проблемному ґрунті, варто підбирати вироби більшого перетину. Також вибір товщини перетину залежить від габаритів будівлі, чим більше будинок, тим міцнішим повинен бути фундамент.
Оптимальний варіант для приватного будівництва — арматура класу А400 чи А500, марки «А» або «Ат». Якщо при в'язанні арматури ви плануєте застосовувати зварювання — дивіться, чи присутня в маркуванні буква «С».