Підвищення допомоги по безробіттю з 1 жовтня - адвокатка розповіла, хто не отримає виплат

Адвокатка нагадала, що допомога по безробіттю надається застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними

Допомога по безробіттю
Адвокатка розповіла, хто не отримає підвищення виплат по безробіттю

В Україні з 1 жовтня 2024 року пропонують підвищити мінімальний розмір допомоги по безробіттю для тих, хто має страховий стаж і для внутрішньо переміщених осіб. Проте, підвищення до 3 тисяч гривень буде доступне для тих, хто має 7 місяців страхового стажу протягом останніх 12 місяців та ВПО, які зареєстровані в центрах зайнятості. Для тих, хто достатнього страхового стажу немає, мінімальна виплата залишиться 1 500 гривень. Про це Інформатору розповіла адвокатка Юлія Степаненко. 

Адвокатка нагадала, що допомога по безробіттю надається застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними. Згідно зі ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

"19 вересня 2024 року відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому прийнято рішення про мінімальний розмір допомоги по безробіттю та взято до відома інші питання. Так, пропонується з 1 жовтня 2024 року підвищити до 3 тисяч гривень мінімальний розмір допомоги по безробіттю для тих, хто має страховий стаж і для внутрішньо переміщених осіб. Проте, це підвищення буде доступне для тих, хто має 7 місяців страхового стажу протягом останніх 12 місяців та ВПО, які зареєстровані в центрах зайнятості. Для тих, хто достатнього страхового стажу немає, мінімальна виплата залишиться 1 500 гривень. Цей проєкт постанови вже 20 вересня поданий Фондом на погодження до Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні", - розповіла Степаненко. 

За словами адвокатки, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом міністрів України, залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

  • до 3 років - 50 %,
  • від 3 до 6 років - 55 %,
  • від 6 до 12 років - 60 %,
  • від 12 до 18 років - 65 %,
  • від 18 до 24 років - 70 %,
  • від 24 до 30 років - 75 %,
  • понад 30 років - 80 %.

При цьому, допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перша половина строку тривалості виплати допомоги по безробіттю - 100 %; надалі - 50 %. При цьому, внутрішньо переміщеним особам після надходження документів та відомостей про страховий стаж, заробітну плату (дохід) рішення про призначення допомоги по безробіттю переглядається відповідно до законодавства. Цією ж статтею визначено, що допомога по безробіттю не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом, а порядок її надання визначається Кабміном.

Допомога по безробіттю в умовах війни 

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» на час воєнного стану встановлено, що тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. Максимальна сума виплат встановлена на рівні мінімальної заробітної плати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube