За словами Сергія Марченка, нині немає жодних підстав сумніватися в тому, що соціальна сфера наступного року буде профінансована, адже це бюджетний пріоритет
У 2024 році мінімальну зарплату було збільшено до 8000 гривень, але у 2025 році її розмір залишиться без змін протягом усього року. Про це під час брифінгу 24 вересня заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Разом з цим, у Міністерстві фінансів не прогнозують перебоїв із соціальними виплатами та виплат зарплат військовим упродовж 2025 року, адже це - один із пріоритетів бюджету.
Міністр зазначив, що зараз немає змоги підвищувати соціальні стандарти, що було домовлено з міжнародними партнерами. "В цьому році ми підвищили мінімальну заробітну плату на 19% до 8000 гривень. Ми вважаємо за можливим наступний рік зберегти цей розмір на весь рік", - зазначив Марченко.
За словами міністра, нині немає жодних підстав сумніватися в тому, що соціальна сфера наступного року буде профінансована, адже це бюджетний пріоритет. "Передбаченого ресурсу достатньо для того, щоб забезпечити потреби усіх соціально вразливих категорій. І це - пріоритетні видатки в бюджеті. Жодного разу з початку повномасштабного російського вторгнення уряд не затримував виплати ні пенсій, ні інших соціальних видатків", - заявив Марченко. Він переконаний, що так буде й наступного року.
На питання, чи всі військові отримають вчасно відповідні виплати, Сергій Марченко зазначив, що затримок не буде.
«Хочу нагадати трошки передісторію можливих ризиків, пов'язаних з будь-якими військовими виплатами. 18 липня уряд подав до Верховної Ради проект внесення змін до Державного бюджету на 2024 рік. Я вдячний вам, що 18 вересня тільки зміни були підтримані, і ми можемо на сьогоднішній момент сказати, що у нас достатньо коштів, достатньо планових бюджетних призначень для здійснення всіх виплат, які необхідні військовослужбовцям. З приводу можливих інсинуацій, чи будуть виплати, чи не будуть, я думаю, це питання має вирішувати профільне відомство, профільне міністерство. Призначення, вони мають бути знайдені, тому що є залишки, і кошти мають бути спрямовані на зазначені виплати з відповідною перекомпенсацією. Тобто я вважаю, що це питання є технічним на цей момент і його можна вирішити» - вказав Сергій Марченко.
Як раніше повідомляв Інформатор, 20 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення видатків бюджету на оборону у 2024 році. На цю статтю витрат призначено ще 495,3 млрд гривень. Таким чином бюджет збільшився до 3,73 трлн гривень.
Міністр фінансів Сергій Марченко на питання щодо строків виплати боргу у 140 млрд грн за позовами громадян проти Пенсійного фонду заявив, що варто було б провести окреме обговорення, чому суди України приймають рішення, які фактично шкодять інтересам держави Україна, розбалансовуючи бюджет.
«З приводу судових рішень. Визначмось і будемо відвертими. 140 мільярдів гривень – це досить непомірна ціна в мирних умовах. Я вважаю, це потенційним злочином в умовах воєнного часу намагатися вирішувати питання з виплатами такими та шукати ці кошти. Тому у нас є відповідна бюджетна програма, яка забезпечує виплати коштів відповідно до прийнятих судових рішень. Ви знаєте, ця програма є в казначействі України. І ми в межах доступного і наявного ресурсу поступово здійснюємо погашення таких судових рішень. Інше питання, що варто було б провести окреме обговорення, чому у нас такі рішення виникають, чому суди України приймають рішення, які фактично шкодять інтересам держави Україна, розбалансовуючи бюджет і створюючи передумови, коли ми не зможемо профінансувати базові потреби. Це окреме питання, і я сподіваюсь, що ви також дасте належну оцінку і таким рішенням, і способу, яким чином ми як Міністерство фінансів можемо реалізувати таку політику» - зауважив Сергій Марченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.