Як зрозуміти, що у дитини рак, і що робити у таких випадках

У всьому світі сьогодні відзначають Міжнародний день дітей, хворих на рак

Як зрозуміти, що у дитини рак, і що робити у таких випадках

В Україні щорічно діагностують близько 1 000 нових випадків онкологічних захворювань у дітей. Найбільш поширеними онконедугами є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.

Про це на брифінгу заявив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає Інформатор.

Рак у дитячому віці не можна визначити за допомогою скринінгу. Визначити причини виникнення онкологічних захворювань у дітей здебільшого неможливо. Лише невелику частину онконедуг у дитячому віці викликають фактори, пов'язані з довкіллям, способом життя, деякими хронічними інфекціями. Близько 10% усіх онкопацієнтів мають схильність до раку через генетичні фактори.

"Дитяча онкологія – не смертний вирок, а хвороба, що виліковується в сучасних умовах. Одним з найбільш ефективних методів боротьби з цією недугою є рання діагностика", - уточнив Ляшко.

Онкологічні захворювання у дітей часто супроводжуються симптомами, які можуть помітити як лікарі, так і сім'я. Основні тривожні симптоми:

  • тривала та безпричинна втрата ваги;
  • часті головні болі, що супроводжуються ранковим блюванням;
  • набряки, постійні болі в кістках, суглобах, області спини або в ногах;
  • ущільнення в зоні живота, шиї, грудей, тазу або пахв, збільшення лімфовузлів;
  • поява синців або висипки на шкірі;
  • інфекційні захворювання, що часто повторюються;
  • біла смужка за зіницею в оці дитини;
  • постійна нудота або блювання без нудоти;
  • постійна втома та помітна блідість шкіри;
  • періодичне чи постійне підвищення температури без видимих ​​причин.

Наявність одного з перерахованих вище симптомів, це привід батькам звернутися до лікаря. Тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей збільшився на 40% (з 90 тисяч грн у 2021 році до 128 тисяч гривень у 2022 році); на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкогематологічних захворювань (лейкемія, лімфома) на 37%: зі 164 тисяч до 224 тисяч грн. Дітям з онкологічними захворюваннями сьогодні в Україні вже роблять трансплантацію кісткового мозку.

"Такі операції проводяться абсолютно безкоштовно. З початку цього року лікарі зробили 8 трансплантацій кісткового мозку дітям. За 2021 рік вдалося зробити 77 таких трансплантацій", — резюмував Ляшко.

Нагадаємо, в МОЗ рекомендують хворим на онкологію вакцинуватися від COVID-19. Крім того, в Україні планують збудувати мережу скринінгових центрів для діагностики раку у жінок.

Також Інформатор писав, як в Україні безкоштовно пройти перевірку ранньої діагностики раку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube