Як змінювалася ситуація з роботою в Україні під час війни? Результати опитування

Найскладніше з роботою було у перші місяці війни

Як змінювалася ситуація з роботою в Україні під час війни? Результати опитування
Під час війни багато українців шукають другу роботу

Через повномасштабну війну не менше третини працездатних українців втратили роботу. Найскладніша ситуація — в переселенців та жителів зон бойових дій: без роботи залишилася половина з них. Також в половини опитаних, які змогли продовжити працювати під час війни, зменшилася зарплата. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» за 6-7 лютого 2023 року.

Так, найскладніша ситуація з роботою була у перші місяці війни, далі люди почали повертатись до праці. Також поступово збільшується кількість охочих зайнятися власною справою.

Наразі 54% опитаних готові шукати додаткові джерела доходу, якщо він у них скоротиться: багато українців шукають другу роботу під час війни або більше працюють. Однак можливість контролювати свій дохід є не у всіх (у 60% респондентів), це особливо складно для старших. Водночас в Україні зменшилася кількість тих, хто говорить про втрати доходів (з 38 до 31%).

Як знайти роботу під час війни: корисні поради

Повномасштабна війна докорінно змінила ринок праці в Україні. В умовах суттєвого скорочення виробництва і підприємницької діяльності знайти роботу стало важче. Поради, яку полегшать пошук:

  1. Налаштуватися на пошук і фактично зробити це своєю роботою. Для цього необхідно дізнатися про загальні тенденції на ринку праці, ознайомитися з думками експертів, оцінити ситуацію у різних галузях та у своєму місті (якщо ви не плануєте працювати віддалено), створити резюме та почати активно відповідати на вакансії.
  2. Дізнатися, яких спеціалістів найбільше шукають сьогодні українські роботодавці.
  3. Змінити професію. Ще одна особливість ринку праці під час війни – потреба в перекваліфікації для тисяч людей. Здобути нову професію можуть допомогти Центри профтехосвіти служби зайнятості. Крім того, на популярних освітніх платформах є чимало загальних курсів, та курсів, які допоможуть здобути основи нової професії – програміста, вебдизайнера, копірайтера, SMM-спеціаліста, проджект-менеджера тощо.
  4. Правильно складіть резюме. Через цей документ ви розповідаєте роботодавцям про те, що ви вмієте і яку користь можете принести компанії. Найлегше створити резюме з CVMaker – онлайн-конструктором з багатьма шаблонами, можливістю адаптувати резюме до різних вакансій, послугами зі складання резюме тощо. Пам'ятайте, що завдання резюме – продати ваші знання та вміння.
  5. Складіть перелік усіх наявних каналів пошуку роботи. Шукати роботу можна на сайтах з вакансіями (work.ua, rabota.ua), LinkedIn, спеціалізованих платформах (DOU, Djinni), каналах у Telegram, а також у соціальних мережах та через “сарафанне радіо” – задіючи друзів та знайомих.

Нагадаємо, ми писали, чи має право роботодавець вимагати документи про військовий облік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube