“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Найскладніше з роботою було у перші місяці війни
Через повномасштабну війну не менше третини працездатних українців втратили роботу. Найскладніша ситуація — в переселенців та жителів зон бойових дій: без роботи залишилася половина з них. Також в половини опитаних, які змогли продовжити працювати під час війни, зменшилася зарплата. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» за 6-7 лютого 2023 року.
Так, найскладніша ситуація з роботою була у перші місяці війни, далі люди почали повертатись до праці. Також поступово збільшується кількість охочих зайнятися власною справою.
Наразі 54% опитаних готові шукати додаткові джерела доходу, якщо він у них скоротиться: багато українців шукають другу роботу під час війни або більше працюють. Однак можливість контролювати свій дохід є не у всіх (у 60% респондентів), це особливо складно для старших. Водночас в Україні зменшилася кількість тих, хто говорить про втрати доходів (з 38 до 31%).
Повномасштабна війна докорінно змінила ринок праці в Україні. В умовах суттєвого скорочення виробництва і підприємницької діяльності знайти роботу стало важче. Поради, яку полегшать пошук:
Нагадаємо, ми писали, чи має право роботодавець вимагати документи про військовий облік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.