“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Не можна звільнити, якщо особа не надасть інформацію про військовий облік
Відповідно до нового порядку військового обліку на роботодавців покладені певні обов’язки. Всю інформацію, яку може запитати роботодавець, він повинен мати. На її основі роботодавець зобов’язаний вести списки персонального військового обліку на підприємстві.
Чи можуть роботодавці вимагати документи про військовий облік у нових працівників та тих, що вже працював на них раніше? На це питання дав відповідь юрист - адвокат Богдан Пересада. Він зазначив, що відповідно до нового Порядку на роботодавців покладено певні обов’язки.
З метою ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних на державні органи, підприємства, установи та організації покладається перевірка у громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів (у військовозобов’язаних - військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників - посвідчень про приписку до призовних дільниць). Приймання на роботу (навчання) призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки.
Свої обов’язки роботодавці здійснюють згідно з пунктом 34 порядку військового обліку. По суті, вся інформація, яку може запитати зараз роботодавець, передбачена як така, яку він повинен мати. На її основі роботодавець повинен вести Списки персонального військового обліку на підприємстві.
Такі вимоги існували і раніше. У Порядку, який діяв раніше, було передбачено, що державні органи, підприємства, установи та організації ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи (навчання), у тому числі на умовах трудового договору (контракту, угоди), строком більш як три місяці.
Юрист підкреслив, що формально у роботодавця є право просити надати відповідну інформацію у вже працюючої людини, але, він вважає, що при цьому не можна звільнити з роботи, якщо особа не надасть роботодавцеві таку інформацію або ж надасть її у неповному обсязі.
Раніше ми писали, що новий порядок військового обліку свідчить про посилення контролю за таким обліком. Проте експерти припускають, що це може негативно вплинути на показники офіційного працевлаштування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.