Нові правила військового обліку: чи повинні роботодавці їх дотримуватися

Керівники підприємств відповідають за ведення та організацію обліку

Нові правила військового обліку: чи повинні роботодавці їх дотримуватися
Розповідаємо все, що відомо про нові правила військового обліку

З нового року в Україні діють нові правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Вони торкнулися  і роботодавців, яким додали нових обов’язків. Відтепер прийом на роботу та навіть звільнення з неї не залишаться без уваги військкоматів

Які відтепер обов’язки роботодавця

Відтепер роботодавець не має права приймати на роботу працівника без документів, які б підтверджували, що той стоїть на військовому обліку. Крім того, роботодавець зобов’язаний під підпис ознайомлювати з правилами обліку найманого працівника. Звісно ж після наказу про прийняття на роботу треба повідомити цю інформацію до військкомату. Те ж саме стосується і звільнення.

Якщо роботодавець все ж таки ризикне прийняти на роботу людину без військово-облікових документів, то йому загрожує адміністративна відповідальність: від 3400 до 5100 гривень штрафу за перше таке правопорушення і від 5100 до 8500 гривень за друге протягом року, або ж вчинене у особливий період (під час воєнного стану).

Також роботодавці тепер повинні сповіщати своїх працівників про черговий призов, виклик до військкоматів, та вручати повістки. Більш того, на роботі повинні проконтролювати, щоб їх працівник, який отримав повістку, таки дійшов до військкомату.

Крім того, на роботі тепер повинен вестись персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Однак контролювати, сповіщати, облікувати – все це неабиякий пласт роботи. 

Згідно з новими правилами, відповідають за ведення і організацію обліку керівники підприємств, а безпосередньо здійснюють таку роботу працівники служби персоналу, простіше кажучи – кадровики.

При цьому є певні норми. Якщо на підприємстві працює від 501 до 2 тисяч військовозобов’язаних, то за їх облік може відповідати один кадровик, якщо від 2001 до 4 тисяч, то потрібно вже мати в штаті не менше двох відповідальних осіб, від 4001 до 7000 військовозобов’язаних ведуть не менше трьох кадровиків.

При цьому, кадровики що ведуть персональний військовий облік, повинні постійно підвищувати свою кваліфікацію в закладах освіти, погоджених з Генштабом.

З ФОПами є законодавча невизначеність

Чи доведеться тепер і фізичним особам підприємцям, які мають найманих працівників, вести свій військовий облік?

Так повинно бути. Але є питання.

"Як в старому порядку, так і в новому зазначено, що військовий облік ведуть підприємства, установи, організації. Фізичні особи підприємці в правилах прямо не зазначені. Це питання щодо ФОПів завжди було не визначене. Якщо б в правилах було хоча б визначення "роботодавець", тобто більш ширше поняття, то обов’язок щодо ведення військового обліку покладався би на всіх без виключення роботодавців, зокрема і на ФОПів. З моєї практики ФОПи роботодавці зазвичай військовий облік не ведуть", - пояснює президентка громадського об’єднання "Всеукраїнська асоціація кадровиків" Вікторія Ліпчанська.

Раніше ми писали, що воєнна розвідка України спостерігає за російськими військами на території білорусі і не фіксує там ознак створення ударного угруповання. Про це сказав представник ГУР МО України Андрій Черняк.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube