Кияни наголошують, що йдеться про безпеку та комфорт жінок під час поїздок у потягах
У потягах "Укрзалізниці" можуть з'явитися жіночі купе. Думки киян з цього приводу розділилися. Більшість вважає ініціативу цілком доцільною, адже мова йде про безпеку і комфорт. Натомість чоловіки засмучені через те, що не зможуть їхати з гарними українками.
Наш кореспондент Влад Гарнаєв поцікавився, як до такої ініціативи ставляться кияни. Загалом більшість схвалює ініціативу, але потрібно звернути увагу на попит такої послуги.
"Прекрасно ставлюся до ініціативи тому, що це безпечно. Це доцільно для тих жінок, яким приділяють багато уваги чоловіки", - наголосила жінка.
Натомість інша жінка вважає, що це доцільно для мам з малюками. Вона має на увазі процес грудного вигодовування і гігієнічні процедури.
"Я вважаю, що це непогано, але якщо для цього є певні причини, чому так роблять, то напевно це потрібно. Я рідку їжджу, але мати думку, що це типу погано подорожувати з чоловіками або комусь не комфортно. У кожного своя думка. Не потрібно дискримінації, всі люди рівні, відповідно чоловік та жінки можуть їхати поруч", - говорить жінка.
Один з чоловіків позитивно ставиться до змін. Він наголошує, що є жінки, яким некомфортно знаходитися з кимось.
"Ми маємо давати право вибору", - акцентував чоловік.
Натомість інший киянин виступає категорично проти, адже йому приємно їхати в одному купе з гарною жінкою. Також люди акцентують на тому, що це тимчасовий тестовий експеримент "Укрзалізниці", якщо буде попит, то чому б і ні. Деякі розмірковують і кажуть, що це найменша проблема, яка має турбувати наше суспільство.
У 2010 році "Укрзалізниця" вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попит. 23 травня 2023 року компанія оголосила про розгляд такої можливості. Однак для цього потрібно розробити IT-рішення, внести зміни до нормативних актів, проконсультуватися з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями. Паралельно працюють над комплексним підвищенням безпеки поїздок. Деякі вагони оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника. На першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можливо реалізувати тільки через мобільний застосунок УЗ.
"Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане "пілот" з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це залежатиме від реального попиту та відгуків", — зазначив голова правління АТ "Укрзалізниця" Євген Лященко.
Раніше ми писали, чому українці пересварилися через окремі жіночі купе. Крім того, УЗ повертає швидкісний поїзд Інтерсіті із Києва до Дніпра й Запоріжжя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.