Як жінка повернула гроші, які забрав у неї «Кредит Маркет»: рішення суду

Кредитор почав забирати гроші з зарплати, проте жінка відстояла права у суді

Як жінка повернула гроші, які забрав у неї «Кредит Маркет»: рішення суду
Компанія має оплатити їй адвоката

У травні 2019 року працівниця «Криворізької теплоцентралі» взяла позику у «Фінансової компанії «Центр фінансових рішень» (працює під брендом «Кредит Маркет»). Борг повернути не вдалося, тому у жовтні 2020-го компанія примусово почала забирати гроші, звернувшись спочатку до нотаріуса, а потім до приватного виконавця.

Виконавчий лист на понад 75 тис. грн потрапив до роботодавця й той почав сумлінно відраховувати кошти з зарплатні. Поки жінка не звернулася до суду, її дохід «схуд» на майже 10 тис. грн.

Що було у суді

Позичальниця вважала, що не повинна повертати саме стільки грошей. Тому просила суд скасувати борг та повернути їй на рахунок вже виплачені кошти. В «Кредит Маркет» чи то не знали про суд, чи то не захотіли приходити, проте суддя прийняв рішення без їх участі.

Виявилося, що жінка заборгувала за період з липня 2019 року по жовтень 2020 року. За цей час вона мала повернути понад 75 тис. грн:

  • заборгованість за кредитом - 41 104, 58 грн;
  • заборгованість по відсотках – 25 тис. 072,46 грн;
  • заборгованість за штрафами – 8 тис. 711,19 грн.

Окремо компанія нарахувала їй вартість звернення до нотаріуса - 900 грн.

Проте не було відомо, чи дійсно таку суму заборгувала жінка, чи, взагалі, була клієнтка хоча б щось винна компанії. Тобто нотаріус виконав свою роботу виключно за документами, які йому приніс «Кредит Маркет». Але через те, що кредитор у справі участі не приймав, то нікому було надати ці докази.  

Тому у вересні 2022 року суддя Жовтневого районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області Ростислав Дехта визнав, що відраховувати гроші за написом нотаріуса непотрібно.

Але це не всі рішення по цій справі. Окремо жінка просила повернути майже 10 тис. грн, які компанія забрала в рахунок боргу. І тут суд теж пішов на зустріч та у листопаді 2022 року ухвалив, що «Кредит Маркет» має не тільки повернути гроші, а ще заплатити 7 тис. 500 грн адвокату клієнтки.

Як правильно відмовитися від кредиту

За законом «Про захист прав споживачів» відмовитися від договору можна впродовж 14 днів від підписання. Зробити це можна було б за трьох умов:

  • надіслати письмову заяву компанії про відмову від кредитного договору впродовж двох тижнів;
  • одночасно з цим повернути гроші;
  • сплатити проценти, які були нараховані.

Як не помилитися з кредитом

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу.

«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.

Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.

«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ.

Інформатор розповідав, що чоловік дізнався про існування картки у ПриватБанку, коли з неї зняли гроші.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube