Як Зеленський «виконує» свої передвиборчі обіцянки в Україні

Читать на русском

Більшість з передвиборчих обіцянок донині не виконані

Читать на русском

Більшість з передвиборчих обіцянок донині не виконані

Комітет виборців проаналізував публічні заяви президента України Володимира Зеленського дворічної давності. Він їх озвучив під час виборчої кампанії в інтерв'ю телеканалу "1 +від 24 березня 2019 року.

Про це повідомляє прес-центр КВУ,- передає Інформатор .

«Більшість обіцянок Зеленського не були виконані.Частина пропозицій фактично не зрушила з мертвої точки (наприклад, про приєднання до Мінських угод США і Великобританії). Деякі обіцянки були розпочаті, але не дали очікуваного ефекту. Це стосується прийняття закону про викривачів корупції», - заявив глава КВУ Олексій Кошель.

За частиною ініціатив розроблені законопроекти, але вони донині не були прийняті (з податкової амністії). Окрема категорія - фактично провалені обіцянки про досягнення компромісу з МВФ про заморожування зростання тарифів.

Аналіз передвиборчих обіцянок Зеленського виконані чи ні:

«Перше - я вважаю, що потрібен російськомовний телеканал, який веде мовлення на територію Донбасу, який віщає у світ».

Виконано. Вже 1 березня 2020 року був запущений державний телеканал «Дім»,створений для потреб тимчасово окупованих територій.

«Друге - це піднімати економіку в нашій країні».

Не виконано. За даними Мінекономіки, у 2020 році реальний ВВП України скоротився на 4,2%.Зафіксоване падіння обсягів промислового виробництва та сільського господарства. Інфляція склала 5%. При цьому зниження основних економічних показників розпочалося ще до початку пандемії.

«Потрібно показати реальну боротьбу з корупцією. Ми пропонували закон Лінкольна ... насправді це працює. Ти говориш, що ця людина корупціонер, у тебе є якісь докази, ти приводиш ці докази прокурору, прокурор повинен розглянути цю справу і стягнути з людини, який корупціонер, гроші. У подвійному, потрійному розмірі».

В процесі виконання. У жовтні 2019 року був прийнятий закон про викривачів корупції. У разі правильного повідомлення про корупційні діяння, викривачі корупції можуть отримати 10% від суми збитку. Правда, на практиці цей механізм не довів свою ефективність. Більш того, 3 березня 2021 року Зеленський ветував зміни до цього закону, прийняті парламентом.

«Ми пропонуємо нульову декларацію, податкову амністію. Нормальні люди, гастарбайтери, бізнесмени, дрібний, середній (на який тиснули правоохоронні органи)бізнеси повинні відкритися. Ми розмовляємо з колегами, всі кажуть: «Звичайно,ми хочемо, дайте нам правила гри».Поклади гроші, відкрийся, заплати 5% державі. Почнемо з чистого аркуша».

Не виконано. Законопроекти про так звану податкову амністію знаходяться на розгляді ВР, проте наразі прийняті не були.

«Ми брали гроші, ми зобов'язані їх віддавати (ред. - для МВФ). Розривати їх ми не маємо права. Це імідж країни»У процесі виконання. У лютому 2020 року Україна виплатила за кредитами МВФ 213,6 млн. дол. Протягом 2021 року Україна повинна повернути МВФ 1,7 млрд. дол.

«Є цивілізований спосіб прибрати Президента - це закон про імпічмент»

Виконано. У вересні 2019 року Верховна Рада прийняла закон про імпічмент Президента.

«Що таке ДУСя, у якій купа підприємств? Потрібно, щоб такі держпідприємства були виставлені на приватизацію».

В процесі виконання. У жовтні 2019 року указом президента перші п'ять об'єктів ДУСі були передані на приватизацію (зокрема, готель «Дніпро» у Києві).

«Звичайно ж, потрібно продовжувати Мінський процес. Хотілося б його розширити. Його можна ретрансформувати. Додати туди представників США та Великобританії».

Не виконано. Незважаючи на регулярні заяви Зеленського про переформатування Мінського процесу, альтернативний майданчик для переговорів узгоджений не був. США і Великобританія не приєдналися до мінському процесу.

«З представниками МВФ я теж зустрічався і я хотів зрозуміти, вам дійсно так важливо, щоб наші люди вмирали, щоб у них не було можливості заплатити ці тарифи? Вони сказали немає ... Їм важливо не де ви берете гроші, їм важливо показати, що у вас є альтернативні джерела. Є кілька кроків наповнити країну грошима».

Не виконано. У жовтні 2019 року Зеленський заявив, що МВФ вимагає від України встановлення ринкових цін на газ, які передбачають збільшення тарифів. У зимовий період 2020-2021 рр. ціни на газ для населення істотно зросли.

Нагадаємо, Зеленський пообіцяв створити в Україні ефективну судову систему за три роки. Крім того, Зеленський ввів в дію нові санкції проти РФ.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.