Пропонується виконати три основні кроки
Цифровий варіант паперової трудової книжки – це забезпечення зручного доступу до даних про свою трудову діяльність та набутий страховий стаж. А в майбутньому – можливість автоматично оформити пенсію без відвідування Пенсійного фонду України. Для оцифрування трудової ПФУ пропонує виконати три основні кроки.
Зацифрувати трудову книжку може як фізична особа, так і роботодавець за своїх працівників.
В Пенсійному фонді зазначають, що інформація про страховий стаж з 1 січня 2004 року зараховується лише за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Перед подачею трудової книжки на оцифрування рекомендують перевірити правильність її оформлення.
ПФУ пропонує виконати такі три основні кроки
Крок 1. Перевірте правильність написання:
Вони мають відповідати даним паспорту.
Особливу увагу необхідно звернути на оформлення записів про зміну ПІБ:
Крок 2. Перевірте наявність необхідних підписів та печаток на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки:
Крок 3. Уважно вивчіть усі записи в розділі «Відомості про роботу»:
Якщо ім’я, по батькові або прізвище, зазначені в трудовій книжці, не збігаються з ім’ям, по батькові або прізвищем особи за паспортом, – факт належності трудової книжки особі може бути встановлений у судовому порядку.
Перелік документів, які підтверджують стаж для пенсії за відсутності в трудовій книжці необхідних записів або за наявності неправильних чи неточних записів про періоди роботи, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 “Про затвердження Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній”.
Якщо ви не виявили жодних недоліків при заповненні трудової книжки, то можете сканувати свій документ та завантажувати його в особистому кабінеті на вебпорталі Фонду.
Раніше ми повідомляли, що з 1 грудня житлові субсидії та пільги призначатимуть органи Пенсійного фонду України. До цього цим займалися органами соціального захисту населення. Українці, які витрачають на оплату комунальних послуг більше, ніж 15% сукупного місячного доходу домогосподарства, з грудня для призначення субсидії мають звертатися до ПФУ.