На вашому горищі може зберігатися витвір мистецтва
Американка Джессіка Вінсент відвідала магазин Goodwill секонд-класу у Вірджинії, де за чотири долари придбала вазу, що впала їй у око. Жінка відвідала комісійку в окрузі Ганновер, що торгує відеомагнітофонами, лампами та скляним посудом. Ніщо не привернуло її увагу, аж поки вона не побачила райдужну скляну вазу. Зробивши коло магазином, Джессіка таки повернулася до вази у формі пляшки дещо неправильної форми, з червоними та зеленими завитками. Ціни на вазі не було, тож 43-річна відвідувачка запропонувала за неї 8,99 доларів. Натомість касир повідомила, що вартість виробу - 3,99 долара. А далі виявилося, що це рідкісний і цінний предмет італійського скла, пише NYTimes.
Знахідка видалась новій власниці чимось більшим, і вона почала ретельно вивчати новий предмет інтер'єру вже вдома, відкривши Facebook. До всього, Джессіка побачила на нижній частні вази літеру "М". Дуже скоро їй вдалося зрозуміти, що мова про Мурано, італійський острів поблизу Венеції, відомий своїми скляними виробами.
"У мене було відчуття, що це може бути виріб за тисячу або дві тисячі доларів. Але я поняття не мала, наскільки він насправді хороший, доки я трохи не дослідила", - сказала вона журналістам.
В одній з груп соцмережі ентузіасти вказали новій власниці вази на те, що та неабияк нагадує роботу відомого італійського архітектора та вченого Карло Скарпи. Зрештою Вінсент надіслала фотографії вази до аукціонного дому Райт, і майже одразу його президент Річард Райт зв’язався для чату.
"Як тільки я побачив фотографії, у мене виникло справді гарне відчуття", - сказав Райт Times.
Минулого тижня вазу продали за 107 тисяч 100 доларів невідомому приватному колекціонеру мистецтва в Європі після того, як було офіційно визначено, що вона належить до серії Pennellate Скарпи 1940-х років. Наразі незрозуміло, скільки ваз такого типу було виготовлено. Найбільше експертів вразив незайманий стан скла.
Приблизно 83 тисячі 500 доларів дісталося пані Вінсент, а близько 23 тисяч 600 доларів – аукціонному дому Райт.
"Це було як виграшний лотерейний квиток", - підсумували в аукціонному домі щодо цієї історії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.