Як залишатися онлайн під час блекаутів: в Мінцифри порадили українцям вимагати відповідей від інтернет-провайдерів

Варто вже зараз подбати про енергостійкий інтернет

Інтернет в умовах блекауту
Які технології допоможуть залишатись на зв’язку під час блекаутів

Українські провайдери готуються до можливих відключень світла. Вони переходять на енергоощадні мережі. Зокрема, за технологією xPON, яка забезпечує інтернет без енергопостачання до 72 годин.

У своєму дописі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров радить кожному українцю вже зараз подбати про енергостійкий інтернет. Це основа ефективності взимку. Для цього:

  • уточніть у власного провайдера, чи готовий він забезпечити інтернет без світла й на скільки годин,
  • якщо відповідь вас не влаштує, знайдіть найближчого й подайте заявку на підключення,
  • забезпечте Wi-Fi-роутер безперебійним живленням.

Які технології допоможуть залишатись на зв’язку 

Провайдери також підготували інформацію про інші енергоощадні технології, які допоможуть мати інтернет під час відключень. Серед них — FTTx, DOCSIS або xDSL. Про різницю між ними та кількість годин роботи під час блекаутів:

  • FTTx - оптоволокно у багатоквартирний будинок, необхідний павербанк чи інше джерело живлення, працює без світла 4-8 годин,
  • DOCSIS - телевізійний кабель, необхідний павербанк чи інше джерело живлення, працює без світла 4-8 годин,
  • xDSL - телефонний мідний кабель, необхідний павербанк чи інше джерело живлення, працює без світла 4-8 годин.

Технології, які допоможуть залишатись на зв’язку
Технології, які допоможуть залишатись на зв’язку

Як залишатися на звʼязку під час ймовірних відключень світла

У Держспецзв'язку радять дізнатись, чи ваш інтернет-провайдер забезпечив своє обладнання безперебійним живленням на випадок відключень. Наприклад, енергоощадні xPON-мережі найбільш стійкі. Якщо ж ваш провайдер використовує Ethernet-технології, то переконайтеся, що під час відключень він зможе заживити маршрутизатор у вашому будинку. Власники житла у багатоквартирному будинку можуть спільно купити джерело безперебійного живлення і встановити його, узгодивши це із провайдером. Потрібно також придбати павербанк для Wi-Fi-роутера у квартирі.

Оплатіть послуги своєму інтернет-провайдеру на декілька місяців наперед. Він матиме додаткові кошти, щоб посилити свою стійкість на випадок тимчасових відключень електроенергії.

Знайдіть, де неподалік від вас є публічні Wi-Fi-точки і можливість підзарядити гаджети. Це можуть бути пункти незламності, торговельні центри, кавʼярні. Під час відключень світла намагайтеся намарне не використовувати мобільного інтернету, оскільки від навантаження на базові станції мобільного звʼязку залежатиме, як довго вони зможуть автономно працювати. Відкладіть перегляд відео чи завантаження великих файлів. Завдяки цьому хтось зможе надіслати важливе повідомлення чи додзвонитися у швидку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube