Президент, глава МЗС чи армія - кому українці довіряють більше

Читать на русском

Соціологи оприлюднили результати опитування стосовно того, кому найбільше довіряють українці

Читать на русском
Зеленський з військовими ЗСУ
Зеленський на зустрічі з військовими ЗСУ

Соціологи оприлюднили результати опитування стосовно того, кому найбільше довіряють українці

Соціологи оприлюднили резуьтати свіжого опитування, в якому українців запитали про те, кому вони довіряють найбільше. Абсолютну довіру здобули ЗСУ, а найменше люди вірять народним депутатам.

Відповідаючи на запитання "На скільки Ви схвалюєте чи не схвалюєте діяльність", українці більшість голосів віддали ЗСУ - 89%. Президент України Володимир Зеленський посів друге місце - його діяльність цілком схвалює 58% опитаних, а на третьому місці української довіри з результатом 44% опинився головний дипломат країни Дмитро Кулеба.

Опитування
Про підтримку посадових осіб та державних органів

Окремо соціологи приділили увагу результатам опитування про довіру Зеленському. Загальний рівень підтримки президента залишається незмінно високим з квітня 2022 року до лютого 2023 року, але кількість тих, хто його беззастережно підтримує, дещо знизилася відразу після перших військових перемог. Однак, це падіння ще не призводить до зростання антирейтингу.

Рейтинг Зеленського
Рівень підтримки Зеленського

А ось кому найменше довіряють українці так це Уряду, Верховній Раді, РНБО. В опитуванні щодо цих інституцій падіння рівня схвалення призводить до зростання антирейтингу.

Довіра до ВР
Рівень довіри до ВР України

Отож, підтримка ЗСУ протягом цих місяців залишається стабільною. Рівень абсолютної підтримки якщо і знижується, то лише в межах статистичної похибки. Зазначимо, що рівень підтримки осіб та інституцій практично не змінюється залежно від регіону проживання опитаних та їх віку.

Чому такий результат

Абсолютну перевгу серед опитаних здобули ЗСУ, ймовірно через те, що вони ризикують своїм життям та здоров'ям, виборюють перемогу. Українська армія - це і є народ, який мобілізувався на захист своєї землі. Тож логічно, що народ підтримує своїх і довіряє своїм.

Президент. Тут ситуація могла бути різною, але Зеленський вчинив так, що більшість українців підтримали його і схвалюють діяльність президента під час війни. Президент є Головнокомандувачем, по суті головним, хто стоїть на чолі оборони. Тож логічно, якщо українці довіряють армії, високий відсоток довіри буде і у президента. Хоча в цьому є і його велика заслуга, адже Зеленський зумів не лише ефективно керувати в середині країни, а і налагодити міжнародні зв'язки, які дають помітний рзультат.

Верховна Рада і Кабмін. Народні депутати завжди не викликали великої довіри у народу. Вони все таки вважаються політиками, а народ мало підтримував їх діяльність завжди. Часто нардепи представляють інтереси бізнесу або працюють на свій бізнес, користуючись службовим положенням. Що стосується Уряду, там нещодавно відбулися кадрові зміни та корупційні скандали. Це з-поміж іншого могло суттєво вплинути на думку респондентів під час опитування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.