З 15 червня по 20 липня 2018 року в Україні вирував «хлорний шантаж». В той час завод «Дніпроазот» відмовився працювати та країна залишилась без виробника реагенту, яким знезаражують воду
У червні 2018 року компанії «Дніпроазот», що займається виробництвом у тому числі рідкого хлору, заявила про зупинення підприємства. Офіційно це пояснили зростанням ціни на газ. Проте неофіційно це був хлорний шантаж Коломойського через намагання держави повернути через суди борги ексвласників ПриватБанку. І до цієї історії міг докласти руку колишній нардеп Святослав Олійник.
Напередодні зупинення заводу НБУ подав позови до суду щодо боргів колишніх власників ПриватБанку. У позові до «Дніпроазоту» йшлося про астрономічну суму 3 674 478 038 грн.
Це могло не сподобатися його власнику – Ігорю Коломойському та він міг вирішити цю ситуацію у звичний спосіб – шляхом торгів. Щоб показати, що під загрозою водопостачання всієї України, під свій контроль Коломойський захотів прибрати ще «Аульську хлоропереливну станцію», яка не виробляє, а лише зберігає та перевозить рідкий хлор того ж «Дніпроазоту». Тобто позбавити державу запасів реагенту. Проте зробити це без «дозволу» обласної ради було неможливо.
Нагадаємо, що впродовж 2015-2019 років Святослав Олійник працював заступником голови Дніпропетровської облради. А вже у листопаді 2019 року його обрали головою обласної ради.
До цього - у 2014-2015 роках Олійник працював заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. Грубо кажучи – «покупець» й «продавець» добре знали один одного.
Якраз коли Олійник був на посаді в обласній раді, станцію виставили на торги. А вже у вересні 2019 року підприємство продали Андрію Житнікову. Цей чоловік з Дніпра працював в компаніях, які мали відношення до Коломойського та Боголюбова.
Більш того, поки Олійник був головою обласної ради встигли купити не тільки нерухомість станції, а ще й оформити землю під нею. Нагадаємо, що на цій посаді він був до 16 грудня 2020 року.
Ситуація з поставками хлору вирішилася після того, як СБУ зацікавилася керівництвом «Дніпроазоту» та після «індульгенції» від Антимонопольного комітету виставляти будь-яку ціну на хлор, проте не захмарну. Виходить, що можливий план Коломойського-Олійника спрацював й вони отримали, що хотіли – більшу ціну на хлор та ще й підприємство, яке його складує.
Інформатор писав, що до 24 лютого 2022 року Святослав Олійник написав заяву про складання повноважень депутата Дніпропетровської обласної ради. Його позбавили мандата лише у травні 2022 року.
З того часу він зник з інформаційного поля. Однак нещодавно стало відомо, що дніпровський політик начебто будує хатинку у Словаччині у курортному містечку Блатниця.
Більш того, в соцмережах з’явилася інформація, що Олійник міг закликати до миру з росією. Про це написав блогер Денис Казанський.
«Колишній голова Дніпропетровської облради близький до Коломойського Святослав Олійник пише, що потрібно скоріше йти на компроміс з Росією з урахуванням її інтересів і розміщує у пості прапор держави, яка лише у його рідному місті за один раз вбила 40 людей ракетним ударом по багатоповерхівці», - написав Казанський у соцмережі.
Святослав Олійник відреагував на це та заявив, що нічого такого він не говорив. Однак він не сказав, де зараз перебуває та не спростував заяву про будинок у Словаччині.
Нагадаємо, що Святослав Олійник почав з роботи в прокуратурі, а у політику потрапив завдяки Юлії Тимошенко у 2006 році. Звідти його «попросили» через прихильність до партії Регіонів. Тоді політик повернувся до рідного Дніпра та продовжив далі будувати політичну кар’єру.
Інформатор писав, що міністр МВС Клименко передав «привіт» втікачу Святославу Олійнику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.