Як відзначають Різдво в Україні та інших країнах: традиції, звичаї, цікаві факти

Читать на русском

Різдво - релігійне свято з глибоким корінням

Читать на русском
Як відзначають Різдво в Україні та інших країнах: традиції, звичаї, цікаві факти

Різдво - релігійне свято з глибоким корінням

Різдво – одне з головних християнських свят, яке, згідно з церковним віровченням, відзначає народження в тілі Ісуса Христа. У містах та селах України колядують, готують кутю, прикрашають ялинку.

Інформатор розповість вам про традиції святкування Різдва, окрема, в інших країнах. 

 

Традиції православного Різдва 

Як відзначають Різдво в Україні та інших країнах: традиції, звичаї, цікаві факти 1

Перші згадки про появу Різдва як окремого свята відносяться до IV століття. Але на українських землях він з'явився у Х столітті – після хрещення Русі – і збагатився місцевими обрядами.

Багато важливих традицій, що дійшли до наших днів, зародилися ще за язичництва, коли люди поклонялися Сонцю, духам предків та непізнаним силам Природи. 

У православній традиції святу передує суворий Різдвяний піст, який триває з 28 листопада до 6 січня.

Найсуворіший піст дотримуються на святвечір, напередодні Різдва. Поститися прийнято до появи на небі першої зірки. Потім першим варто скуштувати "сочиво" або кутю. 

 

Як відзначають Різдво в Україні та інших країнах: традиції, звичаї, цікаві факти 2

Ще до того, як ошатна ялинка стала головним символом Різдва, помешкання українців прикрашав дідух. Так називався сніп пшениці, вівса або жита, який ставлять у червоний кут, біля ікон, як символ "дідівського духу", тобто духу предків та духу врожаю.

Час від Різдва Христового до Хрещення Господнього (19 січня) називають святками або Святими днями. У ці два тижні зимових свят розпочинаються активні гуляння, ігри, візити до рідні та друзів.

Великою популярності користується традиція різдвяних вертепів – театралізованих вистав, у яких відтворюються євангельські сцени, нерідко доповнені деталями з народних легенд.

З вечора на святвечір або вранці в день Різдва 7 січня прийнято ходити від будинку до будинку і колядувати, розкидаючи зерна рису, пшениці, проса з побажаннями здоров'я, щастя та достатку. У відповідь господарі дарують смачні ласощі.

На Різдво не можна займатися домашніми справами, шити, в’язати, а незаміжні дівчата не повинні гадати на нареченого 

 

Як відзначають Різдво в Україні та інших країнах: традиції, звичаї, цікаві факти 3

Традиції католицького Різдва

Німеччина відома своїми багатолюдними і колоритними ярмарками. Тут обирають різдвяні подарунки, відвідують атракціони та зимові театральні вистави. 

У Британії Різдво прийнято святкувати біля каміна, прикрашеного гілками омели, плюща та гостроліста. Існує традиція різдвяної вікторини, коли друзі, збираючись за красиво накритим столом, ставлять один одному каверзні заздалегідь підготовлені питання. 

У Чехії на Різдво заведено заглядати в гості до сусідів і просити солодощі. Будинок чехи прикрашають ялинкою, що росте у гірці. 

В іспанській Каталонії на Різдво прийнято шукати під ялинкою подарунки та солодощі. Згідно з повір'ям, їх приносить колода Caga Tió. Воно з'являється у будинку на початку грудня. Діти вкривають його ковдрою і "годують" цукерками, щоб потім знайти цукерки під ялинкою. 

 

Як відзначають Різдво в Україні та інших країнах: традиції, звичаї, цікаві факти 4

Раніше Інформатор розповідав про п'ять незвичайних рецептів куті на Різдво .

Також ми писали про різдвяні колядки .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.