У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Різдво - релігійне свято з глибоким корінням
Різдво – одне з головних християнських свят, яке, згідно з церковним віровченням, відзначає народження в тілі Ісуса Христа. У містах та селах України колядують, готують кутю, прикрашають ялинку.
Інформатор розповість вам про традиції святкування Різдва, окрема, в інших країнах.
Перші згадки про появу Різдва як окремого свята відносяться до IV століття. Але на українських землях він з'явився у Х столітті – після хрещення Русі – і збагатився місцевими обрядами.
Багато важливих традицій, що дійшли до наших днів, зародилися ще за язичництва, коли люди поклонялися Сонцю, духам предків та непізнаним силам Природи.
У православній традиції святу передує суворий Різдвяний піст, який триває з 28 листопада до 6 січня.
Найсуворіший піст дотримуються на святвечір, напередодні Різдва. Поститися прийнято до появи на небі першої зірки. Потім першим варто скуштувати "сочиво" або кутю.
Ще до того, як ошатна ялинка стала головним символом Різдва, помешкання українців прикрашав дідух. Так називався сніп пшениці, вівса або жита, який ставлять у червоний кут, біля ікон, як символ "дідівського духу", тобто духу предків та духу врожаю.
Час від Різдва Христового до Хрещення Господнього (19 січня) називають святками або Святими днями. У ці два тижні зимових свят розпочинаються активні гуляння, ігри, візити до рідні та друзів.
Великою популярності користується традиція різдвяних вертепів – театралізованих вистав, у яких відтворюються євангельські сцени, нерідко доповнені деталями з народних легенд.
З вечора на святвечір або вранці в день Різдва 7 січня прийнято ходити від будинку до будинку і колядувати, розкидаючи зерна рису, пшениці, проса з побажаннями здоров'я, щастя та достатку. У відповідь господарі дарують смачні ласощі.
На Різдво не можна займатися домашніми справами, шити, в’язати, а незаміжні дівчата не повинні гадати на нареченого
Німеччина відома своїми багатолюдними і колоритними ярмарками. Тут обирають різдвяні подарунки, відвідують атракціони та зимові театральні вистави.
У Британії Різдво прийнято святкувати біля каміна, прикрашеного гілками омели, плюща та гостроліста. Існує традиція різдвяної вікторини, коли друзі, збираючись за красиво накритим столом, ставлять один одному каверзні заздалегідь підготовлені питання.
У Чехії на Різдво заведено заглядати в гості до сусідів і просити солодощі. Будинок чехи прикрашають ялинкою, що росте у гірці.
В іспанській Каталонії на Різдво прийнято шукати під ялинкою подарунки та солодощі. Згідно з повір'ям, їх приносить колода Caga Tió. Воно з'являється у будинку на початку грудня. Діти вкривають його ковдрою і "годують" цукерками, щоб потім знайти цукерки під ялинкою.
Раніше Інформатор розповідав про п'ять незвичайних рецептів куті на Різдво .
Також ми писали про різдвяні колядки .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .