Як відзначають Новий рік у різних країнах

У кожній країні свої традиції святкування

Як відзначають Новий рік у різних країнах

Новий рік у багатьох країнах є важливим святом, але традиції святкування відрізняються. Це завжди початок нового життя і у кожній країні Новий рік святкують по-своєму. На різних континентах цей день відзначають у різні дати з оригінальними та цікавими традиціями.

Інформатор розповість чим святкування Нового року в Україні відрізняється від святкування в інших країнах.

Як відзначають Новий рік у Фінляндії

Новий рік у Фінляндії відзначають 1 січня. Цей день у країні вихідний, громадський транспорт працює за графіком неділі, більшість магазинів зачинено. За традицією в країні влаштовують новорічну вечерю, феєрверки, гуляння. Фіни люблять ворожити в новорічну ніч по розплавленому олову: що воно покаже, того й треба чекати наступного року.

Новий рік у Фінляндії за традицією відзначають із друзями, причому багато хто робить це в ресторанах, щоб не створювати клопіт домашнім. Ціни є достатньо доступними.

Подарунки у новорічну ніч приносить так званий «Батько Різдва», роль якого зазвичай грає глава сім'ї. Щоб отримати презент усі, навіть дорослі, мають заспівати йому пісеньку, а самі подарунки він залишає вночі, коли всі вже спатимуть. При цьому фіни не дарують великих та дорогих подарунків, оскільки основні презенти дарують на святвечір. Універсальним новорічним подарунком у Фінляндії вважають свічку, як символ дружби та кохання наступного року, а також спортивне спорядження.

Як відзначають Новий рік у різних країнах 1

Як відзначають Новий рік у Великій Британії

Новий рік у Великій Британії зустрічають 1 січня. Це державне свято, тому більшість магазинів та підприємств не працюють, також майже не ходить громадський транспорт. Новий рік у країні не менш важливий, ніж Різдво, хоча багато хто вважає, що це не так. Різдво – релігійне свято, яке зазвичай проводять у родинному колі. А ось Новий рік – свято світське, і заходи цього дня відрізняються від різдвяних. По всій країні у цей день відбуваються святкові заходи.

У Великій Британії багаті традиції святкування Нового року. Люди влаштовують новорічні вечірки, збираються великими компаніями у пабах. Рівно опівночі всі обіймаються, бажають один одному щасливого Нового року, п'ють шампанське та запускають феєрверки. Найбільший салют завжди проходить у Лондоні: тисячі людей збираються на берегах Темзи, щоб побачити дванадцятихвилинне світлове шоу. Воно починається відразу після того, як куранти проб'ють опівночі.

Також традиційно у Лондоні проходить Новорічний парад. Вперше його влаштували у 1987 році для збирання грошей для благодійних організацій. З того часу його проводять щороку. Він починається на вулиці Пікаділлі і проходить по всіх великих вулицях та площах міста. Це галасливе та яскраве видовище: серед учасників ходи є танцюристи, акробати, музиканти. До речі, деякі частини маршруту доступні лише глядачам із квитками. Сам парад транслюють англійським телебаченням.

Як відзначають Новий рік у різних країнах 2

Як відзначають Новий рік у Китаї

Китайський Новий рік настає пізніше західного. Він випадає на один із днів між 21 січня та 21 лютого. Свято в країні заведено відзначати вдома всією сім'єю. Китайці люблять запускати феєрверки з будь-якого приводу: весілля, день народження, похорон, переїзд, нова посада. Але в Новий рік спалахи та гуркіт від феєрверків лунають протягом дня приблизно кожні 10—20 секунд.

Новий рік у Китаї завжди відзначають у червоному кольорі. Це пов'язано з легендою про страшного монстра Нянь, що виповзає в останній день старого року і який боїться червоного кольору. Також у країні червоний символізує щастя та удачу.

Однією з традицій святкування китайського Нового року є вивішування на двері червоного полотна із золотим зображенням ієрогліфа Фу 福 (щастя, добробут). Косяки дверей також прикрашають червоними написами з побажаннями удачі у новому році. Часто вони так і висять протягом усього року і змінюють їх напередодні нового свята.

Щодо страв, то їх на новорічному столі може бути понад 20. Серед них обов'язково має бути риба, курка, свинина, яловичина чи качка. З подарунками китайці не надто напружуються, і дарують хунбао – червоний конверт із грошима. Сума залежить від добробуту даруючого та статусу одержувача. Чим старша людина, тим більше грошей заведено дарувати.

Як відзначають Новий рік у різних країнах 3

Як відзначають Новий рік в Австралії

Новий рік в Австралії святкують 1 січня – у розпал літа. Це – державне свято, це день вихідний для всього населення. Середня температура на Новий рік становить 25-30 °С. Тому австралійський Новий рік не асоціюється із зимовою казкою. Святкування проходить просто неба, зазвичай біля води. Пісок замість снігу, дошка для серфінгу замість сноуборду, кенгуру замість оленів та пляжні вечірки замість затишних посиденьок біля каміна – ось що таке австралійський Новий рік.

Австралійці прикрашають будинки на Різдво: вішають вінки на парадні двері, ставлять новорічні дерева у своїх будинках та садах, розвішують різдвяні вогні. Ці прикраси залишаються і під час святкування Нового року. Замість ялинки купують або вирощують у горщиках метросідерос: австралійське вічнозелене деревце з маленьким зеленим листям і кремовими квітами. Метросідерос – один із символів австралійського Нового року, також його часто дарують туристам на згадку.

У великих містах Новий рік зустрічають із феєрверками, вечірками, маскарадами та тематичними заходами. Багато хто збирається сім'ями та влаштовує вечірку з барбекю. Опівночі австралійці п'ють шампанське, обіймаються, тиснуть один одному руки або цілуються. В Австралії дуже популярні новорічні салюти. Феєрверки символізують перехід на початок Нового року. Найбільший салют влаштовують у Сіднеї – справжнє світлове шоу над мостом Харбор-Брідж. Салют можна подивитися з оглядових майданчиків або з невеликих туристичних пароплавів, які ходять у гавані цілу ніч.

Спеціальних та традиційних новорічних страв в Австралії немає. Часто готують барбекю, стейки, сосиски на грилі. Опівночі п'ють шампанське чи вино, різні алкогольні та безалкогольні коктейлі. Обов'язкове блюдо є лише одне – пиріг, він може бути будь-яким.

Як відзначають Новий рік у різних країнах 4

Нагадаємо, в яких кольорах зустрічати Новий 2022 рік, щоб заручитися підтримкою його символу — водяного тигра.

Також Інформатор зібрав кілька ідей того, що можна подарувати на Новий рік бабусі та дідусеві, татові, коханому хлопцеві чи чоловікові, а також дружині, дівчині, сестрі чи подрузі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube