Як відростити бороду

Поради і рекомендації для відрощування густої бороди

Як відростити бороду

Цікавитесь, як відростити бороду? Візьміть блокнот і олівець! Адже ІНФОРМАТОР підготував список цінних рекомендацій з цього приводу. Перше, що потрібно зробити, - відкласти бритву і триммер на дальню полицю. Найближчим часом вони вам точно не знадобляться. Друге - запам'ятати просту істину: гени не обдуриш. Густота волосся, в тому числі на обличчі, закладена в організмі на генетичному рівні. Тому спроби багатьох чоловіків завести борідку не закінчуються успіхом. Однак, якщо підійти до питання серйозно, то навіть на найбільш неродючому грунті можна виростити «волоски брутальності».

Доглянута рослинність на обличчі у чоловіків завжди вважалася ознакою мужності. Але так званий «бородатий бум» почався в 2014-2015 роках. Коли популярність отримав хіпстерскій стиль або «стиль лісоруба». Картата сорочка, вузькі джинси з підтяжками і густа шевелюра стали вірними супутниками молодих людей. З тих часів багато в моді змінилося, але бажання відпустити бороду у чоловічого населення країни залишилося незмінним. Ця стаття призначена для всіх, хто вирішив кардинально змінити імідж. Читайте уважно, щоб не упустити нічого важливого.

Як почати відрощувати бороду: покрокова інструкція

Існує три дієвих методи завести красиву рослинність на обличчі. Для початку чоловікам рекомендується поголитися. І не тому, що після гоління волосся росте швидше. Цей міф не має ніякого наукового підтвердження. Гладке гоління дозволить всім волоскам починати зростання з одного стану. І тоді не буде ніяких лисин, нерівностей та іншого. Якщо не вдається ідеально поголитися в домашніх умовах, зверніться в барбершоп.

Кращий час, щоб почати відрощувати бороду - відпустка. Перші кілька тижнів після прийняття рішення про зміну іміджу найскладніші. Обличчя буде виглядати пом'ятим, несвіжим і буде у занедбаному стані. Якщо на роботі важливий презентабельний вигляд, то з'явиться спокуса відмовитися від затії.

Існує таке поняття, як «Вусопад/Мовембер» - місяць відмови від гоління в підтримку хворих на рак чоловіків. Беручи участь в акції, можна не тільки відпустити пишну шевелюру, але і зробити внесок в благодійність. Заощаджені на станках і гелях грошові кошти передаються до спеціального фонду.

Найактивніше волосся росте в літній період. Це пов'язано з кращим кровообігом і відсутністю необхідності носити колючий шарф. Якщо до літа далеко, а ви налаштовані серйозно, рекомендуємо запастися тим, що допоможе відростити бороду з нуля. Це всілякі масла і скраби для прискорення росту волосся.

Правило догляду за бородою

Найбільш складними на шляху до ідеальної борідки вважаються перші 2-4 тижні. В цей час обличчя виглядає максимально непрезентабельно. Щетина зростає нерівномірно, в якихось місцях видно лисини, в інших - пучки. Все це супроводжується сильним свербінням, поколюванням в області носа і шиї. Тому більшість чоловіків здаються і хапають в руки бритву. Постарайтеся не стати одним з них, зосередьтеся і продовжуйте відрощування. Позбутися від дискомфорту можна за допомогою деяких доглядових заходів.

Щоб правильно відростити бороду, використовуйте наступні поради по догляду:

  1. Позбутися від свербіння, яким супроводжується прорізування щетини, допомагають зволожуючі креми і масла.
  2. Регулярне скрабування або пілінг дозволяє прискорити зростання волосків.
  3. Якщо мити бороду м'яким шампунем, волосяний покрив буде виглядати більш доглянутим.
  4. Не використовуйте лосьйони на основі спирту, щоб уникнути зайвого подразнення шкіри.
  5. Відмовтеся від шарфів і светрів з високим коміром, які тільки підсилюють свербіж.

Чому слід користуватися скрабом? Абразивні засоби дозволяють швидко відростити бороду, надаючи потрійну дію. Перше: відлущують ороговілі частинки епідермісу, тим самим допомагаючи волоскам пробитися назовні. Друге: перешкоджають появі врослого волосся. Третє: покращують циркуляцію крові і допомагають прокинутися сплячим цибулинам.

Перший місяць рекомендується щодня користуватися поживними маслами. Найбільш дієвими вважаються олія жожоба, реп'яхова, рицинова і олія виноградних кісточок. Вони багаті вітамінами, пом'якшують шкіру і зменшують свербіння. Через місяць можна буде оцінити якість і густоту волосяного покриву, які дані вам природою.

Вибір форми бороди

Рослинність на обличчі стала для чоловіків одним з аксесуарів. Тому важливо, щоб її форма і довжина підходили людині за формою голови і стилю. Підібрати відповідні можна за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Ще один варіант - звернутися до професіонала. Працівник барбершопа зможе зіставити особливості зовнішності і стилю клієнта, щоб його кінцевий зовнішній вигляд був бездоганним.

Для людей з різною формою обличчя підходять різні стрижки:

  • Квадратна. Власники такої форми виглядають дуже мужньо. Їм підійде, як легка неголеність, так і рівномірна форма з однаковими по довжині волосками. Головне - вигідно підкреслити лінію скул.
  • Кругла. Підходить шкіперська або цапина борідка. Але ні в якому разі не закруглені моделі, які візуально зменшують голову.
  • Подовжена. Чоловікам з такою формою підходять практично будь-які стрижки. Єдиний виняток - занадто довга щетина.

Якщо в правильній формі відростити волосся на бороді, можна візуально скорегувати зовнішність. Повне обличчя зробити більш худим, асиметричне - пропорційним, кругле - витягнути.

Коригуємо і обрізаємо

Коли шевелюра на підборідді досягає певної довжини, настає час приводити її порядок. Можна звернутися до барбера або зробити це самостійно. Роблячи стрижку в домашніх умовах, дотримуйтесь кількох простих порад.

Окантовка повинна проходити в місці з'єднання шиї і голови. В іншому випадку, вона буде виглядати кривуватою. Встаньте рівно перед дзеркалом і, не піднімаючи голову, почніть робити контур. Рухайтеся плавно від одного вуха до другого, проводячи рівну лінію.

Якщо ви відноситесь до тих хлопців, у яких не сильно густі вуса, рекомендуємо для підрізання використовувати ножиці. Таким чином, ви зможете краще контролювати процес і не зіпсуєте їх вид. Також можна користуватися тримерами і гребінцем. З його допомогою вдасться виставити кут зрізу і прибрати довжини рівно стільки, скільки потрібно.

Не забирайте занадто багато на щоках. Допустимий максимум - кілька виступаючих волосків. Природну лінію росту краще зберегти. Так загальна картинка буде більш презентабельною і гармонійною. Відмінний варіант - зробити цю лінію паралельною лінії росту вусів. У барбершопі для цих цілей використовують спеціальний трафарет. Але і в домашній обстановці можна без проблем упорядкувати свій зовнішній вигляд.

Вирішивши відростити бороду в домашніх умовах, через 2 місяці ви помітите, що вона почала жити своїм життям. Стала хвилястою, неслухняною, місцями жорсткою, а місцями пухнастою. Не лякайтеся, адже це нормально для рослинності як на голові, так і на підборідді. Можна використовувати стайлінг і різні засоби для укладання, а можна взяти свою природність і насолоджуватися нею. Кожен чоловік унікальний і не схожий на інших, в чому і полягає його перевага.

Що сприяє зростанню бороди

Сила і швидкість росту волосяного покриву у чоловіків головним чином визначається генетикою. Не менш сильний вплив надають такі чинники, як правильне харчування, відсутність стресів, заняття спортом і регулярний прийом вітамінно-мінеральних комплексів. Незамінними в цьому плані вважаються риб'ячий жир, кальцій, магній, вітаміни В6 і В7 (біотин).

Якість волосатості багато в чому залежить від тестостерону. Піклуючись про своє здоров'я, необхідно регулярно здавати аналізи і підтримувати рівень гормону в нормі.

При найменших відхиленнях, слід:

  • збільшити число силових тренувань в залі;
  • виключити з раціону соєві продукти;
  • вживати більше червоного м'яса, горіхів, брокколі, авокадо і оливкової олії.

Народні засоби для зростання бороди

Часто чоловіки замість брутальної щетини отримують нерівномірний м'який пушок. У зв'язку з цим починаються пошуки гормональних засобів на кшталт міноксиділа. Вдаючись до подібних способів, не забувайте про побічні ефекти. Чи можливо виростити пишну шевелюру на підборідді без хімії? Відповідь - так. Якщо користуватися народними методами. Нижче представлені три найпопулярніших домашніх маски.

Важливо! Перш, ніж скористатися народним засобом, необхідно протестувати його на алергію. Нанесіть невелику кількість на шкіру ліктя і через 12 годин оціните результат. Якщо з'явилися свербіж або роздратування, використовувати маску не слід.

Маска з цибулею і часником

Відростити бороду вдома допомагає маска з цибулі і часнику. Зробіть кашку з трьох зубчиків часнику і однієї очищеної цибулини. Отриману масу товстим шаром нанесіть на щоки і підборіддя. Витримайте протягом години і приберіть залишки серветкою. Потім вмивайтеся теплою проточною водою. Можна робити 1-2 рази в тиждень. Відчувши сильне печіння, потрібно відразу ж зняти маску.

Другий варіант - видавити сік з трьох зубчиків часнику, додати до нього жовток, 1 столову ложку меду і стільки ж соку алое. Потім ретельно перемішати всі інгредієнти. Нанести на шкіру за тією ж схемою і тримати протягом півгодини. Після чого змити теплою водою і промокнути обличчя серветкою.

Часниковий і цибульний соки активізують волосяні фолікули і прискорюють ріст волосся. Маски на їх основі підходять усім, кого цікавить, як відростити бороду за місяць. Єдиний нюанс - наявність специфічного запаху. Якщо ви готові терпіти таку дрібницю заради досягнення поставленої мети - відмінно. Якщо ні - використовуйте суміш з яблучного оцту і води, яка чудово справляється з неприємними запахами.

Гірчична маска

Для приготування гірчичної маски вам знадобиться суха гірчиця, кефір і мед. Змішайте гірчичний порошок з кефіром і додайте трохи меду. Отримана субстанція повинна мати консистенцію густої сметани. Нанесіть на шкіру і тримайте не менше години. Якщо відчуєте сильне печіння, негайно вмийтеся проточною водою. Щоб правильно почати відрощувати бороду, використовуйте маску 2 рази на тиждень.

Будьте обережні, гірчична суміш може залишати опіки. Після нанесення шкірі повинно бути злегка гаряче. Якщо пече - змивайте!

Перцева настоянка

Перцева настоянка є одним з розігріваючих засобів. Вона покращує приплив крові, активізує сплячі цибулини і прискорює ріст волосся. Однак використовувати її слід вкрай обережно. Важливо не допускати попадання на слизові оболонки очей і рота. В іншому випадку, засіб може залишити опіки. У чистому вигляді застосовувати перцівку не варто. Краще приготувати з неї маску, яка допоможе правильно відростити бороду з нуля. Змішайте настоянку, мед і реп'яхову олію в рівних пропорціях. Додайте один жовток і 1 столову ложку коньяку. Нанесіть на щоки і підборіддя, а через годину змийте теплою водою.

Причини, чому борода не росте

Є кілька причин, чому чоловікам не вдається домогтися рослинності на обличчі:

  • Генетика. Єдиний фактор, який не можна змінити. Пам'ятайте, що ви унікальні і неповторні, навіть не будучи бороданем.
  • Вік. У більшості чоловіків волосся на щоках починає рости в період статевого дозрівання. Якщо цього не відбулося, можливо в організмі є проблеми і потрібно звернутися до лікаря.
  • Стрес. Стрес може призвести не тільки до повільного зростання, але і випадання волосся. Перестаньте нервувати, і справа піде на поправку.
  • Харчування. Як почати відрощувати бороду? Ввести в раціон продукти, які підвищують рівень тестостерону: червоне м'ясо, імбир, зелені овочі і т.д.
  • Гормони. Переконайтеся, що гормон тестостерон не знаходиться за межами норми. Для цього здайте відповідні аналізи в лабораторії.
  • Пошкодження фолікул. Фолікули можна пошкодити за допомогою неправильного гоління. В такому випадку, без засобів для відновлення не обійтися.
  • Шкідливі звички. Зловживання алкогольними або кавовими напоями, а також тютюнопаління справляють згубний вплив на організм і швидкість росту волосся.
  • Андрогенні рецептори. Ніхто крім лікаря не може сказати, скільки часу відрощувати бороду доведеться при низькій кількості андрогенних рецепторів.
  • Гіпотиреоз. При дефіциті гормонів щитовидної залози волосяний покрив або не росте, або росте дуже повільно. Важливо вчасно діагностувати проблему, щоб не допустити випадіння волосся.
  • Анемія. Рослинність на обличчі може не з'являтися з-за дефіциту заліза.
  • Вогнищева алопеція. На жаль, вирішується питання тільки за допомогою операції з пересадки волосяних цибулин.
  • Нестача вітамінів. З цією проблемою допоможе справитися перегляд харчування, а також прийом спеціальних препаратів. Хороший варіант - приймати полівітаміни в весняно-осінній періоди.

Якщо ви одного разу прокинетеся з думкою: «Хочу відростити собі бороду», то, завдяки нашій статті, будете знати, з чого починати. Ми впевнені, що ваші старання і наші поради допоможуть досягти бажаного результату!

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube