Якщо вам погрожують колектори, звертайтеся до Національного банку України
Трапляються випадки, коли людина оформлює кредит, а потім життєві обставини змінюються. Відповідно потреба в кредитних коштах відпадає. У таких випадках вам потрібно звернутися з заявою-відмовою до фінансової установи.
Як зазначили в НБУ, відповідно до закону України "Про споживче кредитування", позичальник має право відмовитися від кредиту, не пояснюючи причину, упродовж 14 календарних днів з дати оформлення. Але такий пункт має ще бути передбачений у договорі з фінансовою установою.
Яка реальна вартість кредиту
У загальну вартість кредиту входить:
Інформація про реальну вартість кредиту є:
Паспорт кредиту – це документ, який містить основні умови кредиту, інформацію про реальну відсоткову ставку, порядок повернення кредиту, додаткові комісії та платежі. Паспорт кредиту та істотні умови кредиту фінансові установи роблять за одним форматом, щоб було зручно порівняти пропозиції різних банків та фінансових компаній.
Який тип погашення кредиту (класичний чи ануїтетний)
Чи включені в кредитний договір додаткові послуги
Фінансова установа може включити до споживчого кредиту ще й додаткові послуги. Такою послугою може бути, наприклад, страхування життя. Ви маєте право відмовитися від додаткових послуг під час оформлення споживчого кредиту.
Які умови дострокового погашення
Звертайте увагу на формулювання в кредитному договорі умов дострокового погашення кредиту. Фінансова установа може прописати штрафи чи комісії у випадку дострокового погашення. Завжди уважно читайте кредитний договір, а потім підписуйте.
Для здійснення належного виконання кредитного договору сплачувати заборгованість по кредиту необхідно згідно з графіком платежів. Якщо будь-який термін здійснення платежів за договором про споживчий кредит припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то платежі повинні бути здійснені у попередній робочий день. Якщо вирішили сплатити заборгованість по кредиту через інший банк, з’ясуйте та врахуйте комісію за переказ коштів.
Також потрібно врахувати терміни зарахування коштів. Платежі можуть проводитися миттєво або на наступний робочий день. В окремих випадках – упродовж 2-3 робочих днів. Краще сплатити за 3-4 робочі дні до дня погашення кредиту. Які є способи погашення кредиту:
Нагадаємо, в Україні активізувались шахраї, які маскуються під банки і обіцяють грошову допомогу. Крім того, "ПриватБанк" попереджає українців про чергову шахрайську схему під приводом виплат.
Також Інформатор писав, що за яких умов курс долара підвищать до 50 гривень і скільки грошей дадуть Україні у 2022 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.