Як вибрати хорошу річ в секонд-хенді і на що звертати увагу

Неприємний запах можна швидко і легко видалити

Як вибрати хорошу річ в секонд-хенді і на що звертати увагу
Одяг із секонду — економно та зручно

Речі в секонд-хендах купують не тільки ті, у кого бракує коштів на новий одяг. В цих магазинах можна зустріти людей з різним рівнем достатку. Іноді там продають брендові речі, одяг цікавого крою. Сьогодні ці магазини цікавлять українців, щоб придбати дешеві теплі речі для перебування зимою в холодних оселях.  Як у секонд-хенді придбати якісний і дешевий одяг? 

Йдіть в магазин тільки за конкретними речами

Невисока вартість речей в секонд-хендах часто збиває з пантелику — можна придбати чергові теплі штани, тому що вони коштували копійки, але забути, що у вас немає теплого светра. Тому, перш ніж відправитися в магазин, краще скласти список речей, які вам потрібні. Це не означає, що ви відразу ж їх знайдете, але постійно триматимете в голові. Зазвичай люди купують речі сезон в сезон. Якщо ви озброїтеся списком, то не упустите відмінний пуховик влітку і красиву футболку взимку.

Готуйтеся довго вивчати асортимент

Секонд-хенд — це не бутик, де одяг можна розглянути на манекенах. Швидше за все, класну річ ви знайдете серед купи запраних футболок і розтягнутих светрів. Приходьте в магазин, коли у вас досить вільного часу — на бігу ви точно нічого не знайдете, і уважно рухайтеся від вішалки до вішалки.

Крім того, враховуйте день, коли йдете на шопінг в секонд-хенд. Коли ви ходите в дні максимальних знижок, на прилавках залишаються речі, вже другосортні і не дуже якісні, краще вибрати день, коли діють середні знижки, від 40 до 60%.

Шукайте речі в гарному стані

Знайти одяг з биркою — справжнє везіння, але спробувати варто. Такі речі зазвичай коштують дорожче, ніж інші, але все-таки їх ціна нижча ринкової. Можна пошукати якісні бавовняні сорочки, піджаки, а ось з трикотажем справи йдуть складніше. 

Має сенс купувати в секондах одяг, який не жаль зіпсувати. Наприклад, брюки на дачу — ви ж все одно забрудните їх землею. Можна придбати дитячі речі. Малюки часто проливають на себе сік, стрибають в калюжі. Якщо у той момент, коли дитина вирішила прийняти «грязьову ванну», на нім буде футболка з секонду, а не дорога брендова річ, ви точно заощадите нерви. До того ж діти швидко ростуть, їм постійно вимагається щось докупати.

Уважно оглядайте трикотаж і взуття

У секонд-хенди рідко поступають светри хорошої якості — вони або розтягнуті, або в так званих «катишках». Якщо «катишків» трохи, їх можна зрізати, але зовсім зношену річ врятувати не вийде.

Взуття теж треба оглядати ретельно — вона може «запам'ятати» ногу попереднього хазяїна, таку пару незручно носити.

Експериментуйте і вибирайте речі поза модою

Придбавати в дорогих магазинах речі, які не зовсім вписуються в гардероб, не завжди хочеться — є ризик пошкодувати про купівлю. У секондах можна дозволити собі більше свободи. Яскравий шарф, майка з незвичайним принтом, спідниця цікавого крою дозволять виділитися і піднімуть настрій. Можливо, завдяки цим експериментам ви знайдете свій неповторний стиль.

Безумовно, мода швидкоплинна, але є речі, які актуальні декілька сезонів, — до них має сенс придивитися. Йдеться, наприклад, про джинси, сорочки, спідницю-олівець. Можна пошукати бежевий тренч — попри довгу історію, цей предмет гардероба доречний до цього дня.

Ретельно оглядайте речі

Іноді на одязі з секонду бувають плями, невеликі дірки, потертості — буде образливо, якщо ви виявите їх, коли вийдете з магазину. Зверніть увагу на зовнішній вигляд джинсів : якщо у них витягнуті коліна або з внутрішньої сторони стегон хоч би трохи потерлися шви, їх краще не купувати.

По швах і ярликах можна припустити, як довго носили одяг. Якщо шви не затерті, а фарба на ярликах не потекла, вони не виглядають запраними, швидше за все, річчю користувалися недовго.

На верхньому одязі потрібно перевірити стан фурнітури, кишень і підкладки на наявність дірок ​​або потертостей.

Як вивести неприємний запах речей з секонду

Для того, щоб вивести неприємний запах, потрібно в домашніх умовах зробити розчин аміаку, тобто нашатирний спирт. На 5-6 літрів води вистачить флакона нашатирю. Залишити в цьому розчині річ на 5-6 годин. Замість нашатирю можна взяти оцет або мийний засіб для посуду. Потім висушити одяг на балконі.

При пранні одягу з секонд-хенду можна додати ароматизовану сіль або будь-яку ефірну олію.

Позбутися від специфічного запаху шкіряного одягу або взуття можна тільки заморозивши їх. Потрібно покласти річ в пакет, а потім в морозильну камеру на три дні. Потім річ ​​слід висушити в приміщенні, але трохи далі від обігрівачів.

Можна купувати речі в секонд-хенді онлайн

Сьогодні можна змінити традиційний підхід і навчиться правильно купувати речі в секонд-хенді через інтернет. По-перше, вони дешевші, адже продавець не витрачається на оренду приміщення, співробітників та інші витрати стаціонарного розташування. По-друге, переглянути фотографії буде явно швидше. Часто їх поділяють по секціях і пошук проводиться за певними категоріями. По-третє, вказуються всі обсяги, підписують повний вимір всіх частин (обхват талії, рукава, довжини по спині).

Такий вид шопінгу економить час і фінанси, тому що інтернет-прайси, як правило, нижче середньоринкових.

Раніше ми повідомляли, що за даними Державної служби статистики, одяг і взуття подорожчали на 9,8%.  Основною причиною прискорення інфляції залишаються наслідки повномасштабної війни росії проти України – руйнування виробництв, порушення ланцюгів постачання та логістики та збільшення виробничих витрат бізнесу. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube