В Німеччині потрібно оформлювати медичне страхування
З початку війни в Німеччину виїхали близько 1 млн українців. Вони можуть звертатися за медичною допомогою. Зокрема, оформлене медичне страхування дає право на безоплатне лікування та ліки.
Як розповіли у Міністерстві охорони здоров'я України, українці в Німеччині мають доступ до повного спектра пільг і послуг, які пропонує загальнообов’язкове медичне страхування. Щоб їх отримати необхідно:
Для цього необхідно зв’язатися з відповідальним центром прибуття або контактним центром (Ankunftszentrum/Kontaktstelle) міста, в якому тимчасово проживаєте. Отримати медичну консультацію, огляд лікаря та вакцинацію можна одразу в цих центрах.
«Поки триває процес реєстрації, українських громадян розміщують у тимчасовому житлі. Там їх запитують про стан здоров’я та спеціальні потреби: вагітність, хронічне захворювання, ліки (наприклад, інсулін). Для подальшого звернення до сімейних лікарів та лікарень потрібна медична страховка, з якою майже все лікування, включно з ліками, є безоплатним. Про таку страховку слід запитати у своєму центрі прибуття або контактному центрі», - розповідають у МОЗ.
Щоб потрапити до лікаря, треба мати направлення на лікування (Behandlungsschein). У деяких муніципалітетах замість направлення видають медичну картку (Krankenversicherungskarte). Українці, які зупинилися в муніципальних притулках або приватному житлі, можуть отримати направлення/картку в органах місцевої влади, зазвичай це соціальні служби (Sozialamt). Після цього можна звертатися до лікаря.
Невідкладна медична допомога
У невідкладних випадках, коли існує загроза життю та здоров’ю, медичну допомогу надають без направлення. У таких екстрених ситуаціях зазначена необхідна медична допомога також є безоплатною. Екстрену допомогу в Німеччині можна викликати за номером 112.
Допомога людям без документів
Якщо у громадянина України немає документів, медичної страховки або існують інші труднощі, він може звернутися до організацій, які анонімно і безоплатно лікують людей без документів. Відповідну організацію в потрібному регіоні можна знайти за посиланням (німецькою) gesundheit-ein-menschenrecht.de.
Корисні контакти для українських пацієнтів в Німеччині
У Берліні діють понад 500 лікарських практик, які пропонують безоплатну медичну та психологічну допомогу. Інформацію про них можна знайти за посиланнями www.kvberlin.de та www.medflex.de/help-ukraine.
Якщо вам не вдалося знайти відповіді на свої запитання щодо медичної допомоги в Німеччині, можна звернутися до некомерційної організації «MedWatch» за адресою kontakt@medwatch.de. Там є волонтери, які спілкуються українською та російською мовами. Знайти контакти лікарів можна за цим посиланням.
Система охорони здоров’я в Німеччині базується на обов’язковому страхуванні. Людина зі страхуванням, яке у 90% випадків забезпечує держава, має доступ до всіх необхідних медичних послуг.
Задля того, щоб отримати медичну допомогу, рекомендовано спочатку звернутися до сімейного лікаря. Візит до лікаря загальної практики є безоплатним для застрахованих осіб. Також пацієнт може заплатити за прийом самостійно. Сімейні лікарі можуть:
До лікаря можна потрапити, заздалегідь записавшись на прийом. Без попереднього запису, вам, найімовірніше, доведеться довго чекати прийому в лікаря.
Потрапити в лікарню можна лише тоді, коли допомоги лікаря приватної практики недостатньо. Лікар має призначити лікування у медичному закладі, і ваш візит до лікарні має бути узгоджений. Без попередньої домовленості в лікарню можна звертатися лише в невідкладних випадках.
Отримати медичну допомогу можна також через виклик екстреної медичної допомоги. Важливо пам’ятати, що це стосується лише випадків, коли існує значна загроза життю або здоров’ю. Номер виклику екстреної допомоги 112.
Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.
Також Інформатор писав, як українцям викликати "швидку" за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.