Як у Дніпрі готуються до опалювального сезону

Читать на русском

Розповідаємо, наскільки місто готове до опалювального сезону та про що варто знати дніпрянам

Читать на русском
Як у Дніпрі готуються до опалювального сезону

Розповідаємо, наскільки місто готове до опалювального сезону та про що варто знати дніпрянам

Зима обіцяє бути холодною, і готуватися потрібно вже зараз. Можна утеплювати стіни, але це не допоможе, якщо не буде опалення. Інформатор з’ясував, наскільки місто Дніпро наразі готове до опалювального сезону та про що варто знати дніпрянам.

За словами голови НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка, у цьому році опалювальний сезон розпочнеться дещо пізніше, а завершиться у 2023 році дещо раніше. Разом з тим температура в оселях може бути на 4 градусів нижчою за норму. 

Втім, про такий сценарій у Дніпрі представники влади наразі не говорять. Хоча у Києві міська влада припускає, що температура може бути нижчою на 2-3 градуси та радить запастися теплими речами і ковдрами.

Тарифи на опалення і газ для населення на опалювальний сезон 2022/2023 не зміняться згідно з рішенням Кабміну.

Водночас постачальник газу “Нафтогаз України” просить мешканців Дніпра і області не накопичувати борги за газ та вчасно сплачувати за газ. Це важливо для проходження опалювального сезону, зокрема підприємствами критичної інфраструктури. Нагадаємо, що з 1 травня абонентів "Дніпропетровськгаз Збуту" перевели під крило "Нафтогазу". На сьогодні мешканці області мають заборгованість перед “Нафтогазом України” у розмірі 221 млн грн.

У Дніпрі за опалення майже всіх будинків міста несуть відповідальність два комунальні підприємства Дніпровської міської ради - КП “Теплоенерго” та КП “Коменергосервіс”. Станом на 17 серпня вони були готові до опалювального сезону майже на 90%. 

Підприємство КП “Теплоенерго” на сьогодні капітально відремонтувало 33 котлів з 36 запланованих. Хамінили близько 46 км теплових мереж з 50 км запланованих, відновили теплову ізоляцію на 37 км мереж з 40 км запланованих, встановлено 46 енергоефективних насоси з 50 запланованих. Такі роботи дозволяють уникнути тепловтрат та забезпечити якісним опаленням дніпрян та гостей міста.

КП “Теплоенерго” опалює понад 80% міста Дніпро
КП "Теплоенерго" опалює понад 80% міста Дніпро

"Наразі всі роботи виконуємо згідно з графіком та плануємо їх завершити до 1 вересня", — зазначив директор КП “Теплоенерго” Андрій Клименко.

Зі свого боку головний інженер КП “Коменергосервіс” Герман Ликасов додав:

"Ми замінили аварійні ділянки тепломереж приблизно на 800 метрів. Провели гідравлічні випробування теплових мереж протяжністю 118 км, що становить 100% від запланованого обсягу. Те, що було заплановано згідно з графіком, ми все виконали".

Відповідно підготовка до опалювального сезону йде за планом та за графіком.
Відповідно підготовка до опалювального сезону йде за планом та за графіком

У житлових будинках комунальної власності співробітники комунальних служб промивають системи опалення за проханням місцевих жителів. Це потрібно робити раз на 3 роки.

В окремих ОСББ за програмою співфінансування міськради та мешканців тривають  аварійні роботи з підвищення енергоефективності. Спочатку це були сантехсистеми, електромережі, ліфтове обладнання та м'яка покрівля, зараз же в ОСББ взялись за підготовку до опалювального сезону.

Наприклад, в ОСББ «Суворова» завершують роботи всередині і починають ремонт міжпанельних швів, герметизацію, що дуже важливо перед опалювальним сезоном. Також відремонтують мощення, щоб запобігти підтопленню грунтовими водами. 

У міськраді зазначають, що є хороший приклад переходу одного будинку з ОСББ на електричне опалення з газового. Це обійшлося мешканцям десь у 60 тисяч гривень на під’їзд. Натомість тепер за опалення у двокімнатній квартирі платять близько 2 тисяч гривень, хоча раніше платили по 5,5 тисяч. Обов’язкова умова встановлення подібних систем - оновлені центральні електромережі у будинку, аби не було перенапруження. 

І саме ремонт чи заміну електромереж можна виконати за умови програми співфінансування: 75% коштів надасть місто, а вже 25% виділяють мешканці.

Будинок з електричним опаленням
Будинок з електричним опаленням

Що поганого може трапитися

Існує вірогідність, що росіяни будуть наносити удари по ТЕЦ взимку - спеціально для того, щоб паралізувати життя українських міст. Існує вірогідність, що через це окремі мікрорайони на деякий час можуть опинитися без опалення. 

Водночас заступник голови Дніпропетровської обласної війської адміністрації Максим Беспальчук відзначив, що у разі необхідності аварійні робітники будуть оперативно лагодити пошкоджені обстрілами об’єкти: 

"Через війну лишаються ризики пошкодження критичної інфраструктури. Сьогодні аварійні бригади оперативно ліквідують такі пошкодження. У зимовий сезон вони працюватимуть у посиленому режимі. Аби створити додатковий резерв матеріалів та обладнання, ОВА веде перемовини з іноземними донорами", - зазначив Максим Безпальчук.

Також можлива ситуація, що внаслідок використання електрообігрівачів не будуть витрумувати тепломережі, що буде призводити до вимкнення електропостачання у мікрорайонах. 

"Взимку багато людей користуватимуться електроенергією для догріву. Працюємо над тим, щоб мережі пройшли цей період з мінімальними пошкодженнями", - зазначив генеральний директор ДТЕК “Дніпровські електромережі” Андрій Терещук.

У ДТЕК планують модернізувати 160 об'єктів та майже 200 км ліній по Дніпропетровській області (у т.ч. у Дніпрі). Половину робіт виконали, решту зроблять до кінця року. А ще розчистять 2,6 тис км ліній від зелених насаджень. Щоб у разі вітру та снігу вони не пошкодилися. Щодня по області працює майже 100 ремонтних бригад, щоб усувати проблеми у роботі електромереж. 

Як підготуватися до зими у багатоквартирному будинку відсутності газу, опалення і електрики - читайте тут. Як обрати буржуйку чи твердопаливний котел - читайте тут. Чим можна утеплити стіни та скільки це коштує у Дніпрі - читайте тут.

Фото - Дніпровська міська рада

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.