Як тільки агітатори зайдуть в окопи - ми програємо: Данілов висловився про вибори в Україні під час війни

В РНБО вважають, що під час воєнного стану важко забезпечити доступ до голосування кожному громадянину України

Олексій Данілов
Олексій Данілов , секретар РНБО. Фото: пресслужба РНБО

Секретар РНБО Олексій Данілов вкотре пояснив, чому проводити вибори в Україні під час повномасштабної війни майже неможливо. Західні партнери на цьому наполягають, але вони не зовсім розуміють українські реалії та наслідки, які можуть виникнути під час виборів, вважають в РНБО. 

Про це Олексій Данілов сказав в ефірі програми "Сніданок з 1+1".

"Зараз нам ще насувають – давайте проводити під час війни вибори. Я можу сказати: як тільки агітатори зайдуть в окопи – ми програємо. Не може агітація бути в окопах, а наші люди наразі перебувають в окопах. А завдання держави доволі просте – забезпечити голосування кожного і кожній", - сказав він. 

Також секретар РНБО зазначив, що зараз мільйони людей перебувають закордоном, але вони - громадяни України, які мають право голосу. Він пояснив, що від наших воєнних реалій ці українці часом бувають далекими, але рішення все одно прийматимуть. 

"А ті хто за кордоном? Людям, які починають давати нам поради, треба розуміти, що треба жити в наших реаліях, а не в реаліях, де все добре, немає вибухів", – сказав Данілов. 

Війна і вибори 

Раніше Олексій Данілов пояснював сенатору США, що деякі конкретні пункти законодавства не дозволяють проводити вибори під час активної воєнної фази. Він натякнув, що західні партнери не повинні тиснути на Україну в цьому питанні, оскільки йдеться про внутрішню політику держави.  Також президент Володимир Зеленський не раз зазначав, що вибори, згідно із законодавством, під час війни заборонені. А спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук вважає, що найоптимальнішим варіантом були б вибори до Верховної Ради, проведені одразу після закінчення війни.

Водночас на Заході знаходять аргументи на користь виборів в Україні навіть у часи війни. Тут кажуть, що агресія росії не має стати завадою для проведення виборів, оскільки вони є основою демократичної держави. Вибори президента і депутатів, на думку союзників України, продемонструють, що навіть під час збройної агресії та війни Україна залишається демократичною державою. І що вона шанує основні західні цінності - насамперед йдеться про змінність влади та право вибору. 

Нагадаємо, термін повноважень чинного скликання Верховної Ради спливає цієї осені, президента - навесні наступного року. У мирній ситуації вибори до парламенту мали б відбутися вже 29 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube