Як створити COVID-сертифікат в "Дії" і що робити, якщо не виходить: інструкція

Читать на русском

Відповідаємо на найпоширеніші питання

Читать на русском
Як створити COVID-сертифікат в "Дії" і що робити, якщо не виходить: інструкція

Відповідаємо на найпоширеніші питання

Понад 1,8 мільйона жителів України вже користуються електронними сертифікатами вакцинації проти COVID-19 в додатку "Дія". Однак трапляються випадки, коли створити сертифікат не виходить.

Тому Інформатор з посиланням на МОЗ вирішив розповісти, як створити такий сертифікат і що робити, якщо його не виходить згенерувати.

Для початку зазначимо, що в додатку "Дія" можна створити і міжнародний і внутрішній COVID-сертифікати. Це дозволяє як перетинати кордон, так і користуватися сертифікатом в Україні. Наприклад, вже кілька областей України перейшли до "червоної" зони карантину. У цих зонах володарі COVID-сертифікату зможуть подорожувати між областями, відвідувати громадські місця на зразок кінотеатрів і ресторанів, а також брати участь в масових заходах. Крім того, на порталі "Дія" можна самостійно створити і роздрукувати міжнародні COVD-сертифікати.

 

Незважаючи на велику кількість успішно згенерованих COVID сертифікатів досить часто користувачі не можуть створити сертифікат. Ці випадки розглядають фахівці МОЗ та Мінціфри, а ми ж розповімо про найчастіші проблеми при створенні сертифікатів і як вирішити ці проблеми.

Питання 1: Якщо ви отримали статус «Відсутні дані про вас» після запиту на створення документа

Якщо ви робили запит через мобільний додаток "Дія", спробуйте повторити його через портал "Дія" (diia.gov.ua), використовуючи свій електронний підпис для входу.

Якщо й портал "Дія" відповів, що "Немає даних про вас", зверніться до сімейного лікаря або до лікаря, який робив вам щеплення. Лікар має перевірити ваші дані в базі НСЗУ, а саме:

  • ПІБ українською та англійською, як у паспортах.
  • ІПН - ідентифікаційний код.
  • УНЗР - це унікальний номер запису, що вноситься про кожного громадянина України в Єдиному демографічному реєстрі. Він допомагає зробити цифрову ідентифікацію людини.
  • Дата народження, як у паспорті/свідоцтві про народження.
  • Актуальний номер телефону.
    Якщо у вас є дитина у віці до 18 років, то переконаєтеся, що в її картці пацієнта внесені її дані.

Також попросіть лікаря перевірити, чи немає дублів вашого профілю в системі, або збігів із профілем іншої людини.

Питання 2: Якщо ви отримали статус «Помилка генерації сертифікату» після запиту на COVID-сертифікат

У такому випадку рекомендується звернутися до вашого сімейного лікаря або до лікаря, який робив вам щеплення, щоби вони перевірили дані в системі.

Питання 3: Якщо ви отримали статус «На жаль, заява не підписана» після запиту на COVID-сертифікат

Вам потрібно відновити "Дія.Підпис". Для цього рекомендується увійти до мобільного додатку або скористатися порталом "Дія", використовуючи електронний підпис для входу.

Питання 4: Якщо ви отримали статус «Сертифікат про вакцинацію недоступний» з текстом «Ви зможете додати його тільки після другого щеплення. Якщо ви його зробили, то зверніться в пункт вакцинації, щоби ваші дані внесли в базу».

Потрібно оновити мобільний додаток "Дія", після спробувати створити COVID-сертифікат знову або зробити це через портал "Дія", увійшовши в систему за допомогою електронного підпису.

Питання 5: Якщо ви отримали статус «Сертифікат про вакцинацію недоступний» з текстом «Ви прищеплювалися не в Україні або дані про вакцинацію внесені не тим лікарем, який робив щеплення».

Якщо ви пройшли вакцинацію проти COVID-19 за межами України - сформувати COVID-сертифікат поки неможливо. МОЗ працює над такою можливістю в майбутньому.

Проблема 6: Якщо ви отримали статус "Номер партії вакцини помилковий".

Вам потрібно звернутися до лікаря, який провів щеплення і вніс медичний запис про вакцинацію до електронної системи охорони здоров'я. Він має вказати, що в даних є помилка і внести нову інформацію в систему.

Проблема 7: "На жаль, сталася помилка"

Звертайтеся в службу технічної підтримки порталу та додатки "Дія"

 

Раніше ми повідомляли, що в планшетах поліцейських з'явилася програма для перевірки COVID-сертифікатів. Також писали про те, як отримати COVID-сертифікат, якщо ви отримали дві дози різних вакцин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.