Пилосмок – це покупка мінімум на кілька років й користуватися ним ви будете щонайменше кілька разів на місяць.
Якщо раніше пилосос – це був громіздкий виріб, який більше розкидував пил, ніж всмоктував, то зараз є величезний вибір гаджетів для домашнього прибирання: ручні пилососи, роботи-пилососи, без мішка, миючі та з аквафільтром. Важко не розгубитися, але Інформатор допоможе зробити правильний вибір.
При купівлі пилотяга важливо врахувати, чи є в родині алергіки та домашні тварини, яка площа запланованого прибирання. Від відповідей на це питання залежить яка має бути потужність всмоктування пристрою, чи потрібно вологе прибирання та наскільки продуманим має бути фільтр.
Потужність всмоктування для домашніх пилотягів становить від 350 до 450 Вт:
Звичайно, що для всіх таких операцій потрібні відповідні насадки, тому чим вони різноманітніші, тим більше домашньої роботи зможе виконати один пристрій. Такі пилососи одеса ще не бачила!
Який би пилотяг ви не обрали, необхідно дивитися на такі параметри:
Звичайні пилосмоки відрізняються насадками та типом пилозбірника. Це можуть бути контейнери, аквафільтри, багаторазові чи одноразові мішки. Вибір залежить від того, як плануєте контактувати зі сміттям. З наявністю аквафільтра достатньо після прибирання вилити брудну воду, контейнери та багаторазові мішки варто очищати вручну, а одноразові пилозбірники потрібно не забувати купувати.
Миючі пилотяги підійдуть родині, в які є алергіки, або вдома багато килимів чи ковролін. Вони можуть працювати як в режимі сухого прибирання, так і перемикатися на функцію «швабри». В «мокрому» режимі такі пристрої розпорошують воду або миючий засіб, а потім збирають її в спеціальний резервуар. Це не завжди «добре» для паркетів та ламінату.
Вертикальні ручні пилососи ідеальні для швидкого прибирання, коли щось розсипалося. Але вони не почистять меблі від котячої шерсті. А робот-пилосос навряд чи впорається із сильним брудом. Він призначений для підтримки чистоти, а його моделі відрізняються «розумністю» - коли одні блукають наосліп, інші прокладають маршрут та працюють за розкладом.
Згодні, обрати «свою» модель не просто. Під час покупки варто зважити, які поверхні мають бути чистими, а з технічних особливостей важливими є акумулятор, тип фільтра й пилозбірника та потужність.