“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Послуга буде абсолютно безкоштовною
У жовтні запрацює сайт "Електронна черга перетину кордону". Система дозволятиме перевізникам попередньо зареєструватися і приїхати на пункт пропуску у заздалегідь призначений час, а не чекати у чергах. Згодом розробники створять спеціальний додаток, функціонал якого буде постійно розширюватись.
Як розповіли в Міністерстві інфраструктури України, на сьогодні в живій черзі на узбіччі доріг, що ведуть до прикордонних пунктів пропуску, водії чекають по тижню і більше. Кожен день такого простою однієї автівки для перевізника виливається у збитки до 400 євро.
"Ми розуміємо, що сама по собі електронна черга не вирішує питання простою вантажів. Це залежить винятково від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим попереду – зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, а по-друге, призводить до ще більших витрат водіїв. Електронна черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації", - зазначив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
"Крім того, людське втручання в систему виключено повністю. Жодного ручного регулювання черги не буде", - сказав заступник Міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.
Одним із перших про цю ініціативу повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. У 2021 році він заявляв, що в Україні розпочнеться експериментальний проєкт "Електронна черга перетину кордону". Ідея роботи черги доволі проста: бронювання часу, коли можна перетнути кордон. Це дозволить швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати по декілька днів. Також створять комфортні зони очікування.
У серпні цього року Шмигаль зазначив, що парламент ухвалив зміни до Митного кодексу, які максимально наближають українське митне законодавство до законодавства ЄС. Так, Україна почне обмінюватися митною інформацією із 36 країнами в режимі реального часу. Крім цього, Мінінфраструктури, МЗС та Митній службі доручили організувати процес переговорів щодо відкриття спільних пунктів пропуску на кордоні з ЄС.
У чому проблема. Як пише "Економічна правда", ситуація на українсько-польському кордоні залишається катастрофічною. Станом на 9 вересня, там фіксували чергу з понад 2 600 вантажівок, яка розтягнулася на 58 км і майже досягла Ковеля. Затори на контрольно-пропускних пунктах є завжди, однак влітку ситуація загострилася через непорозуміння з польською стороною. Поки країни намагаються домовитися, бізнес щодня зазнає мільйонних збитків. Польща пропускає втричі менше вантажівок, ніж Україна. Це може стати важким випробуванням для української економіки. Автошляхи через західний кордон є найбільшим джерелом валюти для українських експортерів. На пункт пропуску в Ягодині припадають 40% усього автомобільного експорту України.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з росіянами. Крім того, на кордоні України з Польщею не працює один з пунктів пропуску.
Також Інформатор писав, чи можна виїхати за кордон, якщо паспорт недійсний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.