В чергу на перетин кордону України можна записатись онлайн

Читать на русском

Послуга буде абсолютно безкоштовною

Читать на русском
В чергу на перетин кордону України можна записатись онлайн

Послуга буде абсолютно безкоштовною

У жовтні запрацює сайт "Електронна черга перетину кордону". Система дозволятиме перевізникам попередньо зареєструватися і приїхати на пункт пропуску у заздалегідь призначений час, а не чекати у чергах. Згодом розробники створять спеціальний додаток, функціонал якого буде постійно розширюватись. 

Як розповіли в Міністерстві інфраструктури України, на сьогодні в живій черзі на узбіччі доріг, що ведуть до прикордонних пунктів пропуску, водії чекають по тижню і більше. Кожен день такого простою однієї автівки для перевізника виливається у збитки до 400 євро.

"Ми розуміємо, що сама по собі електронна черга не вирішує питання простою вантажів. Це залежить винятково від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим попереду – зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, а по-друге, призводить до ще більших витрат водіїв. Електронна черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації", - зазначив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Як працюватиме система

Система електронної черги для вантажівок інтегрують з базами даних Митниці та Прикордонної служби. Це потрібно, щоб виділити окремі авто в пріоритетну чергу. Йдеться про автомобілі, які везуть продукти, які швидко псуються. Вони перераховані в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності – групи товарів з 1 до 24. Що саме їде на кордон у кожній автівці система дізнаватиметься з митної декларації.
"Крім того, людське втручання в систему виключено повністю. Жодного ручного регулювання черги не буде", - сказав заступник Міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.
Заїжджати до сервісної зони водіям буде необов'язково. Де і як очікувати проїзду через кордон перевізник обиратиме самостійно, а система сповіщатиме автоматично телефоном, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску. У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь. Спочатку система запрацює лише на одному пункті пропуску. Після випробувань та вдосконалення вона буде масштабована на всі пункти пропуску.
 
Як виглядатиме реєстрація в електронній черзі
Як виглядатиме реєстрація в електронній черзі

Що відомо про електронну чергу на кордоні

Одним із перших про цю ініціативу повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. У 2021 році він заявляв, що в Україні розпочнеться експериментальний проєкт "Електронна черга перетину кордону". Ідея роботи черги доволі проста: бронювання часу, коли можна перетнути кордон. Це дозволить швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати по декілька днів. Також створять комфортні зони очікування.

У серпні цього року Шмигаль зазначив, що парламент ухвалив зміни до Митного кодексу, які максимально наближають українське митне законодавство до законодавства ЄС. Так, Україна почне обмінюватися митною інформацією із 36 країнами в режимі реального часу. Крім цього, Мінінфраструктури, МЗС та Митній службі доручили організувати процес переговорів щодо відкриття спільних пунктів пропуску на кордоні з ЄС.

У чому проблема. Як пише "Економічна правда", ситуація на українсько-польському кордоні залишається катастрофічною. Станом на 9 вересня, там фіксували чергу з понад 2 600 вантажівок, яка розтягнулася на 58 км і майже досягла Ковеля. Затори на контрольно-пропускних пунктах є завжди, однак влітку ситуація загострилася через непорозуміння з польською стороною. Поки країни намагаються домовитися, бізнес щодня зазнає мільйонних збитків. Польща пропускає втричі менше вантажівок, ніж Україна. Це може стати важким випробуванням для української економіки. Автошляхи через західний кордон є найбільшим джерелом валюти для українських експортерів. На пункт пропуску в Ягодині припадають 40% усього автомобільного експорту України.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з росіянами. Крім того, на кордоні України з Польщею не працює один з пунктів пропуску.

Також Інформатор писав, чи можна виїхати за кордон, якщо паспорт недійсний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.