Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Необхідно обов'язково оформити спеціальний номер
У громадян України, які поїхали через війну та провели у Польщі понад 90 днів, виникають складнощі з повторним перетином кордону. У консульстві дали роз'яснення щодо цього.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Консульство України у Гданську.
"Згідно зі ст. 2 п. 1 Закону Республіки Польща "Про надання допомоги громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території цієї держави" перебування всіх громадян України, які прибули на законних підставах до Польщі у зв'язку з військовими діями в Україні після 24 лютого час прикордонного контролю задекларували намір залишитись у Польщі, вважається легальним протягом 18 місяців, з 24 лютого (отримуючи так званий статус притулку)", - йдеться у повідомленні.
Такій категорії громадян рекомендують оформити спеціальний номер PESEL UKR у місцевій адміністрації за місцем проживання. Українці мають право виїжджати з Польщі та повернутися за умови, що термін виїзду становить один місяць. Виїзди на менший проміжок часу не беруть до уваги, незважаючи на їхню кількість чи тривалість.
Щодо в'їзду в Україну та повернення до Польщі українців, які вже перебувають у країні, то під час в'їзду вони мають поінформувати прикордонника про мету свого в'їзду.
"Якщо громадянин України декларує, що приїхав до Польщі, тікаючи від війни росії проти України, то у разі позитивного рішення представника прикордонної служби Польщі (у більшості випадків так і відбувається) він отримує право на в'їзд та статус", - наголошується в повідомленні.
Водночас, якщо українці їдуть до Польщі не через війну, а їхній в'їзд є регулярним, вони проходять прикордонний контроль на принципах, визначених у Шенгенському кодексі про кордони (наявність біометричного паспорта та дотримання коридору перебування до 90 днів протягом 180 днів).
"У ситуації, коли українець не декларує в'їзд у зв'язку з війною на території України та вже використав дозволений термін перебування, він не має правових підстав для в'їзду", - уточнили у консульстві.
Громадяни України, які використали дозволений термін перебування, можуть повторно оформити заявку на в'їзд до Польщі. Документ додатково розглянуть та ухвалять рішення.
"Остаточне ухвалення рішення про пропуск громадянина України на територію Республіки Польща або відмова у в'їзді залишається виключно за прикордонною службою Польщі", - додали в консульстві.
Нагадаємо, Молдова змінила правила в'їзду для біженців з України. Крім того, які категорії громадян можуть виїхати за кордон.
Також Інформатор писав, що Канада спростила в'їзд для українських біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.